• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

B

BAJA

Guest
Bog.Ovde sam novi imam i ja td 75 i slitera i542 kada vec volite da pricate o torpedima da i ja kazem nesto da ga puno nehvalim da ga ne ureknem traktor je zahvalan nije skup za odrzavanje i jako je mali potrosac :mrgreen:
 
M

mladi gazda

Guest
U siliranju je bio dobar išao sam 3 spora ili 4 spora ovisno od kukuruza a pošto sam imao ove god dobre kukuruze za silažu patilo ga je u 3 sporoj al nije bilo stajanja mal zastenje i gas......... a rh neznam trenutno koliko ima morao bih pogledat.............. slike su inače velike al sam ih smanjio........... sad ću probat stavit još neke bolje i povećat ću ih.............
evo jedna sa kraja jeseni kad sam završio sve poslove onda je išlo parnje
Obrisan neispravan link.
torpedo i prikolica za gnoj.............
Obrisan neispravan link.
evo slika sa boka.........
Obrisan neispravan link.
sad mal od napred........
Obrisan neispravan link.
evo slika pomoćne hidraulike na torpedu........... konačno da stavim i to..........
Obrisan neispravan link.
malo unutrašnjosti........
Obrisan neispravan link.
evo motor............
Obrisan neispravan link.

ovo je sad sve do idućih slika koje uskoro slikam u drugim radnim operacijam pozzzzzzzzzzz.......od mladog gazde....


...................mladi gazda.............
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
nije loš dok je zelen :D imamo isti auspuh samo kaj je moj nov.
izgleda da je hauba bila farbana?super je dok ima pomoćni cilindar a izgleda da je hidraulika nova (bila) ili samo nema farbe dal ti fali ona polugica za oprugu ili se ne vidi,prikolicu je šteta zamazat dobra je
malo ga sredi i gasssssssss
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sad gledam prikolicu i ista kao i moja, osim što na mojoj piše H4. Koja je razlika? I jel nemožeš nju s malim vuć, ovaj je veliki i znam da ju neosjeti ali... Ja nju vučem s 533, brdo 3spora polako i ide....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
petar kaže:
Sad gledam prikolicu i ista kao i moja, osim što na mojoj piše H4. Koja je razlika? I jel nemožeš
Mi imamo isto H3, samo ima sanduk 3m duljine, dok je na ovoj na slici 4m.
H3 ima 3 valjka koji se vrte i bacaju u desno, dok s lijeve tek pokriva trag.
H4 ima 4 valjka koji bacaju široko na obje strane. Pogledaj kam se valjci vrte.
 
K

Karlito

Guest
petar kaže:
Sad gledam prikolicu i ista kao i moja, osim što na mojoj piše H4. Koja je razlika? I jel nemožeš nju s malim vuć, ovaj je veliki i znam da ju neosjeti ali... Ja nju vučem s 533, brdo 3spora polako i ide....

e mi možeš reč kolko je ta prikolica duga i koje je nosivosti,kad veliš da ju s 533 vučeš neznam ja sam samo vidio imt 542 nadalje u radu s s prikolicama za đubrad..kak se ferdac ponaša s njim,nije preslab na kardanu i je on okretan s tom prikolicom?? :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ZJ kaže:
petar kaže:
Sad gledam prikolicu i ista kao i moja, osim što na mojoj piše H4. Koja je razlika? I jel nemožeš
Mi imamo isto H3, samo ima sanduk 3m duljine, dok je na ovoj na slici 4m.
H3 ima 3 valjka koji se vrte i bacaju u desno, dok s lijeve tek pokriva trag.
H4 ima 4 valjka koji bacaju široko na obje strane. Pogledaj kam se valjci vrte.

Da, imaš pravo, fak, kako nisam skužio da je stvar s valjcima, kod mene se vrte 2 ljevo, 2 desno.

