• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

B

Bobo

Guest
Decki... ne znate vi kako je to na ORIGINAL DAJC motoru koji se u torpeda ugradjivao uradjeno, jer ih nikad nista vidjeli...

Remen s anlasera ide na bregastu osovinu i kad traktor pali, najprije se vantili "prosetaju" pa tek onda kad uhvate korak s klipovima traktor upali i dalje sve radi automatski...

Oprostite mi, nisam mogao odoljeti ;) 8) :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo, istina je, ali si zaboravio da prvo mora prostrujit kroz gefufnu koja tad zavrti cincilator i tek tad može upalit. Ti dajčevi s gefufnom i cincilatorom su nepoderivi.
 
B

Bobo

Guest
Istina ziva... Rjetki ko bjeli slonovi, al izdrzljivi ko sam vrag...

Ko takog ima, pravi je sretnik ;)
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
koji su deutzi imali takve motore :?: jer ja sam prije imal orginal deutza ali nekog starog ali se ne sječam kakvi je motor imal budem baš sutra pital starog kakvi je motor bil...
 
B

Bobo

Guest
Koliko bi ovaj traktor mogao imati radnih sati?

Izgleda vrlo vrlo ocuvan... Ovo kod volana, to je samo ventilacija, ili ujedno i klima uredjaj?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Koliko bi ovaj traktor mogao imati radnih sati?

Izgleda vrlo vrlo ocuvan... Ovo kod volana, to je samo ventilacija, ili ujedno i klima uredjaj?
Ovaj nema puno rh, jer je uvezen, nije kao ovi kod nas što su radili na kombinatu.

To je ventilacija, i grijanje (ovo je preko ulja, iako postoji opcija vebastor ili direkt sa cilindara), klimu ovaj nema.
 
B

Bobo

Guest
Zrinetu sam poruku poslo da ga dodje na forum pogledati... MMislim da bi on za njega mogao zagristi samo tako...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
On traži RX 170, jer 170-tka ima ZF getribu

Na RX 100 i 120 je malo problematična getriba kao i na Deutz DX seriji, dovoljno je jaka getriba, ali nije dobro osigurana matica koja drži snop. Pa se raspusti matica i pomalo počne gubiti brzine (zupčanici se razmaknu, pa kanđa nemože dohvatiti), a ako se reagira na vrijeme ništa se neće dogoditi.
 
B

Bobo

Guest
Zrine je na svom RX100 doskocio tom problemu ugradnjom kontramatice...

Kaze sa nema vise sanse da se snopovi raspuste.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Zrine je na svom RX100 doskocio tom problemu ugradnjom kontramatice...

Kaze sa nema vise sanse da se snopovi raspuste.
Mislim da nije, on je to samo spomenuo.
Deutz nije tome doskočio dosta dugo. Deutz je radio traktore s tom bolešću od 78.g - 90.g, sve dok nije izašla serija Agrostar.
Taj problem se inače riješava tako da se zavari ta matica, al onda je problem kad se mora danas sutra rastavljati. ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa postoji onda zeger za to i krunasru maticu zazegaš i to je to nema teorije da se otpusti. al usput lijepi torpedo nema kaj. može cijena godina i ostalo.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
pa postoji onda zeger za to i krunasru maticu zazegaš i to je to nema teorije da se otpusti. al usput lijepi torpedo nema kaj. može cijena godina i ostalo.
Ima on to osigurano s nečim, samo nije dovoljno, nakon 3000-5000 rh matica se ponovo raspusti. Pričao je meni otac o tome, neda se tu baš previše kemijati...

Neznam koje je godište, mislim da je cijena 8000€, al nisam siguran. Ako si zainteresiran, mogu poslati broj na PP, pa se možeš čuti sa tim likom.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
I na rx 170 s ZF mjenjačem ako vijak koji doteže gornji snop reduktora ne namažeš loctitom za navoje otpusti se samo tako.Inače se vijci na diferencijalu,zamajcu i sl. mažu s tom masom i miran si.Možda bi i na tom mjenjaču to upalilo.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jd4755 kaže:
I na rx 170 s ZF mjenjačem ako vijak koji doteže gornji snop reduktora ne namažeš loctitom za navoje otpusti se samo tako.Inače se vijci na diferencijalu,zamajcu i sl. mažu s tom masom i miran si.Možda bi i na tom mjenjaču to upalilo.
Na TD 75 je isto to sve namazano s loctitom, a kod RX/DX-a neznam kak bi se to pokazalo. Prije Agrostara smo imali DX 6.05 100 ks, nije htio ostat u drugoj, onda sam ga ja malo žešće ušalto pa je ostao u brzini, al pod teretom bi iskočio. S tim kvarom smo ga prodali, jer nam se nije dalo popravljati. Taj lik što ga je kupio je zadovoljan s njim, kaže da je samo detegno tu maticu, sve brzine je opet imao.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
DF&Torpedo kaže:
[quote="kikic MF":mbfzru8j]pa postoji onda zeger za to i krunasru maticu zazegaš i to je to nema teorije da se otpusti. al usput lijepi torpedo nema kaj. može cijena godina i ostalo.
Ima on to osigurano s nečim, samo nije dovoljno, nakon 3000-5000 rh matica se ponovo raspusti. Pričao je meni otac o tome, neda se tu baš previše kemijati...

Neznam koje je godište, mislim da je cijena 8000€, al nisam siguran. Ako si zainteresiran, mogu poslati broj na PP, pa se možeš čuti sa tim likom.[/quote:mbfzru8j]

pa ja nisam tolko zainteresiran nema zelenjave u džepu pa sam pitam tak usput. znam nekog kog bi možda zanimao
 
M

mladi gazda

Guest
Evo malo slika i moje mašine..............
mali remont i održavanje prije siliranja.........
Obrisan neispravan link.
sliliranje 2008. inače ovdje čekam praznu prikolicu...........
Obrisan neispravan link.
oranje 2008. strnjak................
Obrisan neispravan link.
malo slika oranja i pluga imt 14"...............
Obrisan neispravan link.

evo nešt malo slika ima ih još al nešt mi neće da digne na net stalno šteka očito mi je nešt u banani.......... nema veze ostatak drugi put.............

...........mladi gazda..........
 

Najnoviji postovi

Na vrh