• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

K

KRESO

Guest
DF&Torpedo kaže:
Lijepo izgleda 9-tka 8) super odrađen posao
P.S. vidim radna svijetla si stavio gore, bolje bi izgledalo da ih okreneš da su ispod krova kabine. ;)


ma nestanu , odozada pod krov naprjed bi već stali ( malo su preveliki) , ali nisu fiksni nego se miču i ljevo-desno i gore-dolje tak da kad zapne za granu onda se presavine nepotrga se ( isprobano jučer u šumi)

valtra_8550 kaže:
kreso.jos jednom,sve pohvale.
uistinu dobro napravljen posao..pravi si maher.. jesi li jos kakve strojeve tako uredivao ili ti je ovo prvi put?

hvala , nikad nisam sređivao traktore ovo mi je prvi , ( imam ponude za još 3 kom :D )... ali mi je jako puno pomogao
član foruma DF& Torpedo sa savjetima

jokapz kaže:
Krešo svaka čast za poso...

Koju si koristio zelenu boju imam i ja u planu svog malo sredit a vidim ova tvoja boja super paše....

u svakoj malo boljoj trgovini imaš mješaonu boja i nek ti namješaju RAL 6018 - to ti je original boja
 
M

mladi gazda

Guest
KRESO kaže:
mladi gazda kaže:
Nisam mogao odolit a da neostavim komentar na ovaj dobro urađen posao........... super odrađeno Krešo ja ti dajem 5 iz zalaganja i 5 za trud i rad............. e da imam i neka pitanja pošto ću ja uskoro farbat svog torpeda 75 06..... zanima me koliko si boje potrošio temeljne a koliko plave a koliko zelene?? gdje si kupio tapacirung sto ide na kotrolnu tablu odnosno na lim ispod nje i da jel bio skup?? ja sam gledo u Šidu na vašaru imao je jedam čovjek al je bio ma skup bar onda za mene tražio je 50 eura za taj tapacirung pa me sad zanima koliko košta kod nas ako si ga ovdje kupio........ za sad je to to hvala unaprijed na odgovorima......................


..................mladi gazda.............


prvo hvala na ocjenama :D ovako sve ti ovisi sa kojom ćeš bojom farbati ako ideš sa auto lakom negdje ti trba 4 kg zelene i 5 kg plave , ja sam radio sa univerzalnom bojom( na uljanoj bazi) jel mi se čini da je auto lak pre skup , a ja sam potrošio negdje 3 kg zelene i 3 kg plave i 2 kg temelja i 1 kg srebrne = oko 400 kn , tapicirung mi je radio jedan majstor u Đurđevcu košto me je 500 kn , na kontrolnu tablu tj lim sam stavio tapicirung a ispod njega spužvu ( ako sam dobro skužio šta me želiš pitati)

[quote="ŠANANA":2iqukapi]Krešo, dal si završio torpeda :?: :?: :?: :D




evo slika od neki dan fale mi neka stakla i par sitnica i onda će biti kompletan , ali je u funkciji već :D[/quote:2iqukapi]


Još jednom dajem ti velike pohvale ljepo izgleda i HVALA na odgovorima.......... e da gdje si nabavio naljepnice torpedo vidim da ih imaš po traktoru pa me znaima jer ja njih nemam a trebam ih nabavit ako krenem u posao farbanja.....
A što se tapacirunga tiče skup je pogledat ću ja u Šidu na vašaru tam ja kupim više stvari pa će me koštat jeftinije.......
.............mladi gazda...........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Naljepnice sam mu ja dao za uzorak, on ih je dao raditi u nekoj tiskari u Virovitici, ako se ne varam. Za "TD 7506 A special" mislim da nemam naljepnicu, mladi gazda morat ćeš prekopirat sa svojeg ako je još uvjek ispravna. A ove male "torpedo" imam, treba ti 6 komada.
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala na odgovorima za naljepnice............ moje su još na životu pa cu ih iskoristit za uzorak da si napravim nove........ a za ove neznam što ću al nešto ću smislit al sve u svem hvala na odg.......


.....................mladi gazda.............
 
K

KRESO

Guest
eto malo i posla ovih dana

SDC11145.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neki dan kod ujaka sam vozio bale, nisam ni skuzio dok me bratić snimio
[youtube:1j2mq5ra]2776LNw9a3c[/youtube:1j2mq5ra]
 
M

mladi gazda

Guest
KRESO kaže:
a gdje bi se mogli naći blatobrani?


ovo pitanje i mene zanima??

......mladi gazda..........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Originalni, više nigdje. Ima nekih privatnih proizvođača što rade sve vrste blatobrana, samo moraš napraviti nosač.

P.S. mislim da duge devetke original nisu ni imali prednje blatobrane, jer bez njih se može znatno povećati okretnost traktora. Mi smo na našem one graničnike podesili tako da sad može skrenuti gotovo kao da je bez prednje vuče, što je sa blatobranima neizvedivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
DF&Torpedo kaže:
... Mi smo na našem one graničnike podesili tako da sad može skrenuti gotovo kao da je bez prednje vuče, što je sa blatobranima neizvedivo.

Čuj, a kaj vele križevi na to? I pogotovo kad je prednji pogon uključen? :scratch
 
B

Bobo

Guest
Vjerovatno ne skrece toliko kad ja prednaj vuca ukljucena, jer zna o cemu se radi na tom traktoru i na to obraca paznju...

Mozda je jedan od rijetkih koji iskljucuju prednju vucu kad skrecu, pa ga to ne brine previse...
 
S

Sesva

Guest
Taj td 90 mi ce cini kao vrlo trom traktor , kakav mjenjac i getribu ima i kolko mu maksimalna brzina ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ZJ kaže:
DF&Torpedo kaže:
... Mi smo na našem one graničnike podesili tako da sad može skrenuti gotovo kao da je bez prednje vuče, što je sa blatobranima neizvedivo.

Čuj, a kaj vele križevi na to? I pogotovo kad je prednji pogon uključen? :scratch
Nisam primjetio da bi se što događalo sa križevima, kad nešto izvlačim dok je prednja vuča u opterećenju, većinom ideš ravno.
Sesva kaže:
Taj td 90 mi ce cini kao vrlo trom traktor , kakav mjenjac i getribu ima i kolko mu maksimalna brzina ?
TD 90 je najživlji traktor koji sam vozio, htio bi vidjet koji to bolje ide... :shock:
mjenjač 12/4, TD 90 06 A special 25 km/h, TD 90 A adriatic 30 km/h.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sesva kaže:
Taj td 90 mi ce cini kao vrlo trom traktor , kakav mjenjac i getribu ima i kolko mu maksimalna brzina ?
:madmana: Na čemu si ti :weedman:
 
B

Bobo

Guest
Oce on dobrano skrenuti, al kak ZJ pita... Koliko mu je to zdravo?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nemam pojma, dok ide ide, dok se strga popravit ćemo, ali mislim da se neće ništa desiti.
 
M

mladi gazda

Guest
Hm morao sam nešt napisati glede radijusa skretanja na torpedu.......... ja graničnike za skretanje uopće nemam jer su mi se zkinili pa teram bez njih već skoro god dana i gledam da neskrećem baš ono pun jer mi isto ripne zapinju za kardan kad motam u ljevo a u desno spona se naslone na križ čeljusti desnog točka i to je to nema problema......... i mene to pati što bi se moglo desit al kad uvatim vremena porastavljem to sve i ponovno pomećem graničnike. (što bi reko moj otac da to netreba nebi oni stavljali)

.............mladi gazda........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Graničnici su najviše zbog prednjih blatobrana, a da je bolje sa njima, sigurno je. Te glavčine su inače od vojnih kamiona i oklopnih vozila, dosta je to čvrsto napravljeno. Ima mogućnost ugradnje kontrole tlaka u gumama :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh