• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

K

Karlito

Guest
deutz-fahr oldtimer forum,čovjek iz hrvatske stavil te slike(tema torpedo,ja sam naišo na forum tražeči slike jednog starog deutz fahra,ak te zanima kaj dalje pošalji pm)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
evo jedan reklamni ;)
9006-3.jpg
 
Z

Zlatko

Guest
Link na stranicu deutz oldtimer foruma. Bolje je odande skinuti prospekte jer su tamo u originalnoj veličini a skenirani sa 300 dpi da se dobro vidi.
http://www.deutzforum.de/thread.php?threadid=9945
Ako pogledate sa lijeve strane podatke o korisniku piše vam koji je to "čovjek iz Hrvatske"
Prospekte sam našao na fakultetu u smeću.
Pozdrav
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@Zlatko
dobro što si uzeo te prospekte, zanimljivo je gledati tadašnja čuda tehnike...

I ja imam negdje prospekte od Torpeda, ali neznam gdje su, zadnji puta sam ih gledao pred 5-6 god. ;)

još slika
imageaspx.jpg

hnfdhd.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
TD a crven :scratch
Da, to je isto za tržište EU...


opremljen sa dodatnm filterima
imageaspxfgdhdh.jpg
 
J

jokapz

Guest
e moram ovo napisat iak znam da če se mnogi pobunit..
Neki dan pričam sa čovjekom koji je bio traktorista u kombinatu i tak mi priča kak su imali RX 170 i onog IMT 5200 (biku) i kaže da IMT nije imo šta tražit pokraj RX... RX je bio bolji u svim poslovima iako je IMT bio jači!!! ;) ;) ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
Koja je razlika toga kaj ima filtere i on kaj nema :?:
Ovaj na slici ima predfiltere, a filtere mora imati svaki...

Taj sa slike je specijalne namjene, za pusinjska područja, gdje ima puno prašine ili pijeska....
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
jokapz kaže:
e moram ovo napisat iak znam da če se mnogi pobunit..
Neki dan pričam sa čovjekom koji je bio traktorista u kombinatu i tak mi priča kak su imali RX 170 i onog IMT 5200 (biku) i kaže da IMT nije imo šta tražit pokraj RX... RX je bio bolji u svim poslovima iako je IMT bio jači!!! ;) ;) ;)
:D u ovoj temi 100% se nitko neće bunit-budimo realni
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jokapz kaže:
e moram ovo napisat iak znam da če se mnogi pobunit..
Neki dan pričam sa čovjekom koji je bio traktorista u kombinatu i tak mi priča kak su imali RX 170 i onog IMT 5200 (biku) i kaže da IMT nije imo šta tražit pokraj RX... RX je bio bolji u svim poslovima iako je IMT bio jači!!! ;) ;) ;)

Ti si iz Bobinog kraja, ako malo prelistaš ovu temu vidjet češ da Bobo tvrdi upravo suprotno, čak da je zglobni IMT bolji i od JD, da se vozači plaču za njima :D morao bi pronaći taj post ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Budimo realni i ne budimo lava dok sppava ;)
Sve zavisi o kakvome je stanju traktor,kako se održava....
Sad možda pitaš drugoga vozača možda če ti drugačije reč :D
 
B

Bobo

Guest
Dvoboja nece biti, bar sto se mene tice...

Joka je vjerovatno pricao s nekme tko je radio u kombinatu na Ovcari, a tamo je sve ravno ko tepsija...

Ja sam pricao o kombinatu Slobostina u kojem je radilo 10 sela ukljucujuci i moje... tamo se RX traktori uopce nisu dobro pokazali, i mjenjani su...

Ovo da je zglobni IMT bolji od obicnog JD traktora mi je rekao covjek koji je u to doba bio glavni traktorist na Ovcari i kaze da mu je to najbolji traktor u kojem je ikada radio, a u trenutku razgovora ize njega brunda 4755...

Vise ljudi mi je dokazalo da su RX traktori u biti dobar proizvod, al eto, ja znam sto su mi ljudi pricali i da su im iz torpedo tvornice priznali greske u vratili su traktore nazad u tvornicu... samo je par devetki ostalo da vuku prikolice i cisterne s gorivom. Koliko znam da drugo nista nisu radili...
 
K

Karlito

Guest
Bobo kaže:
Dvoboja nece biti, bar sto se mene tice...

Joka je vjerovatno pricao s nekme tko je radio u kombinatu na Ovcari, a tamo je sve ravno ko tepsija...

Ja sam pricao o kombinatu Slobostina u kojem je radilo 10 sela ukljucujuci i moje... tamo se RX traktori uopce nisu dobro pokazali, i mjenjani su...

Ovo da je zglobni IMT bolji od obicnog JD traktora mi je rekao covjek koji je u to doba bio glavni traktorist na Ovcari i kaze da mu je to najbolji traktor u kojem je ikada radio, a u trenutku razgovora ize njega brunda 4755...

Vise ljudi mi je dokazalo da su RX traktori u biti dobar proizvod, al eto, ja znam sto su mi ljudi pricali i da su im iz torpedo tvornice priznali greske u vratili su traktore nazad u tvornicu... samo je par devetki ostalo da vuku prikolice i cisterne s gorivom. Koliko znam da drugo nista nisu radili...

imt je izgubio dugovječnu bitku,jer bobo nezna kaj bi više zlagal...a da mi je znat s kojim si ti to ljudima iz torpeda pričal da su ih vračali....
 
B

Bobo

Guest
Torpedo RX traktori su u ovdasnjem kombinatu ribali na 6. cilindru kao ludi... To je cinjenica. Nesto su u tvornici fusarili kanale za hladjenje motora, tako da je 6. cilindar dobivao zrak za hladjenje koji je prosao kroz prethodnih 5 cilindara, dakle vec vruc zrak koji ga ne moze ohladiti ni u snu...

Iz tvornice dolazili, popravljali, mrdali oko traktora (vise ih je bilo, ne znam tocno koliko) da bi na kraju dobili normalni sistem hladjenja, no opet je taj nesretni 6. cilindar ribao (najblizi kabini)... Koliko znam da su traktori vraceni u tvornicu, jer u ovim uvjetima nisu mogli raditi kako treba... Mislim da nisu bili duze od 3 godine na kombinatu...


I kad sam s covjekom s drugog kombinata pricao o usporedbi IMT - JD, tu je bila "duga devetka" s cisternom za gorivo za 5 JD traktora koji su tu njivu orali...


Ako su mene lagali, lazem i ja vas... sto drugo da pisem ovdje? Nisu se dobri pokazali i to je u tvornici priznato i tu je za mene prica zavrsena. Drugdje su radili dobro ali ovdje, eto, nisu mogli...
 

Najnoviji postovi

Na vrh