• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne izgleda tak loše za 22 godine! Dali si imao puno problema s njim? S koliko brazdi ore?
 
R

Ratarko

Guest
Hehee , postao sam onoga kojeg sam prefarbao prije par godina , onaj drugi je original farba , odnosno ono što je od nje ostalo :oops:

Taj traktor je imao probijen blok motora kada sam ga kupio 95-e .
Od 1995 radi bez nekih kvarova , mjenjač nisam nikada otvarao a motor je drugi.

Tokom godina je bio niz manjih kvarova na exterijeru traktora što je bilo normalno za očekivati.
Od 95-e do sada je napravio 4.000 radnih sati.
 
R

Ratarko

Guest
Pojma nemam , predpostavljam da imaju oko 16.500 sati.
Možda je to 6500 , stvarno neznam.
Kada sam ih kupio ´95 imali su manje ili oko 3000 sati , od onda sat radi svaki dan i sada imaju 6500.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
molim komentar na to da ljudi zaziru od njih jel se kvare diferencijali jel to vredi za sve modele i serije ili samo neki

valjda su zato i ono jeftini 98g 55ks servo oko 5 tisuča evra traže sa 2000rs
 
R

Ratarko

Guest
krki kaže:
molim komentar na to da ljudi zaziru od njih jel se kvare diferencijali jel to vredi za sve modele i serije ili samo neki

valjda su zato i ono jeftini 98g 55ks servo oko 5 tisuča evra traže sa 2000rs

To je istina za diferencijal ali nije i pravilo za sve Torpedo modele.
Imao sam " sreču " da sam bio vlasnik upravo takvog Torpeda od 60 KS koji je imao dosta problema sa mjenjačem i diferencijalom dok mu je motor bio fenomenalan. Torpedo od 60 KS ima dif. i mjenjač od Torpeda 48 KS tako da niti nije čudo što se kvario . Zadnje poluosovine je lomio 3 puta , mjenjač je iskakao iz druge brzine ( najbitnija za rad ) kada bi traktor bio pod punim opterečenjem. Sve u svemu loš paket .

Na drugoj strani Torpedo 75 nema takve probleme dok opet devedesetka ponavlja istu stvar kao i moj TD 60 buduči da ima presnažan motor koji ostatak traktora ne prati.

Torpedo RX 170 je sasvim druga priča , nikada se neče pokvariti motor , mjenjač , diferencijal ako traktor ima redovito održavanje.
Motor mora redovito biti očiščen od prljavštine zato što ima zračno hlađenje koje ima veliki protok zraka kroz motor koji uvlači prljavštinu na cilindre i tako otežava hlađenje motora te se mora paziti da na hladnom motoru ulje uvijek bude za 2 cm preko maksimuma.
Mjenjač zna rasipati ulje pa je od velike važnosti da se ulje svako jutro prije rada kontrolira uostalom kao i motorno ulje.

Torpedo traktori nisu loši , nego samo treba znati odabrati model :wink:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
mene zanima torpedo 55 iz 97 godine ima servo volan sutra ču dobit sliku u požegi je doma
 
H

hrvoje

Guest
Ja imam torpedo 55 dupla vuča,89. godina, to je jako dobar traktor, jedina mana su mu loše kočnice, traktori Torpedo su dobri traktori koji su napravljeni do 1990. , imaju i oni nekih mana, ali oni poslje ne valjaju ništa.
 
K

KARLO

Guest
hrvoje kaže:
Ja imam torpedo 55 dupla vuča,89. godina, to je jako dobar traktor, jedina mana su mu loše kočnice, traktori Torpedo su dobri traktori koji su napravljeni do 1990. , imaju i oni nekih mana, ali oni poslje ne valjaju ništa.
Ima kod nas jedan torpedo za prodat cini mi se da ima 48 ks traktor je bez kabine i ima siroke gume jos znam da je crvene boje covjek ga prodaje zato sto planira uzeti večeg s prednjom vučom ili mijenja za veči s prednjom vučom uz njegovu donaplatu taj traktor nije kod njega puno radio obrađivo je svega par jutara s njim drazao je dvije ili tri krave i par svinja za sebe a s njim je pripremo hranu za njih a sad oče veči zašto ja neznam valda ima para
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Ove je made in hrvatska i ovo je trebalo da se radi u torpedu u suradnji sa steyr-om
 
R

Ratarko

Guest
hrvoje kaže:
Ja imam torpedo 55 dupla vuča,89. godina, to je jako dobar traktor, jedina mana su mu loše kočnice, traktori Torpedo su dobri traktori koji su napravljeni do 1990. , imaju i oni nekih mana, ali oni poslje ne valjaju ništa.

Ajde pošalji slike od Torpeda u grupu naši traktori , nisam imao prilike vidjeti kako izgleda TD 55 sa prednjom vučom. Koliko ide na sat , mislim da je on brži na cesti od TD 45/48/60/62 Torpeda ?
 
R

Ratarko

Guest
@zvona

Kažeš da je to made in HR , koje je to godine bilo ?
Vidim da ima na blatobranima vanjske komande za podizanje hidrauličnih poluga , to mi se sviđa . Još da je auspuh sa strane kabine bio bi odličan .
Koliko je to KS , da li je Steyr motor i mjenjač , da li ima klima uređaj ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
to je bilo neposredno prije raspada torpeda bio je to traktor od 100 ks i sve je išlo van za ostale podatke ne znam.
 
G

Guest

Guest
ti traktori su se proizvodili kak je zvone napisao nesto malo prije raspada, zapravo su se kod nas samo sastavljali od austrijskih dijelova ali sa malo naspananim torpedo motorom od 90 ks na 100 ks , radilo se zapravo u djoranju izmedju torpeda i stayera tj. torpedo je isporucivao motore stayeru u zamjenu za ostale dijelove.
 
R

robert

Guest
topredo,ako nista drugo dobar je zbog male potrosnje
duuga devetka:
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Evo dok sam tražio podatke o TD Kvarner traktoru naiđem i na ovaj katalog .
Neka ostane negdje na internetu ovaj zapis da ljudi znaju kako je traktor izgledao i koje su mu bile karakteristike.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Ne znam da li se vidi na ovoj maloj slici ali imao je fino izgrađenu unutrašnjost kabine .
Vidi se da je tapecirano sve živo te da nema vidljivih željeznih dijelova , limova i slično .
Jedino ova ručica sa lijeve strane volana bode u oči.

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Zgodno ! ali ja to nisam vidio u adriaticu 75 jel to bilo samo onako za zavarat ili ? tapecirano je bilo samo na blatobranima u kabini
 

Najnoviji postovi

Na vrh