• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Kad je Torpedo u pitanju, nema problema.

Evo da ne budu samo slike, i video. Podizanjem ručice na željenu visinu, tanjurasti čelični profil se giba (rotira) zajedno sa glavnom osovinom (gura ga odozdo klip, odnosno klipnjača), a podatak o potrebnoj visini dobiva preko valjčića kojeg sam ti označio malo prije na slikama. Dakle, ako je ispao osigurač a s njime i valjčić, tanjur dobiva krive podatke u visinie, točnije za cca 1cm koliki je polumjer valjčića, fali poticaja i hidraulik ne može u maksimalni gornji položaj, kao što sam rekao nekih 10-15cm mu fali, i onda ne možeš zakopčati automatsku kuku.

Tada je gazda prije tebe, prebacil na kroneru ruke, da diže gore koliko treba da kvači automatsku kuku, pa je tebi bilo teško kvačti priključke, jel onda poluge nisu išle prema dolje koliko je trebalo, pa si ti opet vratio ruke na kroneru i .... priča se vrti u krug.

http://tinypic.com/player.php?v=2a94ob4&s=6
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kad je Torpedo u pitanju, nema problema.

Evo da ne budu samo slike, i video. Podizanjem ručice na željenu visinu, tanjurasti čelični profil se giba (rotira) zajedno sa glavnom osovinom (gura ga odozdo klip, odnosno klipnjača), a podatak o potrebnoj visini dobiva preko valjčića kojeg sam ti označio malo prije na slikama. Dakle, ako je ispao osigurač a s njime i valjčić, tanjur dobiva krive podatke u visinie, točnije za cca 1cm koliki je polumjer valjčića, fali poticaja i hidraulik ne može u maksimalni gornji položaj, kao što sam rekao nekih 10-15cm mu fali, i onda ne možeš zakopčati automatsku kuku.

Tada je gazda prije tebe, prebacil na kroneru ruke, da diže gore koliko treba da kvači automatsku kuku, pa je tebi bilo teško kvačti priključke, jel onda poluge nisu išle prema dolje koliko je trebalo, pa si ti opet vratio ruke na kroneru i .... priča se vrti u krug.

http://tinypic.com/player.php?v=2a94ob4&s=6

Joj samo me brine ako ne bude do valjčića, mislim ako ne bude ispao osigurac pa za njim i on. Ako ne bude do toga onda je tek problem :) Sad gledajuci tvoj video primjecujem da ti se poluge lijepo i polako podizu ka gore, kao da mozes u centimetar da stimas. Kod mene nema tog, ako stoji primjer na pola pod bilo kakvim teretom 150-800 kg pomjeranjem rucice onako centimetar poluge naglo idu gore par centi ono kao skoce, bas brzo dize. Kada dizem plugove ili tanjurace svi se cude kako to tako brzo radi, ma baca u nebo prikljucke, ili kad kipam, moram po milimetar podizati rucicu inace prebrzo kipa koliki god da je teret, djubrivo kada iskipavam moram preosjecajno sa rucicom inace sve istovari na jednu hrpu, zaista brzo kipa.... :( A ova prica za podizanje i spustanje ruku na kronerima je istinita, strasno bi volio da se to rijesi da me ne zeza. I znas li koja je boja originalna za Torpedo, mislim na sifru zelene boje?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
pumpa je mijenjana i stavljena je večeg protoka, zato ti je tako brz hidraulik. Original za njega je 11l. Boja, kolko se sjecam, zelena RAL 6018, tamno plava (motor i kučišta) RAL 5011.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
pumpa je mijenjana i stavljena je večeg protoka, zato ti je tako brz hidraulik. Original za njega je 11l. Boja, kolko se sjecam, zelena RAL 6018, tamno plava (motor i kučišta) RAL 5011.

Jucer majstor dosao, mjenjac namonitran, hidraulik dosao na red i otvorimo. Na prvi pogled covjek uvidi da je celicni tanjir malo iskrivljen te nije dobro radio u kombinaciji sa valjcicem. Zatim poluge nisu nikad isle do kraja i nikad nije zatvaralo ventil i tako je navodno razvodnik non stop radio i pregrijavao se. Problem je bio u rucici fine regulacije jer je neko slomio onaj nosac rucica i improvizovao neki drugi i tako nije podesio dobro donju i gornju granicu male rucice. Sredio je i to covjek, zatim davač impulsa sa top-linka se proklizao i nije imao nikakvu funkciju, i to smo sredili sad podize cim se malo optereti top-link jos ce se doštelati dok se udje u brazdu. Prezadovoljan sam sada, i sam je rekao da je hidraulicna pumpa mislim 16 litara protoka il 14 :^): ne znam tacno. Uglavnom rece mi da dolijem ulje u Bosch pumpu ker sporo vraca gas kaze da ne bi zasketao regulator, pa se nadam da imas neku sliku da pokazes gdje se sipa ulje ? :(happy):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje se sipa na vijku oznacenim crveno.Inace na sporo vracanje gasa cesto utice neki od elemenata kad je ostecen i riba.



Uploaded with ImageShack.us
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nisam procitao cijelu Torpedo temu,pa mozda ima negdje slika ili govora o ovakvom traktoru,ali meni je jako interesantan posto nisam znao da nesto takvo postoji.
Radi se o traktoru s Torpedovim znakom i motorom,a sve ostalo je ZF. Godina proizvodnje je 1970. ili 1971,motor je 4 cilindra 100ks,Mjenjac je 6 brzina s tri kalanja na svakoj. Gazda kaze da je motor osrednji,ali getriba je vrhunska,i nakon svih tih godina odlicno radi. Najzanimljivije mi je sto je taj traktor navodno napravljen u samo 300 primjeraka.
evo i slika:



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us

zao mi je sto nisam imao vise vremena da to detaljnije i ljepse uslikam.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Nisam procitao cijelu Torpedo temu,pa mozda ima negdje slika ili govora o ovakvom traktoru,ali meni je jako interesantan posto nisam znao da nesto takvo postoji.
Radi se o traktoru s Torpedovim znakom i motorom,a sve ostalo je ZF. Godina proizvodnje je 1970. ili 1971,motor je 4 cilindra 100ks,Mjenjac je 6 brzina s tri kalanja na svakoj. Gazda kaze da je motor osrednji,ali getriba je vrhunska,i nakon svih tih godina odlicno radi. Najzanimljivije mi je sto je taj traktor navodno napravljen u samo 300 primjeraka.
evo i slika:



zao mi je sto nisam imao vise vremena da to detaljnije i ljepse uslikam.
bio je takav prošle godine u otpadu u bjelovaru,sasjekli ga a ja kupio prednju vuču,samo na ovome nije bilo haube a uinače je solidno izgledao:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja prvi put vidim nekaj ovakvo. cinilo mi se kao zanimljiv projekt za restauriranje,probao sam nagovoriti gazdu da ga proda,ali je odbio,kaze da ga neda ni za 5000e.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
U pitanju je td 55.Ne radi mi rucni gas,pa me zanima sto trebam napraviti da ga popravim
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
U pitanju je td 55.Ne radi mi rucni gas,pa me zanima sto trebam napraviti da ga popravim

Maknuti se od računala, otići do traktora vidjeti sa udaljenosti od valjda 5m na kojem principu radi ručni gas kod TD-a, i sve će ti biti jasno. Čista mehanička izvedba ručnog gasa preko polužja nožnog. Ili se nešto otkvačilo, ili se nešto odlomilo sa glavne osovine preko koje se ručnim gasom djeluje na polužje PVP.

Još malo će biti pitanja zašto škripi pant na vratima kabine.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Maknuti se od računala, otići do traktora vidjeti sa udaljenosti od valjda 5m na kojem principu radi ručni gas kod TD-a, i sve će ti biti jasno. Čista mehanička izvedba ručnog gasa preko polužja nožnog. Ili se nešto otkvačilo, ili se nešto odlomilo sa glavne osovine preko koje se ručnim gasom djeluje na polužje PVP.

