• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Hm, sad sam u dilemi, izbor je suzen na Rf 125/96 9.990,00 Baumax(isti u Pevecu 1000 kn skuplji) bez kosare, i na Re 125/92 13.500,00 Pevec sa kosarom. cca 2000m2 okucnice, ravnica, i trava posijana ove godine, pa mislim da bi ljepse izgledalo sa kosarom + 1000 m2 gdje mi nije bitno ako skupljati. Trebam prespavati, a sutra sam u Rogaskoj, pa ako tko ima kakve sugestije slobodno puca... ;)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

A gle, ako ti smeta pokošena trava uzmi sa košarom, s njom možeš kupiti i lišće u jesen. Kada je ne treba samo je skineš, staviš otraga posebni usmjerivač (deflektor) i kosiš bez brige.E da,ak je vlažno zaboravi košenje sa košarom,voli da se štopa.

Gle,ovaj ti je u zagorju kod tebe,izgleda očuvano...http://www.njuskalo.hr/komunalna-op...briggs-stratton-500ccm-odlicna-oglas-11404531
A ni ova nije za bacit...http://www.njuskalo.hr/komunalna-op...a-mtd-craftsman-17.5-ks-107-cm-oglas-11241861
 
Posljednje uređivanje:

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Zanimljivi modeli iz njuskala ali nem kes, vec american, 12 rata i sve mi se vise cini da cu ici u Pevec po MTD RE 125/95 sa kosarom... 13.500,00... Bio sam i u Sloveniji, al su cijene tu negdje...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

da barataš kešom onaj prvi Mtech bio bi dobar ulov..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Viking je bio poznat po stabiln kucista, kak je sad ne znam. Kohler je bio ppjam motora no ovo je "originalna" kopija honde gxv 160. Poprilicno skupi i nedostupni dijelovi. Bar su iskopirali najbolje od najboljeg:) vjerujem da je kohler napravio kontrolu, al mi se cini da je to mozda malo previse novaca za eksperiment
Ja sam eksperimentiral pa kak bu :(sweat)::(sweat):
Sad je dobri stari Brigs samo moj
2801753556.gif
2801753556.gif




 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Taj motor ima sve predispozicije da bude bolji od Briggsa, jedino još nemamo iskustva....
Ohv razvod, kuglični ležaj gore na radilici, "željezna" stublina, sve kaj jedan briggs može samo sanjati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Nevjerojatno mi se sviđa ovaj MTD traktorčić. Svake godine imamo pomalo sve više i više za kositi i kroz par godina razmišljam o kupnji tako nešto novoga za cifru do 10.000 kn

Svake godine moram ovu na guranje remontirati koliko se nakosi, a prikraju je več.

@mtd...vidim da rikverca ima, a jel ima to čudo kočnice?? :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

@mtd...vidim da rikverca ima, a jel ima to čudo kočnice?? :)

ima jedan disk koji koči dosta efikasno,kada stisneš kvačilo,prvi stupanj ti je kvačilo a drugi je kočnica,znači imaš 2 u 1.:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Do kojeg bočnog nagiba može ići i dali uopće može kositi na bočnom nagibu??

Kak se ponaša na neravnim djelovima?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

do nekih 20% nagiba,ali to su već extremi,može kositi samo ako je vlažno onda gornji kotač ima tendenciju proklizavanja ali to se riješi tako da sjedneš malo bliže tom kotaču da dobije bolji grip.:eek::
na kakve neravne djelove misliš:icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Kužim za nagib...znači moglo bi se kositi na nekim manjim kosinama :)

Za neravnine mislim pod tim da recimo u vočnjaku imam onako par bregova i dolova na jedno 20 metara dužine, znači nije lijepo ravno.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Vidiš na kojemu nagibu ja kosim.:eek::
Ma to on prejaši bez problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Je ništa, onda na godinu treba planirati kupovinu tak nečega :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Dođeš do mene,isprobaš stroj i pokosiš mi travu,tako da vidiš jel to za tebe..:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Kaj se mene tiće definitivno se slažem, ali samo ako me put nanese nekad tokom ljeta u tvoj kraj :)
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Pozdrav, samo da se pohvalim da sam postao vlasnik ovog modela: MTD BLISAR GG 175, iz Peveca 11.799,00 kn. Moram samo organizirati prijevoz do doma i to je to...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Čestitam na kupnji, nadam se da nećeš biti razočaran:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Kam je to otišlo s cijenama...
Pred godinu i pol mi je pred nosom otišel MTD Platinum 107 cm, 24ks Kawasaki 2 cilindra, hidrostat...za 15t kn. Zakasnil sam nekoliko dana (prekasno sam se vrnul z mora).
 

s0liver

Novi član
Tu od
1 Tra 2014
Poruka
5
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Poštovani kolega davorinjo

Par stvari koje sam uočio koristeći MTD BLISAR GG 175
1. Nisu dobro podmazani prednji točkovi...imaš po 2 "sise" na svakom točku
2. Čok sajla "prenategnuta", otpustio je oko 1 cm i radi sada ko ura
3. Prednja donja zaštitna plastika remenice se lako sama odšarafi
:(handshake):
 
Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Meni se na mom BLISTRU ne sviđa što je kuplung i kočnica nikako da se naviknem. Drugo skužio sam da ne mogu u rikverc ako kosa radi, na mokrom ako uleti u nagib ili grabicu proklizava.Da fali mi i nožni gas ali uza sve ipak mi je bolji od samohodne kose koju sam do sada koristio. I dobio sam besplatnu dostavu u dvorište.
 

Najnoviji postovi

Na vrh