Karlito kaže:
e mi možeš reč kolko je ta prikolica duga i koje je nosivosti,kad veliš da ju s 533 vučeš neznam ja sam samo vidio imt 542 nadalje u radu s s prikolicama za đubrad..kak se ferdac ponaša s njim,nije preslab na kardanu i je on okretan s tom prikolicom?? :?:

He, s kojim priključkom ferac nije okretan!?
Nije slab, staviš brzinu lanca koja mu odgovara i piči, ak vidiš da ga pati, lanac na sporije i pjevajući. Pošto je kod nas brdo, kad je puna može ju vuć kud oćeš, ali kad se isprazni na pola i nestišće traktor, onda samo po ravnom. U brdo neće. Uvjek si samo to tempiraš i nema problema.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
petar kaže:
clever kaže:
ljudi zna li iko šta znači oznaka na torpedu D

Ne, reci šta znači T i D
.................
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gledam malo polovnjake torpeda, nisu baš na cijeni. Mislim omjer godište:snaga:cijena. Zašto je to tako? Nije valjda da su toliko promašene serije?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vedrane, pa znam da ti znaš, i svaka čast na objašnjenju, ali onaj ''pametni'' što ima Torpeda s dajčevim motorom pred kojim se ostali mogu sakrit, se pravi pametan i postavlja pitanje na koje zna odgovor...

2 clever: i što znači D u oznaci.... I daj molim te uslikaj da vidimo taj alnaser preko remena što ide na bregastu...

2 kontam: ove manje serije su ok traktori, mali potrošači, veseli na gasu, jednostavni....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kontam kaže:
Gledam malo polovnjake torpeda, nisu baš na cijeni. Mislim omjer godište:snaga:cijena. Zašto je to tako?
Nebi se baš ja složio s tim,
Za satrog TD 4006 ljudi traže 3500€
mi kad smo htjeli kupiti TD 48 adriatic, nismo mogli naći jefitinijeg od 4000€, a koji je bio očuvan cijenili su čak 5000€.
TD 75 adriatic, se kreće od 7000€ pa na dalje, zvao sam za jednog nedavno u oglasniku piše da ima 1000 rh, cijena je bila 10000€, a TX-evi su svi iznad 8000€, po meni nisu baš ni jeftini ti traktori. Jedino se u Slavoniji nađe tih krševa sa kombinata po manjoj cijeni...

Mene je začudilo isto iznenadilo kako su u Njemačkoj, Austriji i Sloveniji na cijeni dosta, zna se nekad naletjeti na traktorpool-u
Evo jedna 55-ica:
Obrisan neispravan link.

Nije valjda da su toliko promašene serije?
Nisu, samo je jedana promašena bila TD 6006, ali nisu ni oni tak preloši može jokapz potvrditi...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ok.Havala. Znači ako se nađe dobar polovnjak isplati ga se uzeti? A između IMT 540 sa fiatovim motorom bez opreme ili 4006 i čak 4806 koji bi predložili?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kontam kaže:
Ok.Havala. Znači ako se nađe dobar polovnjak isplati ga se uzeti? A između IMT 540 sa fiatovim motorom bez opreme ili 4006 i čak 4806 koji bi predložili?
Predlažem Torpedo 4006 ili 4506 ili TD 45 Adriatic

Traktori Torpedo u Sloveniji
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Na Slovenskom forumu pronađeno, (tamo ima puno više Torpedo fanova ;) )

Stavljanje Kvarnerove kabine na D 7506 H, stari Torpedo 75 bez prednje vuče:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he, ovo me podsjeća na onu reklamu od Peugeot 206, radnja je negdje na istoku, čini mi se Indija. Kad onaj lik sa kamenom izlupa neku staru kršinu i napravio oblik 206-tice ;) Tako je i ovaj pomladio traktor za cijelo desetljeće, ako ne i više :) Super stvar! :D

A joj, tek sam sada i vidio znak Peugeuota :) Ha ha, svaka čast ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kontam kaže:
He he, ovo me podsjeća na onu reklamu od Peugeot 206, radnja je negdje na istoku, čini mi se Indija. Kad onaj lik sa kamenom izlupa neku staru kršinu i napravio oblik 206-tice ;) Tako je i ovaj pomladio traktor za cijelo desetljeće, ako ne i više :) Super stvar! :D
Više, taj je sigurno stariji od 1981.g.
 

Najnoviji postovi

Na vrh