Još malo će biti pitanja zašto škripi pant na vratima kabine.

sory,krivo sam postavio pitanje.Rucica normalno radi,ali nesto ne valja s poluzjem.Vidio sam da mi fali jedan stift njega sam stavio ali opet ne radi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vidis prvo kako nozna i u kom smeru gura pa onda sta fali rucnoj da taj polozaj neodradjuje . pa nije to nauka imas oci.ides redom i pronaces
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
Ulje se sipa na vijku oznacenim crveno.Inace na sporo vracanje gasa cesto utice neki od elemenata kad je ostecen i riba.



Uploaded with ImageShack.us

Posjedujem TD 4806 iz 88godine i kod nas je 12 godina,motor kao urica sve pet ali pocelo nam je na Bos pumpi bacati na povratu tj onom odusku iz pumpe ulje,zabrinulo me to jako i pomislio sam da je AC pumpa otisla pa možda zbog nje se to dogadja izmjenio Ac pumpu (upasao od IMT577 tako mi je bar prodavac rekao samo sam ono pero sto pogoni membranu prekrojio po staroj i sve sljaka) ali opet nekada zna bacati ulje na taj povrat pa me zanima pumpa je identicna ovoj dali se ta pumpa podmazuje motornim uljem iz motora? jer imam i mali IMT 539 i pumpa je slicna klipna i kada mjenjam ulje u motoru i u pumpi mjenjam a to sam radio i na Torpedu ali kad sam skinuo Ac pumpu ulja je bilo oko 2 DCL i svo crno kao motorno pa ne kuzim dali je povezano to ulje kaj je na deklu di je AC pumpa s uljem koje podmazuje elemente pumpe?

A da jos napomenem da iskace iz 1 brzine, isao sam redom po temi ali dosao do negdje 40 sttanice i odustao od potrage jer ima svakojakih tema ali ne nalazim kaj me zanima tj sve je o vecim toprpedima
oprostite na duzem postu :(talk):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U ovu pumpu se sipa ulje.Nema centralno podmazivanje.Pumpa koja se podmazuje uljem iz motora mora imati lajtung koji ide sa motora na nju.
Vjerovatno ti je crko semering na PVP.Ulje iz motora ulazi u pumpu.Jesi li siguran da je samo ulje u PVP ili je rijetko sa mjesavinom nafte.
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
U ovu pumpu se sipa ulje.Nema centralno podmazivanje.Pumpa koja se podmazuje uljem iz motora mora imati lajtung koji ide sa motora na nju.
Vjerovatno ti je crko semering na PVP.Ulje iz motora ulazi u pumpu.Jesi li siguran da je samo ulje u PVP ili je rijetko sa mjesavinom nafte.

O tome se i radi da nije rijetko nego je kao motorno ulje bilo iscurilo kad sam skinuo AC pumpu
ali sad kad bolje promislim znam i zasto jer sam citao postova dosta i skuzio u cemu je kvaka-ovaj dio Bosch Pumpe di je AC pumpa je spojen s motorom te zato ako propusti AC Pumpa onda svo gorivo može zavrsiti u Motornom ulju znaci da je ovaj dio povezan s motorom te ovaj dio Bosch Pumpe di su elementi nema izravne veze s ovim dijelom di je AC PUMPA ALI U MOM SLUCAJU JE VJEROJATNO POPUSTIO SEMERING IZMEDJU TA DVA DIJELA NA DEKLU BOSCH pUMPE pa iz tog razloga slini ulje na onaj odusak sa same Bosch Pumpe.

E sad imam pitanje koliko sekrecu cijene reparacije Bosch Pumpe i dizna stelanje u kompletu i dali je komplicurano montirati i demontirati samu bosch pumpu s Zelenka*?

Hvala Unaprijed svaki savjet dobrodosao!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh