• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

J

jokapz

Guest
@DF&Torpedo
Koliko vidim nesklapa se... Kak uspiješ prolazit kroz sela s njom. Obavezno stavi još rotirku na "zvijer" i pametno po cesti!! ;) ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jokapz kaže:
@DF&Torpedo
Koliko vidim nesklapa se... Kak uspiješ prolazit kroz sela s njom. Obavezno stavi još rotirku na "zvijer" i pametno po cesti!! ;) ;)
Još se nisam probao voziti po cesti, tu sijačicu sam tek kupio, a i ne planiram sijati repu...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Dooooobraaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :supz: :supz: :supz: :supz:

Samo bi volio sa tobom iči kad bi ju vozio do njive ;)
 
M

mladi gazda

Guest
Ovo je zakon torpedo ljep kao slika a sijačica je samo šlag na svemu tome kroz selo kad budeš išo samo gas nek se drugi sklanjaju u kanal.......... tko je kod mene u ulici pik imao sijačice za kukuruz olt mislim od 12 redi terali su to sa 9006 bilo je sam gas svi su im se sklanjali jer su izgledali opasno....................


......mladi gazda...........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladi gazda kaže:
Ovo je zakon torpedo ljep kao slika a sijačica je samo šlag na svemu tome kroz selo kad budeš išo samo gas nek se drugi sklanjaju u kanal.......... tko je kod mene u ulici pik imao sijačice za kukuruz olt mislim od 12 redi terali su to sa 9006 bilo je sam gas svi su im se sklanjali jer su izgledali opasno....................


......mladi gazda...........
:D Kad bi ja prošao sa tom sijačicom kroz selo, po našoj magistrali, nebi morao plačati majstora da ju skrati na 6 redova ;) ali bi plačao popravke na kamionima ;)

U svakom slučaju bilo bi se zanimljivo :mrgreen: možda se i otputim, pratite vijesti ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj se još da sijati s njom osim repe, jel budeš možda soju s njome sijao :?: :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA kaže:
A kaj se još da sijati s njom osim repe, jel budeš možda soju s njome sijao :?: :scratch
Suncokret bi se dao sijati, ali soju bi ja rađe sa žitnom sijačicom, soju smo sijali sa žitnom i bilo je dobro.
 
B

Bobo

Guest
Jel nisu ovakve sijacice imale kolica na kojima su se uzduzno vukle do njive?

Vidio sam i par sistema gdje je na jednom kraju sijacice ruda, a na drugom kraju osovina s kotacima koji se hidraulikom dizu i spustaju kad se sijacica Prebacije iz radnog u transportni polozaj i obrnnuto...
 
J

jokapz

Guest
koliko ja znam nepostoji prvi 6-tak je 90-tka. Imaš Deutz motore 5 klipova mislim da je 85 konja!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
jokapz kaže:
koliko ja znam nepostoji prvi 6-tak je 90-tka. Imaš Deutz motore 5 klipova mislim da je 85 konja!!!
Hvala..
neš sam raspravljao s kolegom i on mi tvrdi da ima 75ks s 6 cilindra...
 
M

mladi gazda

Guest
jokapz kaže:
koliko ja znam nepostoji prvi 6-tak je 90-tka. Imaš Deutz motore 5 klipova mislim da je 85 konja!!!
Koliko ja znam deutz motor 5 klipova je na kombajnu fahr 1002 i ima 90 ks.......... u ovu sam informaciju saiguran jer mi bratić ima taj kombajn i osobno ga znam u motor.............

................mladi gazda...............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Deutz sa 5 cilindara je 88 ks
Torpedo nije proizvodio motore sa 5 klipova, pa su motoru sa 6 klipova (105ks) smanjili snagu na 93 ks koji ima TD 9006.

Po meni bi bilo bolje da su stavljali 4 cilindrični, sa turbo punjačem, kao na TX 80, taj se motor može nabrijati do 100 ks, što dokazuje onaj novi Torpedo-Steyr 100ks. Ali oni su stavljali 6 cilindrični, valjda im je tako bilo jeftinije :|
 
M

mladi gazda

Guest
Da 5 cilindara dutz motor 88ks al neračunate onoga koji vozi taj stroj od 88 ks e taj koji ga vozi vredi 2 ks i tako dođe 90 ks................
(da se nebi neko uvrijedio naravno šalim se a uz to i ja sam vozio tako da.........)

.................mladi gazda.............
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Ljudi,jedno pitanje. Torpedo 48 adriatic iskače iz druge brzine.Inače do sada bilo sve ok.Samo najednom počeo.Da li netko možda zna koji bi bio razlog što iskače?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Možda su ležajevi na snopu, a vjerojatno je kanđa ili zupčanik oštećen. :scratch
 
C

clever

Guest
koje godište je? neznam šta mu je al znam kak ga možeš popravit moraš rastavit traktor da dođeš do prenosa rastaviš mjenjač pogledaš zupčanike i imaš tamo jedan šaraf ubaciš u drugu bez kvačila (dok je rastavljen) i taj šaraf malo dotegneš mora radit to je bilo i kod mene na d 4506 s sretno :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
clever kaže:
Vi ste svi tu nešta pobrkali a ti što me zoveš ˝pametnim˝ bolje šuti činiš se pametniji. remen(i) ide od remenice turbine za lađenje do ALNASERA pa do prenosa ZNAM ŠTA PRIČAM po struci sam automehaničar i nisam jednom rastavljo i dajceve i torpede tak da znam u čem je razlika a da stvar bude još zanimljivija radi se o istoj seriji samo različit proizvođač TD 6206 i dajc D 6206 isto 1988 godište. rastavljo sam na komade i dajca 13006 a njega bome nije lako rastavit svi šarafi su na polovici npr. ni 17 ni 18 mm tako da ih se mora rastavljat sa malo jačim francuzom. nije vama lako :lol:

Clever možeš mi malo bolje objasniti kako to izgleda, baš me zanima!
Imaš možda koju sliku tog prijenosa?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
brate ohladi!!

Remen nit ide na ''prijenos'', nit na alnaser... Sori nhf, al kakav si ti mehaničar?
Daj koju sliku toga... Do sada nisam nikad vidio... A nedavno sam gledao dajca 4006, malo provozao, u biti išao s kolegom kupit pa odustali...

Pobrkao si altenator i alnaser, te bregastu i radilicu, a to si ''mehaničar'' mislim nesmije dozvolit, osim ako ima ''krvi u alkoholu''...

Nekažem da sam pametan, niti da imam iskustva, jer čovjek uči dok je živ, a žena još i duže...


edit: vidim bio si, pročitao i otišao... izgleda da nisi rastavio ni jednog... ili jesi, ali loše te naučili osnovne stvari..

btw. mislim da sam te ja nazvao ''pametni'' jer na eng. clever znači pametan... a na njem. bistar...
 

Najnoviji postovi

Na vrh