• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mogu priznat sudeči po gumama da nije malo radio al zato motor suh nije mastan a i limarija malo popravljena tak da dos solidno izgleda za godine a i siguran sam da nema malo rh
 
J

jokapz

Guest
Kaki mastan pa ipak je to torpedo nije to makar šta to je Traktorčina...
@DF&torpedo pitanje za tebe...
Torpedo mi poćeo bacat malo ulje(kapljice) na onu cjevćicu sa "bosh" pumpe što mu je kao odušak znaš na šta mislim?? I nekak slabiji je i oće malo zadimt što prije nije. Jel znaš šta bi to moglo bit il moram pumpu mjenjat?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@jokapz
Nemoraš pumpu mjenjati, na tu cjevčicu izlazi višak ulja, to je odušak, postoji mogućnost da ima previše ulja.

A imao je moj otac jedan slučaj, jedna 9-tka je počela bit lijena, ne prima gas, stisneš gas motor tek kasnije reagira. Igrao se dugo oko bosch pumpe, podešavao paljenje, vadio zračni filter, nikako otkriti. I ide on skinuti bosch pumpu proba ispustiti ulje iz nje, a ulje gusto nemože proći kroz otvor, čovjek stavio neko jeftino motorno ulje, i bosch pumpa nije mogla normalno raditi. Ispustio je ulje oprao pumpu sa naftom, ualio novo ulje i motor radi ko sat. Možda je tako nešto i kod tebe joka :scratch
 
J

jokapz

Guest
pa sipan u njega INA super 5 mislim da je to dosta dobro ulje.. Znam da na nju izbaci višak al men na mjeraču nema viška ulja :scratch Al čuo sam se s majstorom koji mi je preštelavo tu pumpu i reko mi je da ima dvije vrste pumpi mislim da je reko ( riječke i beogradske) i da ja imam ovu lošiju i nabavit če mi je ovu bolju i kaže kad je stavi da če to bit sasvim drugi traktor e pa vidjet čemo...
DF&torpedo hvala na pomoći...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To sam pisao negdje u ovoj temi. Ti znači imaš pumpu IPM Beograd (kao na imt 539), a puno bolja pumpa je RBR (Rikard Benčić - Rijeka). IPM pumpe se često kvare, a i TD-i sa RBR pumpom imaju puno ljepši zvuk i bolje primaju gas.
Samo pazi kad češ kupovati RBR pumpu, ako je nova onda ima samopodmazivanje, tj moraš joj dovesti podmazivanje. Tamo gdje ti je indikator ulja spojiš cijev (lajtung ;) ) prema pumpi. U toj pumpi nemoraš kontrolirati ni mjenjati ulje.
 
K

KRESO

Guest
eto nakon sređivanja mehanike i mnogo živaca , vremena i novaca potrošenih na popravak traktora, uhvatio sam se bojanja traktora i malo šminkanja ( mislio sam da je to zezancija) . I evo prvog dijela ove sage jer se to sve odužilo na nekih tjedan dana rada , a još ima posla
Ovakvi pothvati nisu za ljude slabih živaca i računajte na puuno dodatnih troškova pogotovo ako su traktor prije vas održavali " majstori" kojima ja nebih dao da nacrtane ovce čuvaju ....


ovako je " kanta" izgledala prije početka radova


prvo skidanje limova


zatim pranje sa ivasolom oko 3-4 puta


zatim stavljanje na " operacijski stol " i prskanje antikorozivom


malo kitanja kritičnih dijelova


zatim bojanje limarije sa temeljnom bojom


bojanje motora i postroja


zatim i bojanje limarije
 
K

KRESO

Guest
konačno sastavljanje


i dalje sastavljanje


i dodavanje nekih novih detalja zbog nemogučnosti nabavke originalnih


ljepljenje dodatnih 1 cm spužve radi bolje izolacije na spužvu još dolazi tapicirung


ovdje sam stao u subotu i više nisam imao živaca ...unutra se vide i tapicirunzi


NASTAVITI ĆE SE .....( ćim se vratim sa psihijatrije ;) )
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
svaka čast na takvom poslu, znam ja kak je to
kad bude gotovo poslikaj ga i usporedi sliku sa onom"kantom" i neće bit žao ni živaca,vremena,novca.....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
opa lijepo urađen posao krešo. ma neče ti biti žao. tak sam i ja svog mf-a nekoliko mjeseci dotjerivao i konačno složio i sad kad vidim slike od nekad i vidim sad nije mi žao ničeg a koštalo me hodanja po njemačkoj i sastavljanja i popravljanja da ne povjeruješ. budeš vidio da ti posljke nebude žao jer znam kako ti je sad a kako će ti biti poslje.

