• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
stjepan kaže:
ima u lužanima kod sl.brod TD 90 prednja vuča traktor u dobrom stanju
Taj što ga prodaje je prije njega imao zetora 6911 ili 7211, TD-a je dosta platio, jer kao sređen je, ali sad ga prodaje jer nije zadovoljan s njim ;)

Dakle dragi forumaši, nemojte kopat rupe jedni drugima...

A i vozač toga td-a je onako ''maher'', a po težini je i Bobo za njega sitna riba...

Ko hoće detaljnije može na pm.
 
T

tojga

Guest
ja bih najvjerojatnije uzimao traktor torpedo TD 55 adriatic!!!!!!!!!!!!!!!!!
pa ako bi mi mogli rec kakvi su njegovi problemi i jel ih uopče ima??????pls ODG!!!!!!!!!
8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nemam iskustva sa tim traktorom, znam samo da su od 96.g. lošije kvalitete mjenjači. Kod mene u susjednom selu su dvije 55-ice i ne žale se ljudi baš da imaju problema. Na tim malima TD-ima hoće se potrošiti neki ležajevi u getribi, mjenjaju se kroz gornji poklopac, tako da nije problem promjeniti. A motor je vječan, s njim nema brige.

Inače to su teški traktori, za povući odlični, motor izdržljiv i mali potrošač. 55-ica je dosta kratak traktor tako da je i okretan. Jedino što se meni ne sviđa na njima je previše utega, treba sve utege baciti sa njega ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Treba nadodati da im pucaju zadnje poluosovine i to dosta često.Taj traktor nije sluga staroj 45-ici a pogotovo original švabi.Kod nas ih je puno prodano od 1992-1995 god. i nitko nije bio zadovoljan.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mislio sam da te poluosovine pucaju samo kod 6006, :scratch onda bi trebalo skinuti sve utege, maximalno ga rasteretiti i trebao bi bit dobar. U susjednom selu jedan tip ima dvije 55-ice, prvo je imao jednog, zatim je kupio i drugog, tak da nije sve tako crno. Ali svakako preporučam TD 75 ako ćeš raditi teže poslove (oranje, šuma), a ako ćeš raditi lagane poslove (sijetva), onda uzmi bez brige 55-icu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
....e.....nekad imali novog td 55a
-dobri traktori kao kaj DF kaže za lagane poslove ma odlični i za to su i namjenjeni ,za prijevoz svakako ili za npr.prednji utovarivač
-s balirkom strgal poluosovinu malo jače krenul i trass :cry: ,a u šumi i to na ravnici ode diferencijal
zaključak nakon toga kupite td75 i radi kaj oćeš
-traktor je prodan ,dobro prodan
:mrgreen:
 
M

mladi gazda

Guest
Pitanje za one koji znaju... Ovakao imam ponudu za lemken opal 90 3 brazde prevrtač plug pa me zanima dali bi to mogao torpedo 7506 sa prednjom vučom nosit i dal bi mu moglo dizat prednji kraj?? Iako ja imam 4 tega napred na njem ali našlo bi se još poneki.... hvala


.......mladi gazda..............
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
mladi gazda kaže:
Pitanje za one koji znaju... Ovakao imam ponudu za lemken opal 90 3 brazde prevrtač plug pa me zanima dali bi to mogao torpedo 7506 sa prednjom vučom nosit i dal bi mu moglo dizat prednji kraj?? Iako ja imam 4 tega napred na njem ali našlo bi se još poneki.... hvala


.......mladi gazda..............

Eto ja ti iz prve ruke mogu reć nosi ga ko od šale DEUTZ 70 06 bez prve vuče, orati nisam probal ali vjerujem da bi plitko išlo u laganici.
U laganoj zemlji sigurno bi ti išlo kako neki kažu "do kine" a u težoj teško nebi to bilo to a možda i nista od oranja.
Meni je s Hurlijem 98ks taj plug taman tek u teškoj zemlji :mrgreen:
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Pozdrav svim članovima foruma. Vlasnik sam torpeda 6206,ako nekog zanimaju prednji utezi, imam ih nekoliko za prodat.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Evo slike pa ako nekog zanima nek se javi.



Vijci su poskidani s njih, stavio sam ih ovako na traktor zbog slikanja...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To je stari tip utega, tu znaju zahrđati vijci tako jako, da obično puknu prilikom demontaže. Da imaš novi tip možda bi se i dogovorili ;)
 
M

mboz245

Guest
torpedo td 4506 u novom izdanju

pozdrav ljudi , evo da vam predstavim mog torpeda u novom izdanju



 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: torpedo td 4506 u novom izdanju

Lijepo urađeno ali zašto nisi ofarbao i motor ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh