• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: Ursusi

Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Ursusi

Marko355 kaže:
Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!

Some jedan, naš je bio torpedo, a imt-a nam je politika nametnula. Ja bih volio da sada isto taskva politika otvori tvornicu torpedo, zabrani uvoz, usavrše traktore, zaposle ljude, i izvezu ako se treba, zabrane uvoz mljeka i svih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda, pa da vidiš kako bi se radilo i imalo, a ovako, treba izać s tanjuračam na trg i pantovčak...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Ursusi

kao kod nas torpedo samo što mi nismo držali do njega naš torpedo ima mane i slabo se kupovao njihov ursuz ima mane ali oni ga ipak kupuju
Marko355 kaže:
Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: Ursusi

Eee...šta bi bilo kad bi bilo, al država nam je u :butthead: :toimonster:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ursusi

petar kaže:
Marko355 kaže:
Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!

Some jedan, naš je bio torpedo, a imt-a nam je politika nametnula. Ja bih volio da sada isto taskva politika otvori tvornicu torpedo, zabrani uvoz, usavrše traktore, zaposle ljude, i izvezu ako se treba, zabrane uvoz mljeka i svih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda, pa da vidiš kako bi se radilo i imalo, a ovako, treba izać s tanjuračam na trg i pantovčak...
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Ursusi

Bimbo kaže:
kao kod nas torpedo samo što mi nismo držali do njega naš torpedo ima mane i slabo se kupovao njihov ursuz ima mane ali oni ga ipak kupuju
Marko355 kaže:
Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!
Kod nas ljudi nisu kupovali Torpeda jer je bio dosta skuplji od Rakovice i IMT-a, al svaki pravi gazda ga je imao (bar u mom kraju), a i serija 6006 ih je dovela na loš glas...

Primjerice...
Moj ujak je kupio TD 4506, 88.g., taj traktor se stvarno naradio kod njega, jer je nekad bio glavni traktor na imanju, pa se oralo i svašta radilo s njim. A da ne govorim koliko je pokosio sa roto kosom i pobrao sa beračem, stvarno jako puno, i uslužnog i svojeg... Taj traktor nije od kvarova imao ništa, osim lamele i električne instelacije, treće gume su na njemu, a motor još nije diran (ima preko 8000 rh).
Moj otac je tada 89. kupio Zetor 6211, dvije godine starog sa 500 rh, a motor je bio loš, rađena je generalka... kasnije se ispostavilo da traktor nije imao dobro hlađenje, pa mu je skinuo hladnjak i dao očistiti. Kasnije se nije grijao, ako se pazilo na čistoću hladnjaka, ako si ga ganjao samo bi crko u pol oranja, i nebi htio paliti sve dok se ne ohladi, a vuče iste plugove 2x12" kao i od ujaka TD 45... taj Zetor je bio užasno težak na volanu, i duplo veći potrošač nego li td, a kasnije je počeo iskakati iz brzih, pa smo ga s tom greškom 93.g. i prodali i kupili TD 75...


Moj susjed je kupio 83.g. TD 75, neznam koliko je prije s njim radio, ali nakon rata je obrađivao oko 60-tak jutara, na tom traktoru nije bilo nikad ništal, samo su gume promjenjene...
I ima još takvih puno primjera u mom kraju... toliko o tome da su Torpedi bili loši...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: Ursusi

Ja kod sebe u selu znam za možda 4 Torpeda, a IMT-a sad sam se sjetio 10 komada..ali ih ima mnogo više...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Ursusi

nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
DF&Torpedo kaže:
Bimbo kaže:
kao kod nas torpedo samo što mi nismo držali do njega naš torpedo ima mane i slabo se kupovao njihov ursuz ima mane ali oni ga ipak kupuju
Marko355 kaže:
Pa normalno da zato što je traktor od tamo!!! Kao kod nas IMT!!!
Kod nas ljudi nisu kupovali Torpeda jer je bio dosta skuplji od Rakovice i IMT-a, al svaki pravi gazda ga je imao (bar u mom kraju), a i serija 6006 ih je dovela na loš glas...

Primjerice...
Moj ujak je kupio TD 4506, 88.g., taj traktor se stvarno naradio kod njega, jer je nekad bio glavni traktor na imanju, pa se oralo i svašta radilo s njim. A da ne govorim koliko je pokosio sa roto kosom i pobrao sa beračem, stvarno jako puno, i uslužnog i svojeg... Taj traktor nije od kvarova imao ništa, osim lamele i električne instelacije, treće gume su na njemu, a motor još nije diran (ima preko 8000 rh).
Moj otac je tada 89. kupio Zetor 6211, dvije godine starog sa 500 rh, a motor je bio loš, rađena je generalka... kasnije se ispostavilo da traktor nije imao dobro hlađenje, pa mu je skinuo hladnjak i dao očistiti. Kasnije se nije grijao, ako se pazilo na čistoću hladnjaka, ako si ga ganjao samo bi crko u pol oranja, i nebi htio paliti sve dok se ne ohladi, a vuče iste plugove 2x12" kao i od ujaka TD 45... taj Zetor je bio užasno težak na volanu, i duplo veći potrošač nego li td, a kasnije je počeo iskakati iz brzih, pa smo ga s tom greškom 93.g. i prodali i kupili TD 75...


Moj susjed je kupio 83.g. TD 75, neznam koliko je prije s njim radio, ali nakon rata je obrađivao oko 60-tak jutara, na tom traktoru nije bilo nikad ništal, samo su gume promjenjene...
I ima još takvih puno primjera u mom kraju... toliko o tome da su Torpedi bili loši...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Ursusi

Bimbo kaže:
nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
Svaki će se strgati, u šumi. 48-ica ima široke gume to ju muči, ali nemožeš niti očekivati od traktora tog ranga, da će bit nepoderiv i neuništiv. Takvi mali traktori su za lagane poslove.
TD 75 je za šumu dušu dao, otac je bio mehaničar u šumariji u Bjelovaru... ;)
 
B

BAJA

Guest
Ko to kudi torpeda imam i jedno i drugo ali torpedo je torpedo. :mrgreen:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Ursusi

vidim da voliš torpedo, slikat ću jednog 75 preuređen kad ga uhvatim vani
DF&Torpedo kaže:
Bimbo kaže:
nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
Svaki će se strgati, u šumi. 48-ica ima široke gume to ju muči, ali nemožeš niti očekivati od traktora tog ranga, da će bit nepoderiv i neuništiv. Takvi mali traktori su za lagane poslove.
TD 75 je za šumu dušu dao, otac je bio mehaničar u šumariji u Bjelovaru... ;)
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ma nekudim čak nema ni zabranu u mom dvorištu :p
BAJA kaže:
Ko to kudi torpeda imam i jedno i drugo ali torpedo je torpedo. :mrgreen:
 
C

clever

Guest
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
Cak i ja znam da torpedo motori imaju odljevke sa DEUTZ znakom... Kvaliteta motora nikako ne moze biti kao original njemacki, jer njemci ipak imaju bolje materijale tako da razlika mora postojati.
Nebi vjerovao, njemački Deutz motor ništa duže ne izdrži od Torpedovog motora.
Nebi ni ti al to nije istina đe si ti molim te vidio Torpeda 1981. god. sa blizu 11000 radnih sati kojem je i remen original a kamoli šta drugo (potrošni materijal) lamele, instalacija, gume, mjenjač, prenos, kardan, sve original osim filtera ulja i goriva čak i gumice u hidrauličnoj pumpi a Deutzu je to mana. Eto izgleda da sam imo sreće 1983. kad sam ga kupovo inače ja sam drugi vlasnik (ovaj prvi nije znao rukovat njime)
 
C

clever

Guest
Re: Ursusi

DF&Torpedo kaže:
Bimbo kaže:
nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
Svaki će se strgati, u šumi. 48-ica ima široke gume to ju muči, ali nemožeš niti očekivati od traktora tog ranga, da će bit nepoderiv i neuništiv. Takvi mali traktori su za lagane poslove.
TD 75 je za šumu dušu dao, otac je bio mehaničar u šumariji u Bjelovaru... ;)
Ja s mojom 45icom orem 40 hektara 2x14 bez pol brige, svake jeseni s njim izvučem preko 100 metara drva što za sebe što za prodaju a skoro sve mi je orgonal na njemu (tip bez kabine) inače ja sam vam iz Slavonije, možda ste čuli za Slatinu. Ja sam iz jednog sela 5 km sjevernije... Inače s njim i vučem žito, kukuruze u Slatinu u silose po 2 zmajevke 7 t pa vi sad vidite...
 
C

clever

Guest
Re: Ursusi

DF&Torpedo kaže:
Bimbo kaže:
nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
Svaki će se strgati, u šumi. 48-ica ima široke gume to ju muči, ali nemožeš niti očekivati od traktora tog ranga, da će bit nepoderiv i neuništiv. Takvi mali traktori su za lagane poslove.
TD 75 je za šumu dušu dao, otac je bio mehaničar u šumariji u Bjelovaru... ;)
Ja s mojom 45icom orem 40 hektara 2x14 bez pol brige, svake jeseni s njim izvučem preko 100 metara drva što za sebe što za prodaju a skoro sve mi je orgonal na njemu (tip bez kabine) inače ja sam vam iz Slavonije, možda ste čuli za Slatinu. Ja sam iz jednog sela 5 km sjevernije... Inače s njim i vučem žito, kukuruze u Slatinu u silose po 2 zmajevke 7 t pa vi sad vidite...
 
C

clever

Guest
Re: Ursusi

DF&Torpedo kaže:
Bimbo kaže:
nisam reko da su loši samo da imaju mane. ja sam radio sa 48 adriatik neznam koje je bio god. imao je crnu masku dok je radio u poljoprivredi bio je odličan kad je krenuo u šumu raspo mu se zadnji kraj neki zupčanici i ležaji a njegov motor još radi na starom 40 ili 45 td. susjed radi sa 55 adriatik 15 godina 50 jutara bez greške
Svaki će se strgati, u šumi. 48-ica ima široke gume to ju muči, ali nemožeš niti očekivati od traktora tog ranga, da će bit nepoderiv i neuništiv. Takvi mali traktori su za lagane poslove.
TD 75 je za šumu dušu dao, otac je bio mehaničar u šumariji u Bjelovaru... ;)
Ja s mojom 45icom orem 40 hektara 2x14 bez pol brige, svake jeseni s njim izvučem preko 100 metara drva što za sebe što za prodaju a skoro sve mi je orgonal na njemu (tip bez kabine) inače ja sam vam iz Slavonije, možda ste čuli za Slatinu. Ja sam iz jednog sela 5 km sjevernije... Inače s njim i vučem žito, kukuruze u Slatinu u silose po 2 zmajevke 7 t pa vi sad vidite...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Znam da je torpedo ok, ali toliko...
I da vuče 2x14, na koliko dubine? Daj molim te... Traktori sa +60ks imaju šta radit u pravom oranju s takvim plugom...

I šta je s onim paljenjem, alnaser preko remena i ide na bregastu? Daj pslikaj to, još to nisam nigdje ni na jednom traktoru vidio...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
u majku mu , što ovaj priča 40 ha sa td45 :scratch :scratch :scratch :scratch dvije zmajevke po 7t :scratch :scratch ...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moguće, uz dobro održavanje će bez brige raditi, moj susjed je donedavno radio sa TD 48 (sad ima td 75), 70 jutara, ali sa 2x12" i jako puno uslužne košnje sjetve, oko 1500 rh godišnje. Bilo je i popravaka, gazda je prezadovoljan bio, i kad bi mene tak služili moji traktori na tim radnim satima bio bi prezadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh