• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

car1

Novi član
Tu od
3 Lip 2013
Poruka
8
Poštovani

trebam jedan savjet za TD 55 , radi se o polugama hidraulika:

curi ulje na zadnjim poluguma prilkom nošenja tanjurače 28 diskova.
kad nosi plug ili malčer nema toliko curenja.

inače zasada hidraulik radi uredno (diže i spušta) ,

Da li su u pitanju gumice , da li je popravak zahtjevan ,

ako je netko imao iskustva sa ovakvim kvarom molim da se javi(šaljem slike ako treba)

Unprijed zahvalan !
LP
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pa gdje ti je logika nositi te tanjurače sa tim traktorom,,neki ljudi stvarno nerazmišljaju sa glavom..za taj traktor 24 diska a ne 28 pa ti onda i ne curilo..ta je tanjurača preteška i hvala bogu da će negdje procuriti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Očito su čahure ili osovina malo poderane čim pušta pod večim teretom.

Za sad bude dovoljno zamjeniti gumice na osovini jer su ove več sigurno jako tvrde, a onda s vremenom treba razmišljati i o zamjeni čahura. Naročito pod ovakvom torturom.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
moram registrirati torpedo 75,,,neam nikakve papire pa navodno trebam u javnog biljeznika sa dva svjedoka,,zanima me koje sve karakteristike traktora mi trebaju za upis u prometnu

Meni je bil jedan svjedok dovoljan za bilježnika! A karakteristike traktora budu na tehničkom pregledu upisivali to neš ti upisival pa te ne treba zabrinjavati.
Za bilježnika ti treba broj šasije i tip/marka/model traktora, godina proizvodnje i mislim da niš drugo, možda snaga motora.
 

car1

Novi član
Tu od
3 Lip 2013
Poruka
8
Hvala na odgovoru.

da li je komplicirana zamjena gumica na poluosovini hidraulika?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Tam je cjela osovina od komada, nedaj bože da budu od dva pa da postane poluosovina, mada je i to jednom gospodinu uspjelo, nebaš na Torpedu ali svejedno svaka čast na tom zahvatu :icon_pray::icon_pray:

Da bi promjenil gumice dovoljno je ruke skinuti sa ozubljenja i isčačkati gumicu van, eventualno malo trknuti osovinu lijevo ili desno radi lakšeg vađenja, ali samo malo, ne pretjerivati.
 

mehmiler

Novi član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
4
je to je Torpedo tt 120 jedan od jakoo rijetkih traktora za vidjeti kod nas,bio se mislim da u 8. mjesecu prodavao jedan takav ali sa fapovim motorom od 220 ks,a ove slike kaj je tino stavil su sa drugog foruma uzete(nekažem da je tino od tamo uzel al su tamo bile stavljane slike)

Jel možda znate u koju je oznaku traktora taj motor stavljan,imam jedan traktor ali samo oznaku motora z526TT
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Evo jedan torpedo, videl sam ga da radi bez problema sa plugom 12coli okretačem!

IMG_20140410_172727_zpse247345f.jpg


IMG_20140410_172736_zpsca81db30.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel možda znate u koju je oznaku traktora taj motor stavljan,imam jedan traktor ali samo oznaku motora z526TT

takav motor je bio u rjetkom Torpedu TT 120D. Jel taj traktor ima kakve veze sa Deutzom?
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa piše ti, Torpedo TT 120 d. Ja taj traktor nisam vidio u životu, ali znam da je taj motor bio unutra.
 

dcavni

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
3
Momci, ljep pozdrav i od mene, preko granice :icon_razz:

Zanima me, dali se može na Torpedu kod duple komande za hidrauliku mjenjati O rink na ručici bez, da se sve rastavlja? Počelo je, da pušta ulje i to sve jače i jače.

Na prijednjoj strani je poklopac, samo neznam, dali se može O ring mjenjati samo tako, da se makne taj poklopac?

Evo i neke slike s interneta:



dupla-komanda-kipe-torpedo-7506-9006-slika-27387953.jpg


Ljep pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Dalo bi se, ali mislim da je puno jednostavnije izvaditi razvodnik (3 šarafa) pa na panku gde imaš mjesta to napraviti kak se spada.
 

dcavni

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
3
Za njim je i obični jednoputni ventil, pa i cjevi treba skinuti :) Pa možda ču ga ipak, ako neče iti drugačije. Poklopac mogu skinuti bez brige, da nešto ispadne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Možeš, onda trebaš onaj imbusič odozgo otpustiti da bi kroz tu rupu izbil kuglicu koja ide kroz osovinu ručice da bi osovinu mogel izvaditi.
Mislim da treba i zadnji poklopac skidati da bi mogel s klipičem raditi.
Najpametnije ti je skinuti ga dole
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kolege, TD48 zadnja 3-4 mjeseca mi dimi poprilicno i slabo vuce. Izgubio mi je snagu. Motor pali sa akumulatorom od 66Ah na zub, i nakon 15 dana stojanja na kisi vani. Promjenom filtera goriva sam osjetio manju razliku ali nista posebno, filteri zraka su stari 8-9 mjeseci, ispuhivanjem mi se smanjuje dimljenje, ali mi snaga nije tu koju je imao.. Ne slini motor nigdje, pumpa suha.. Da li je moguce da je do dizni ili ga treba iznenaditi stelovanjem ventila? Gdje je isao trecom brzom sa prikolicom gnoja sad se prazan 4 tom davi ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh