• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

M

mladi gazda

Guest
Ovako zanima me zašto mi je 7506 propušio prilično jako na iber lauf(ili kako se već piše) nije do prije koji dan mislim da bi mogle bit karike potrošene ali me zanima dal je to moguće pa i koliko koštaju karike za njega i dal je to neka kvaliteta??

...............mladi gazda.................
 
M

mladi gazda

Guest
i to sam mislio da jesam ali nije nikad pregrijan jer imam original sat od torpeda koji pokazuje uredno temp. pa nije moglo doći do predrijavanja. Pakovo sam strojeve pod šupu tj praznu đubretaru guro pod šupu i počeo bacat maglu na iber kad sve više i više...................Ja mislim da nije zaribo jer nije radio ništa teško sumljam na karike e sad treba ić rastavljati pa ćemo vidit............. Koliko koštaju karike ako zna netko??

................mladi gazda..............
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Prije da ti je dizo temp. do radne, i kako je sve više dizo, više se vidilo na iberlauf. Izdahni i ti po zimi i vidjet će se.
Slično kao i što netko kaže meni sad u zimi, vidi kako ti auto dimi a benzinac.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ako je počeo odjednom da dimi na iber,verovatno je zapekla karika i propušta mnogo gasova od sagorevanja u karter pa kroz iber.
 
M

mladi gazda

Guest
i dalje tvrdim da je sat isparavan od temp i nije bilo podizanja temp i prije i posle sve je isto tako da neznam što bi reko čekam jednog majstora da to rasšarafi sve pa ćemo vidit neusudim se sam oko toga majstorisat iako sam sam automehaničar skinuo sam ispušnu granu i usisnu na ispušnoj se vidi na 2 clindru od akomulatora da ima puno ulja u ispuhu a i kad ga upalim i odvojim cijev što ide od pumpe na diznu nepuši plavi dim na auspuh već radio kao i sa 3 cilindara a kad ja spojim puši jako plavi dim kao ruka na ispuh što prije nije nikad nikad pa ni kad je ladan.........
Vidit ćemo kjad se rastavi javit ću posledice kvara..............

............. mladi gazda............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nije se pregrijao, jer to bi se dogodilo pod opterećenjem i obično dok se pregrije onda se ugasi motor, kasnije kad ga upališ onda baca dim na odučak i shvatiš da je zaribao ;) vjerojatno je nešto drugo u pitanju, mislim da je karika pukla.
To sam gledao jednog tipa sa Deutz-om mislim da je 8006, pukao mu je remen od hlađenja, ali može on bez remena ;) dok se nije to dogodilo što sam gore opisao. :blackeye
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894



kaj mislite o ovom Torpedu,pronađen u oglasniku 89.g.nova instalacija,ofarban,nove pakne lamela...cijena 4500e koja mi je zapela za oko,ako je sve s njim OK nije puno-povoljno
 
A

AGRIPLUS65

Guest
fali mu prednji pogon i mozda generalka,ili je slika od susedovog torpeda :shock:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
čuj se ti s čovjekom svakako oko cijene. zna biti stavi cijenu navuče pa dok dođeš gledata reče sasvim 10 cijenu. zeznuo sam se par puta tako. al sad pitam cijenu jel to sigurno al stavim na snimača pa ako nije onda dok dođem k čovjeku pustim mu naš razgovor da vidi kaj je rekao.
na oko je super i jako povoljno ali kako član agriplus kaže ako nije slikao susjedovog ili našao na netu pa samo sliku stavio. ima svakakvih navlakuša.
kontaktiraj se u svemu pa češ čutkaj će ti reći
 
Z

zetormanlover

Guest
Traktor izgleda predobro za tu cijenu. Moj susjed ima Torpedo 7506 Special, bez prednje vuce, izgleda 10 puta gore od ovog, a i nije u dobrom stanju, ali u slucaju prodaje kaze da bi trazio 5000-5500 eura.... :?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
sad se sjetil nedavno sam nasal na njuskslu auto po povoljnoj cjeni i nazovem lika na mobitel kad on nema pojma o autu vec je to stavil za neki auto salon oglas ,i i ja trazim broj za kontakt ,a on meni veli 060 ...... reko fala i poklopil ,kriza je ljudi svasta rade :?: :shock: :scratch
 
D

danijel

Guest
Re: torpedo 9006

Iz istre sam, ti? Na 1000 okr ce ti radit samo za neku travu nisku, ali za vecu travu i dr moras prebacit na 540, jer moras dat malo gasa kad je na 1000 okr i onda traktor nema snage, pogotovo ako uzbrdo kosis, a i on ima zracno hladjenje pa mora imat veci gas.
 
M

mladi gazda

Guest
Ovako Nakon puno obećanja i puno laži koje slušam od lokalnih majstora kojima nije izgleda do posla, molio bih broj od nekoga majstora koji popravlja torpeda radi se o motoru o kojem sam već pisao ovdije pa me zanima dal netko ima broj od nekoga majstora koji će to pošarafat da više nečekam........... nije bitno odakle je plaćam i put ako treba jer sit sam laži ovih moji ovdije danas sutra ako stignem već mi je puna kapa svega............ Hitno tražim nekoga tko nelaže!! Traktor stoji pod šupom pod krovom nema propuha niti kiše niti snjega samo treba volja za radom i to je to.....


...............mladi gazda..................
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kako da ti pomognemo kad ni lokaciju ni napisao?
Ja znam majstora, koji radi super, nema muljanja i laganja, ak oš sjedi kraj njega i gledaj, oće pomoć, ak nema vremena objasni ti da si sam složiš, al kad doteraš traktor i on rastavi, kaže ti šta da kupiš i ako se ti neslažeš s tim on neće radit, to vjerovatno objašnjava zašto do sada nije imo ni jednu reklamaciju... Kao i pod tuđim šupama radit, i sl. to ne, samo kod sebe..
Jedino je greda što je zatrpan poslom a nije još u penziji, nego i radi u firmi... I mislim da zimi ni neće puno da šarafa, nije mu sila.
 
M

mladi gazda

Guest
Lokacija Osiječko Baranjska županija mjesto Budimci.............. ja da mogu njega terat nebi tražio popravak nego je u tome problem što on nemože daleko jer ulje baca na iber............. I to je vćini tako što je zima a i nemaju volju za radom............. zvao sam 3 kod mene i svima je bilo danas sutra ako stignem i ništa već mi dosadilo čekat a kao mejstori su na glasu da znaju oće i mogu a neće ni da dođu pogledat a traktor stoji pod krovom sam treba rastavit popisati što treba kupit i ja isti dan kupim i svrpimo ništa strašno sam očito da je i to nekima teško................
Najverovatnije su karike popucale i treba napravit izmjenu njih ili još nečega sam da se rastavi pa bi se znalo više ali kad je to i nekima teško...............

..............mladi gazda............
 
M

mladi gazda

Guest
Ajmo brojevi majstora se traže ništa previše samo brojevi pouzdanih majstora koji će doći rastavit ja isžti dan kupim dijelove i sastavit ništa teško samo treba volje i znanja..............

................mladi gazda............
 

Najnoviji postovi

Na vrh