• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

M

mladi gazda

Guest
slučajno sam neto tražio neke torpedo traktore i naletim na torpeda sa prednjom hidraulikom i čini mi se kardanom tj kao na onoj sllici TX sa prednjom kosilicom i samo utovarkom................ znima me jel ima neko sliku prednje hidraulike sa kardanom na torpedu jer bi me to jako zanimalo kako to stoji i dal to može da on pogoni tj prko čega i kako to ide?? unaprijed hvala...........

...............mladi gazda.............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Znam za getribu od prednjeg kardana, zapravo ta getriba je kod mene doma ( ali nije moja), jer smo i mi razmišljali o ugradnji na naš TD 75.

Evo prelistaj ovu temu tu imaš i slike toga
Obrisan neispravan link.

A prednji hidraulik se može kupiti ovdje
Obrisan neispravan link.


slatna kaže:
Sa mehanskim prenosom
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Več slik je na tem naslovu! Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
M

mladi gazda

Guest
ovo neizgleda tako loše morat ću sutra svog torpeda pregledat di što kako pa napravit neku sliku u glavi kako bi to bilo dobro izvest............ hvala na slikama i odgovorima................. neznam jel bi se moglo nabacit prednja hidraulika od deutz fahra serije neke starije (7807 ili koji već ima)??? imam u austiji rodbine dost pa da potegnem vezu tam ak može.....

...........mladi gazda...........
 
M

mladi gazda

Guest
DF&Torpedo kaže:
Evo slika jednog RX-a 120, u mom kraju, traktor je za prodati, ako koga zanima...

DSC00036-1.jpg


Unutrašnjost kabine
DSC00038-1.jpg

Ima 6 brzina (40km/h za tržište EU), i 5 grupa (pužne brzine)
DSC00039.jpg


oprostite što vadim sstariji post al me ovaj traktor zanima koje je godište gdje se nalazi koliko rh cijena i broj od kupca s kojim bi se moglo stupit u kontakt........... imam jako ozbiljnog kupca za ovaj stroj.......... hvala na razumijevanju..... mladi gazda..........
 
S

slatna

Guest
DF&Torpedo kaže:
Znam za getribu od prednjeg kardana, zapravo ta getriba je kod mene doma ( ali nije moja), jer smo i mi razmišljali o ugradnji na naš TD 75.

Evo prelistaj ovu temu tu imaš i slike toga
Obrisan neispravan link.

A prednji hidraulik se može kupiti ovdje
Obrisan neispravan link.


slatna kaže:
Sa mehanskim prenosom
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Več slik je na tem naslovu! Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Ovoj je moj traktor i možeš pitat ako te možda šta zanima v zvezi sa sprednjo hidrauliko in kardanom!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@slatna
U vezi prednjeg hidraulika i karadana će postavljati pitanja mladi gazda....


A pošto si ti iz Slovenije, dal možda znaš gdje se ovakve kabine i haube mogu kod vas nabaviti? I dal se još uvijek proizvode?
Evo slika, mada ovom traktoru to ne stoji baš nešt...
Obrisan neispravan link.
 
S

slatna

Guest
Ovo haubo i kabino nije mogoče više nabaviti jer jih ne proizvajajo več! Ova je ležala v jednom skladišču i tako je došal taj do nje!
 
M

mladi gazda

Guest
E ovako pitanje glasi jel ima netko da zna gdje bi bilo nabavit prednju hidrauliku za torpedo ili neku drugu al da štima na njega?? Tražio sam po netu i nema rabljenih sam nove al neda mi se sad kupovat nova jer i rabljkena može poslužit...
P itanja za SlatnA gdje ste vi nabavili hidrauliku za svog torpeda?? i ako nije neka tajna koliko je sve koštalo ukupna investicija?? za sad toliko hvala unaprijed na odgovorima............
DF&Torpedo hvala na odg za rx 120.............

..................mladi gazda...........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Prednju hidrauliku je imao za prodati naš član zjockoo, a stvarno neznam gdje bi tog bilo rabljenog za kupiti. Malo je ljudi koji to skidaju s traktora, jer prednji hidraulik uvijek treba za nešto...

Ovdje ima na prodaji jedan sa prednjim hidraulikom, dobar traktor, samo i cijena je isto dobra
Obrisan neispravan link.
 
M

mladi gazda

Guest
e tako je paprena cjena ovog torpeda sad kad vidim koliko tam traže za nijh meni da netko da sam 8000 eura ja bi svog prodo i kupio nekog drugog torpeda možda čak i ovog rx jer mi se jako svidio......... a ništa potražit ću prednju hidrauliku na vašaru u rumi jer tam se spremam po neke djelove usput i potražit ovo............. hvala DF&Torpedo na odg.........

..........mladi gazda...........
 
S

slatna

Guest
hidravliko in kardan nam je naredil naš sosed ki se profesijonalno bavi s tem Obrisan neispravan link. ! Koštalo je 2800€!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladi gazda probaj pitati i kod nas u Rasco, možda su oni povoljniji... Obrisan neispravan link.


Još jedan problem koji treba biti otklonjen prije nego što počne izrada ovakvog sistem prednjeg kardana
Prednji priključci se vrte na 1000 o/min, a samoutovarna prikolica na 540 o/min
@Slatna
u tvom albumu nalazim drugo riješenje, ali to nije tvoj traktor, tu je vidim prednji karadan ubrzan.
Obrisan neispravan link.
Slatna, pošto tvoj vrti i prednji i zadnji kardan na istom broju okretaja, kako si to uskladio, dali si na utovarnoj prikolici mjenjao zupčanike, tako da možeš vrtiti na 1000 okr?
 
M

mladi gazda

Guest
slatna kaže:
hidravliko in kardan nam je naredil naš sosed ki se profesijonalno bavi s tem Obrisan neispravan link. ! Koštalo je 2800€!

Joj jako skup sport za sad sve imam razrađeno u glavi sam da pokupujem djelove i stavljam na traktor kad ono skupo trenutno za mene.......... pokušat ću preko veze nać prednju hidrauliku sa nekog dutza fahra iz uvoza ak uspjem al ako ne više sreće drugi put............... Hvala vam svima na odgovorima bilo bi je drago raspravljat o ovoj temi..........

..............mladi gazda.................
 
S

slatna

Guest
Spredaj imam 1000obr/min a zadaj 540obr/min! Ja imam samo druge zobnike kot on ampak razmerje med zobmi je isto kot pri onem drugem ker sem kopiral od njega!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Slatna, budi tak dobar pa poslikaj malo bolje tu prednju hidrauliku. Zanima me jel' stoji samo na bočnim stranicama koljevke ili i naprijed (gdje dolazi nosač utega). To je SHL22?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ZJ kaže:
Slatna, budi tak dobar pa poslikaj malo bolje tu prednju hidrauliku. Zanima me jel' stoji samo na bočnim stranicama koljevke ili i naprijed (gdje dolazi nosač utega). To je SHL22?
Obrisan neispravan link.
Prelistaj album, ima tu dosta slika, samo tu se radi o dva traktora TD 75 Adriatic, i Slatnin TD 7506 special...


Tu se vidi na jednoj slici, da je hidraulik i naprijed učvrščen
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
DF&Torpedo kaže:
Prelistaj album, ima tu dosta slika, samo tu se radi o dva traktora TD 75 Adriatic, i Slatnin TD 7506 special...

Jesam, no ne vidim ono kaj me zanima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
DF&Torpedo kaže:
Baš sam ti sad odgovoril gore... :mrgreen:
Hvala, no znaš li zakaj pitam? Taj tip hidraulike ide na više vrsti traktora, a svaki ima drugačiji raspored rupa naprijed i različitu širinu "kade".
 
S

slatna

Guest
ZJ kaže:
Slatna, budi tak dobar pa poslikaj malo bolje tu prednju hidrauliku. Zanima me jel' stoji samo na bočnim stranicama koljevke ili i naprijed (gdje dolazi nosač utega). To je SHL22?

Slike bude sutra! Da ovo je SHL22 i odvisno je za koji traktor bude hidraulika Takve rupe i dimenzije se izradijo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh