• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
90-tke su dobri traktori samo im je mjenjač malo nježan.Ja bi na tvom mjestu odmah ga otvorio,pregledao(promijenio) ležaje u mjenjaču da ne bi poslije bilo većeg loma
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Čestitam na kupovini, dobro si kupio :D

Potpisujem savjet kolege jd4755...

Neka te ne brine stanje traktora, moj je bio još gori, tvoj bar struju ima ;)
TD se može uz malo truda i živaca srediti da bude kao novi...

btw, koja je godina traktor? ... cca 87.-88.g?
 
M

maRko1993

Guest
Daj si malo truda i traktor će izgledat kao nov. Meni se traktori torpedo do sada baš i nisu dopadali, ali sad vidim kako baš nisu ni tako loši. jedino što mi se ne sviđa kod njih št su svi ovu veći 75 A, 90 A, ..... malo predugački pa baš i nisu za moj kraj.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
maRko1993 kaže:
Daj si malo truda i traktor će izgledat kao nov. Meni se traktori torpedo do sada baš i nisu dopadali, ali sad vidim kako baš nisu ni tako loši. jedino što mi se ne sviđa kod njih št su svi ovu veći 75 A, 90 A, ..... malo predugački pa baš i nisu za moj kraj.
......................
 
Posljednje uređivanje:
M

maRko1993

Guest
Ja iman dosta uskih i nagnutih dijelova zemlje koju obrađujem pa se meni čini da bi za moje potrebe bio malo predug.
 
J

jokapz

Guest
nemožeš vjerovat kak je 90-tka okretna nisam ni ja znao dok ju nisam vozio al traktor je jako okretan bez obzira na svoju dužinu... kad sam dobio da ju teram u školi na praksi poludio sam a poslje mi je bilo žao izać iz nje.... ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
jokapz kaže:
nemožeš vjerovat kak je 90-tka okretna nisam ni ja znao dok ju nisam vozio al traktor je jako okretan bez obzira na svoju dužinu... kad sam dobio da ju teram u školi na praksi poludio sam a poslje mi je bilo žao izać iz nje.... ;)
To i moj otac kaže za TD 75, naspram drugih traktora tog ranga je dosta okretniji, iako se na prvi pogled čini dugačak.
 
J

jokapz

Guest
To i moj otac kaže za TD 75, naspram drugih traktora tog ranga je dosta okretniji, iako se na prvi pogled čini dugačak.

ko ga nije vozio nezna šta je torpedo mali je avion sam s njim treba znat radit a ne rukat cukat ko neki majmuni pa se čudit što nevalja.. DF tvoja mi se 75-tica presviđa stvarno je uredna nema šta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Imal je stric moj prije jedno 2 godine TD 75 bez prednje vuče, taj je traktor bio preokretajan, recimo prednji kotači su se zakretali ko na 539, okreneš se gdi očeš, to mi se najviše od svega svidjelo na tom torpedu, a vozio sam ga bome dosta, siliralo se s njime cijeli dan, rano smo ga pošlepali, natočili pun tank nafte i deri cijeli dan, išel je ko mutav, sa gazda baš i nije bio neki tak da je motor bil prikraju pa ga je prodal!
Inače nemam nikakve zamjerke za traktor, sam ga treba održavati i on traje i traje!
Ta okretajnost me impresionirala ko i na 539, jedno sam vrijeme čak i razmišljao da prodam 565 i kupim takav TD, al dobro što nisam!
Moje mišljenje je da TD-a ne može se tjerati do samog kraja ko imt-a, td več neće niti upalit ak nekaj ne štima il jednostavno neide, dok imt pali i kadi i ide nekako :mrgreen:

Ali nemam ništ protiv torpeda, samo nije on traktor za nemarne ljude! :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
ŠANANA IMT 565 kaže:
Moje mišljenje je da TD-a ne može se tjerati do samog kraja ko imt-a, td več neće niti upalit ak nekaj ne štima il jednostavno neide, dok imt pali i kadi i ide nekako :mrgreen:

Ali nemam ništ protiv torpeda, samo nije on traktor za nemarne ljude! :mrgreen:
Tu se jako varaš, Torpedo tj. Deutz motor je jedan od najizdržljivijih, dođi kod mene po u selo pogledati koliko se sa Torpedom radi i u kakvoj zemlji. Od mog starog prijatelj kupio je TD 7506 86.g. novog, od tada do sad nedavno je vukao 3x14" leopard i 3,5m sjetvospremač preklopni, sad je kupio zetora 7340 pa s njim vuče. On je godišnje s njim oko 60 jutara obrađivao, plus ostali poslovi siliranje itd. To je inače jedan čovjek iz Babotoka. Taj traktor sad ima oko 15000 rh, na njemu je jedino rađena na 10000 polugeneralka, tj promjena karika i diza. i ništa više.
A u zimi moj pali bez grijača i na -10, ako je niže onda ga moram paliti sa dva akumulatora jer ga sporo vrti. Inače Iskra anlaseri su dosta spori...

Određeni modeli kao što je 6006, imaju slabu getribu, ali ja opet znam dosta ljudi koji nisu imali problema s njim, toga treba više paziti i to je to.
 
J

jokapz

Guest
Baš ja imam toga 6006 i imo sam malo problema sa spojničkama ali da se pazilo nebi do toga došlo. Uvjek kad ga čika uhvati terat on nešta pokida. Ja sam neznam ni sam koliko puta ovu prikolicu odvuko na silos s njime i izvlaćio je iz polja i kad bi Zetor zapado vuko ga u forajt s njime i nikad dok sam ga ja vozio nije ništa ošlo jer nema kod njega cukanja kad ušpana onda po gasu al cukni odma računaj da će otić spojnićka....

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
ŠANANA IMT 565 kaže:
Imal je stric moj prije jedno 2 godine TD 75 bez prednje vuče, taj je traktor bio preokretajan, recimo prednji kotači su se zakretali ko na 539, okreneš se gdi očeš, to mi se najviše od svega svidjelo na tom torpedu, a vozio sam ga bome dosta, siliralo se s njime cijeli dan, rano smo ga pošlepali, natočili pun tank nafte i deri cijeli dan, išel je ko mutav, sa gazda baš i nije bio neki tak da je motor bil prikraju pa ga je prodal!
Inače nemam nikakve zamjerke za traktor, sam ga treba održavati i on traje i traje!
Ta okretajnost me impresionirala ko i na 539, jedno sam vrijeme čak i razmišljao da prodam 565 i kupim takav TD, al dobro što nisam!
Moje mišljenje je da TD-a ne može se tjerati do samog kraja ko imt-a, td več neće niti upalit ak nekaj ne štima il jednostavno neide, dok imt pali i kadi i ide nekako :mrgreen:

Ali nemam ništ protiv torpeda, samo nije on traktor za nemarne ljude! :mrgreen:

Znači ako tata poludi i bude tjeo kupit traktor moram ga odma od torpeda odgovorit ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
jokapz kaže:
Baš ja imam toga 6006 i imo sam malo problema sa spojničkama ali da se pazilo nebi do toga došlo. Uvjek kad ga čika uhvati terat on nešta pokida. Ja sam neznam ni sam koliko puta ovu prikolicu odvuko na silos s njime i izvlaćio je iz polja i kad bi Zetor zapado vuko ga u forajt s njime i nikad dok sam ga ja vozio nije ništa ošlo jer nema kod njega cukanja kad ušpana onda po gasu al cukni odma računaj da će otić spojnićka....
Da to je bio malo problematičan model, jer nije se ni dugo prizvodio 85. - 87., jer ga je kasnije zamjenio TD 55 sa 51 ks i 3 cilindra.
A i radili su se i TD 65, to je bila getriba od 75, i motor kao na 75 samo malo smanjena snaga na bosh pumpi. I na 65-ici je bila kraća koljevka u odnosu na 75-icu. Taj model je bio preskup, pa su zato rijetki, ali taj se nemože potrgati sa cukanjem ;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
DF&Torpedo kaže:
jokapz kaže:
Baš ja imam toga 6006 i imo sam malo problema sa spojničkama ali da se pazilo nebi do toga došlo. Uvjek kad ga čika uhvati terat on nešta pokida. Ja sam neznam ni sam koliko puta ovu prikolicu odvuko na silos s njime i izvlaćio je iz polja i kad bi Zetor zapado vuko ga u forajt s njime i nikad dok sam ga ja vozio nije ništa ošlo jer nema kod njega cukanja kad ušpana onda po gasu al cukni odma računaj da će otić spojnićka....
Da to je bio malo problematičan model, jer nije se ni dugo prizvodio 85. - 87., jer ga je kasnije zamjenio TD 55 sa 51 ks i 3 cilindra.
A i radili su se i TD 65, to je bila getriba od 75, i motor kao na 75 samo malo smanjena snaga na bosh pumpi. I na 65-ici je bila kraća koljevka u odnosu na 75-icu. Taj model je bio preskup, pa su zato rijetki, ali taj se nemože potrgati sa cukanjem ;)
ti si više u tom poslu i kužiš se u torpede ja sam mislio da snagu tih par konja dobiva na zamašnjaku tj.da je malo teži ili ak je na Bosch pumpi gde se to umanji ili poveća snaga ak nije tajna -neznam točno a nisam se ni preveč informiral a zanima me :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
markach kaže:
DF&Torpedo kaže:
jokapz kaže:
Baš ja imam toga 6006 i imo sam malo problema sa spojničkama ali da se pazilo nebi do toga došlo. Uvjek kad ga čika uhvati terat on nešta pokida. Ja sam neznam ni sam koliko puta ovu prikolicu odvuko na silos s njime i izvlaćio je iz polja i kad bi Zetor zapado vuko ga u forajt s njime i nikad dok sam ga ja vozio nije ništa ošlo jer nema kod njega cukanja kad ušpana onda po gasu al cukni odma računaj da će otić spojnićka....
Da to je bio malo problematičan model, jer nije se ni dugo prizvodio 85. - 87., jer ga je kasnije zamjenio TD 55 sa 51 ks i 3 cilindra.
A i radili su se i TD 65, to je bila getriba od 75, i motor kao na 75 samo malo smanjena snaga na bosh pumpi. I na 65-ici je bila kraća koljevka u odnosu na 75-icu. Taj model je bio preskup, pa su zato rijetki, ali taj se nemože potrgati sa cukanjem ;)
ti si više u tom poslu i kužiš se u torpede ja sam mislio da snagu tih par konja dobiva na zamašnjaku tj.da je malo teži ili ak je na Bosch pumpi gde se to umanji ili poveća snaga ak nije tajna -neznam točno a nisam se ni preveč informiral a zanima me :scratch
Snagu možeš podešavati na Torpedima sa IPM pumpom, to je pumpa kao na IMT-u 539, najlakše ju je prepoznati po membranskoj AC pumpi. Na toj pumpi je ispod poklopca neki vijak gdje se povećava i smanjuje količina goriva, to možda bolje znaju ljudi koji imaju IMT 539.

Na pumpi proizvođača RBR (Rikard Benčić Rijeka), RBR je rađena po licenci Bosh, na njoj se nemože podešavati snaga bez instrumenta, mora se nositi k serviseru za Bosh pumpe. A RBR pumpu ima većina Torpeda, tak da ništa od štelanja...

A u vezi zamašnjaka nisam siguran, al mislim da postoje i razlike u zamašnjaku.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
-- dali netko možda zna zašto na torpedu 9006 volan ide jako teško , stavljena je nova pumpa hidrulika i novi razvodnik
a sa starom pumpom je propušto ulje zato je mjenjana .el možda imo netko takvih problema i u čemu je bio kvar.
-- majstori su mi rekli da je stvar u ovom razvodniku "neke stare linije" kažu da nisu kvalitetni ,da uzmem neki okrugli i to sam promjenio ,a sad je još gore.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
bole kaže:
-- dali netko možda zna zašto na torpedu 9006 volan ide jako teško , stavljena je nova pumpa hidrulika i novi razvodnik
a sa starom pumpom je propušto ulje zato je mjenjana .el možda imo netko takvih problema i u čemu je bio kvar.
-- majstori su mi rekli da je stvar u ovom razvodniku "neke stare linije" kažu da nisu kvalitetni ,da uzmem neki okrugli i to sam promjenio ,a sad je još gore.
Koliko sam skužio glavu volana niste dirali, probaj još i nju odnjeti na servis...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
DF&Torpedo kaže:
[quote="bole,":121fizv3]-- dali netko možda zna zašto na torpedu 9006 volan ide jako teško , stavljena je nova pumpa hidrulika i novi razvodnik
a sa starom pumpom je propušto ulje zato je mjenjana .el možda imo netko takvih problema i u čemu je bio kvar.
-- majstori su mi rekli da je stvar u ovom razvodniku "neke stare linije" kažu da nisu kvalitetni ,da uzmem neki okrugli i to sam promjenio ,a sad je još gore.
Koliko sam skužio glavu volana niste dirali, probaj još i nju odnjeti na servis...[/quote:121fizv3]

Ja bi isto rekao da je problem u glavi volana!
Odnesi ju u specijalizirani servis za hidrulićne upravljaće na građevinskim strojevima!
 
D

danijelcukon

Guest
Namjeravam kupiti torpedo 75 ks, zanima me koja je razlika od TORPEDA 75 ADRIATIC I SPECIJAL?
 

Najnoviji postovi

Na vrh