• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

J

jokapz

Guest
clever je napisao/la:
:Vi ste svi tu nešta pobrkali a ti što me zoveš ˝pametnim˝ bolje šuti činiš se pametniji. remen(i) ide od remenice turbine za lađenje do ALNASERA pa do prenosa ZNAM ŠTA PRIČAM po struci sam automehaničar i nisam jednom rastavljo i dajceve i torpede tak da znam u čem je razlika a da stvar bude još zanimljivija radi se o istoj seriji samo različit proizvođač TD 6206 i dajc D 6206 isto 1988 godište. rastavljo sam na komade i dajca 13006 a njega bome nije lako rastavit svi šarafi su na polovici npr. ni 17 ni 18 mm tako da ih se mora rastavljat sa malo jačim francuzom. nije vama lako :lol:

Clever pobrko si alnaser(pokretač) i alternator (punjač) malo razmisli i vidjet češ da nemaš pravo!! Nemoj ljude napadat tu na forumu jer u krivu si!! A pošto sam vlasnik Torpeda 6006 dat ču si truda da ti sve ljepo poslikam pa da ti pokažem šta je ALNASER a šta ALTERNATOR.... :!: :!: :!:
 
J

jokapz

Guest
ev ko što sam obećo... Clever ovo ti je alnaser na torpedu



a ovo ti je alternator!!

 
B

Bobo

Guest
Joka, Kako mozes voziti taj traktor kad nemas remen na anlaseru?!? Stovise, nemas ni remenicu na njemu... :scratch

Potpuno sam zbunjen kako se taj traktor onda hladi kad ti taj remen fali, a covjek samo sto se zivotom ne kune da tu MORA BITI remen koji pogoni turbinu za hladjenje...
 
J

jokapz

Guest
:mrgreen: ma to sam ja prepravio ovak ide puno bolje mali leti.... valjda če sad skužit da je pogriješio!! a cijeli život je škola
 
C

clever

Guest
jel imaš za torpeda 4006, 4506, 4806 nije važno trebaju mom susjedu on ima 4806 pa može i od 4006 jedimo što je slabiji al motor je u sistemu isti ja neznam gdje to ima za nabavit pa ako ti nije problem hvala :p :) :D
Ljubs kaže:
Pozdrav.

Imam Torpeda TD 55 A.

Zanima me za što služi ručica koja se nalazi na kontroama od hidraulike, a nije za spuštanje i podizanje, ima samo dva položaja, okomiti i vodoravni, nikad je nisam koristio jer sam tek nedavno vidio da se da pomicati :lol: .

IMAM NEKOLIKO KATALOGA I UPUTA ZA TORPEDOVE TRAKTORE, PA AKO NETKO ŽELI BUDEM SKENIRO I POSLO NA E-MAIL.

TAKOĐER TRAŽIM UPUTE ZA OVAJ TRAKTOR JER SU ZAGUBLJENE PRIJE NEGO SAM IH IMO PRILIKU POGLEDAT.

HVALA.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
el ima neko za prodati prednji pogon kompletan od torpeda 55, htio bih ga ugraditi na torpeda 6006???????
 
B

Bobo

Guest
zetor kaže:
el ima neko za prodati prednji pogon kompletan od torpeda 55, htio bih ga ugraditi na torpeda 6006???????

U plavom oglasniku se malo-malo nadje netko da prodaje kompletan prednji pogon od torpeda 75, a sto se tice prednjeg pogona od 55-ice, isti je kao i na IMT 549, IMT 565, Rakovica 65, Store (ZJ zna oznaku)... Na IMT-u je diferencijal s lijeve strane, a na rakovici je na sredini. Dakle, tebi bi pasao prednji pogon s rakovice, posto i Torpedo ima pogon na sredini...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To slobodno zaboravite u Oglasniku. Ja sam kupil zadnjega. Inače, to je tražena roba vlasnika Štore-a (bar me 10 ljudi pitalo gdje sam ga kupil i prodajem li ga možda? ).
Osim toga, nailazim na pomalo nepremostive prepreke oko atesta traktora, radi registracije!!!

Tebi nebi to savjetoval za 6006 jer je taj mjenjač jednostavno preslab i za ovoga sa 2WD.

Što se tiče diferencijala od Rakovice, teško da budeš nekaj takvoga našel u Oglasniku, jer tih je traktora vrlo malo prodano, a još manje rashodovano.

Ak već hoćeš dupljaka, prodaj toga 6006 i kupi TD75A.
 
J

jokapz

Guest
dobro ti ZJ kaže preslab je njemu mjenjač za 4 WD...
Bobo koliko ja znam torpedo ima pogon sa ljeve strane
Od 75tice nepaše jer nemaju iste zadnje gume 6006 ima 14.9 28 a 75 16.9 30. I 75-tica ima potpuno drugačiji mjenjač od 6006.
A mislim da moraš mjenjat i prednju koljevku uglavnom jako puno zajebancije i posla a rezultat upitan. Kupiš si 75 ticu i onda moš reć E SAD IMAM PRAVI TRAKTOR ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Bobo koliko ja znam torpedo ima pogon sa ljeve strane

TD55 koliko ja znam ima pogon prednje vuce u sredini kroz karter... Ivica je imo TD55A pa pitaj njega ;) negdje sam imo i sliku TD55 s vatovackog jezera, al ne mogu pronac nigdje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Prednju vuču od TD 55 češ teško naći, pa i nikako, jedino ako naletiš na nekog razbitog od prometne nesreće, a da mu je predenji most dobar.

A što se tiče mjenjača mislim da bi se rasteretio sa prednjim pogonom, manja sila bi mu bila na zadnjem kraju. Problem bi se javio i u karteru (uljna kada), jer na 55-ici kardan prolazi kroz karter. Na TD 6006 ti odgovara karter sa TD 75, a 75-ica ima kardan sastrane i karter je običan. Tako da nemožeš ugraditi prednju vuču.... osim ako, naručiš karter od njemačkog DF-a DX 3.70 F (70 ks), voćarskog, takvog smo mi imali i imao je karter izveden tako da kardan od prednje vuče prolazi kroz njega, a getriba je bila dosta slična kao na TD 55.

P.S. i konusni tanjurasti par nije isti na 6006 i TD 55, jer TD 55 je adriatic brz, pa možda neće bit usklađen odnos prednje i zadnje osovine.
 

igor.kusec

Novi član
Tu od
6 Stu 2008
Poruka
4
Pozdrav svima!
Molim vas recite mi jel torpedo 7506 s prednjom vucom moze orati sa plugom 3 brazde, 12''???

hvala za odgovore..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Može, ali sve ovisi o tome koliko je zemlja teška za obradu. Kod nas jedan čova ore sa 3x14".
 

Najnoviji postovi

Na vrh