@slatky to je neki stari torpedo ako se ne varam :scratch :?: koja je to godina al je to staro ko biblija
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@Slatky
Ovaj Torpedo prvi put vidim, tražio sam slike na netu, ali nema. Jel ovaj sa slike ispravan?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
pravo da kažem neznam ni ja evo kopi paste što je pisalo.

TAJ STARI TRAKTOR NA SLICI JE TORPEDO TT120 ILI TT100 PRAVIO SE OD 71 DO 79 ZF JE MENJAC I PREDNJA VUCA ISTI KAO NA STAJERU,SLITERU,FENDT-u,MANJE PROMENE SU NA RAKOVICI 120 I NA RX 170 IMAM 2 KOMADA JEDAN JE ZA delove a na drugom je kabina,hauba,maska od RX 170 I MOTOR JE V6 OD TAM-a 190
 
K

KRESO

Guest
ima takav jedan u špišić bukovici , a nikad nisam si mislio da je to torpedo
 
M

mladi gazda

Guest
Nisam mogao odolit a da neostavim komentar na ovaj dobro urađen posao........... super odrađeno Krešo ja ti dajem 5 iz zalaganja i 5 za trud i rad............. e da imam i neka pitanja pošto ću ja uskoro farbat svog torpeda 75 06..... zanima me koliko si boje potrošio temeljne a koliko plave a koliko zelene?? gdje si kupio tapacirung sto ide na kotrolnu tablu odnosno na lim ispod nje i da jel bio skup?? ja sam gledo u Šidu na vašaru imao je jedam čovjek al je bio ma skup bar onda za mene tražio je 50 eura za taj tapacirung pa me sad zanima koliko košta kod nas ako si ga ovdje kupio........ za sad je to to hvala unaprijed na odgovorima......................


..................mladi gazda.............
 
K

KRESO

Guest
mladi gazda kaže:
Nisam mogao odolit a da neostavim komentar na ovaj dobro urađen posao........... super odrađeno Krešo ja ti dajem 5 iz zalaganja i 5 za trud i rad............. e da imam i neka pitanja pošto ću ja uskoro farbat svog torpeda 75 06..... zanima me koliko si boje potrošio temeljne a koliko plave a koliko zelene?? gdje si kupio tapacirung sto ide na kotrolnu tablu odnosno na lim ispod nje i da jel bio skup?? ja sam gledo u Šidu na vašaru imao je jedam čovjek al je bio ma skup bar onda za mene tražio je 50 eura za taj tapacirung pa me sad zanima koliko košta kod nas ako si ga ovdje kupio........ za sad je to to hvala unaprijed na odgovorima......................


..................mladi gazda.............


prvo hvala na ocjenama :D ovako sve ti ovisi sa kojom ćeš bojom farbati ako ideš sa auto lakom negdje ti trba 4 kg zelene i 5 kg plave , ja sam radio sa univerzalnom bojom( na uljanoj bazi) jel mi se čini da je auto lak pre skup , a ja sam potrošio negdje 3 kg zelene i 3 kg plave i 2 kg temelja i 1 kg srebrne = oko 400 kn , tapicirung mi je radio jedan majstor u Đurđevcu košto me je 500 kn , na kontrolnu tablu tj lim sam stavio tapicirung a ispod njega spužvu ( ako sam dobro skužio šta me želiš pitati)

ŠANANA kaže:
Krešo, dal si završio torpeda :?: :?: :?: :D




evo slika od neki dan fale mi neka stakla i par sitnica i onda će biti kompletan , ali je u funkciji već :D
 
V

valtra_8550

Guest
kreso.jos jednom,sve pohvale.
uistinu dobro napravljen posao..pravi si maher.. jesi li jos kakve strojeve tako uredivao ili ti je ovo prvi put?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Lijepo izgleda 9-tka 8) super odrađen posao
P.S. vidim radna svijetla si stavio gore, bolje bi izgledalo da ih okreneš da su ispod krova kabine. ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tko bi rekao da je to onaj isti sa prve slike na ovoj stranici.. :)
odlicno izgleda! ;)

jel ti reflektori nisu stali pod krov? ovako bi mogao ostati bez njih ako zapnes za neku granu ili nesto..
 
J

jokapz

Guest
Krešo svaka čast za poso...
Koju si koristio zelenu boju imam i ja u planu svog malo sredit a vidim ova tvoja boja super paše....
 

Najnoviji postovi

Na vrh