• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
deutz 4006 radena generalka nove lamele druk lezaj,,,,nakon par mjeseci kad pustim kvacilo kao da unutra nesto skripi a kad drzim kvacilo nista se ne cuje ..?????
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Vidi jel ti se capice voze na druk lageru, ako si prešpanao kvačilo, potrošio ti se druk lager u međuvremenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To najvjerojatnije zacvili kod kretanja?
Hoče to ako je tvrda lamela ugrađena, ali samo kod kretanja, a kasnije je ok
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
druk lezaj mi se cini dobar vrtio sam ga i necuje se a i nema lufta ,,,,,samo capice mi se cini da nisu jednako nastelovane jel moguce da je i do njih ,i gledao sam kad stisnem kvacilo nista se ne cuje a kad pustim bilo u brzini ili ne ono kao da skripi od nesto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Hmmm, to onda nije do lamele.
Da su capice nejednako naštelane moral bi tresti prilikom kretanja.
Da nije dalje u getribi kakav problem :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Onda nazad po onoga koji ga je kod generalke štelal pa nek doštela
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam napamet, imam negde doma zapisano pa bum prekosutra pogledal ako dotle niko ne napiše.
Ako zaboravim ti me podsjeti
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesce do skripanja dolazi kad ode lezaj spojnicke.On se nalazi u kucistu oznacenom na slici.Na drugoj slici mozes da vidis kako izgleda taj lezaj kad crkne. Najcesce je unutranja mjera namjenska i uglavnom se prilikom zamjene nosi spojnicka na brusenje da bi se prilagodila mjeri standardnog lezaja.
dsc08298-kopija.jpg

dsc08312.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
http://www.tractorpro.hr/proizvodni_program.html gledao sam spojničku osovinu od njih,barem na oko jako fino izgleda, a moguće da će se dobra i u radu pokazati.

http://machine-trade.hr
http://www.antos-trgovina.hr/shop/index.php?cPath=21_55

Jedan od proizvođača zupčanika i ostalih dijelova za gitribu je i makedonski ruen,njihovi dijelovi se kod nas po dućanima prodaju.Ima ih još,u bjelovaru ima dućan, mislim da je najpovoljniji po dijelovima,imaju sve za gitribu.Sad trenutno nemam broja
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
danas rastvljam deutz 4006 da vidim taj lezaj spojnicke a jel problem kasnije vratit osovinu unutra i jel treba provjerit nesto jel dobro sjela na leziste
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Ako zuji pod opterecenjem, onda bi mogao bit glavni razvodnik. On obicno zuji(cvili)
 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
Pozdrav! :Kiss:

Trebam pomoć vas iskusnijih znalaca. (ili nekoga ko je upoznat s time) :)
Konkretno me zanimaju torpedo TD50 i TD 7506. Pošto u okolici mene nema takvih trakora, pa ne mogu nigdje pronać neke informacije, a na forumu nisam baš uspio doći do željenih.
Pa ovako:
1. Zanima ne konkretno dal oba dva imaju priključak za zračne kočnice (pretpostavlajm da ako ima onda ima jednokružne)
2. Dal oba imaju hidraulički priključak (npr. za kiper), dal imaju samo jedan ili imaju više?
3. Pretpostavljam da kočnice ima samo na zadnjim kotačima? Dal su pozdane.
4. Cijena 55 i 7506 je odprilike ista, oko 50.000kn. Dal je ta cijena realna za oba, za godište prije 1990.
5. Dal mi neko može reći mane, tj. njegove slabe točke. Znam da 9006, ili jači imaju problema s getribom, pa dal je to slučaj i kod ovih slabijih.

Znam da sam postavio puno pitanja, pa neću za sad više.
Svaka informacija mi je dobrodošla.
 
Na vrh