• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pokazat ću slike kad se dokopam kompa da vidite kak orsi malčer kosi i šta ostane iza...nema te kosilice koja bi to ostavila;)
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
je komer , za npr šljivik ili nešto , ne možeš u slučaju ovog travnjaka kojeg održava mali alen 2 x tjedna uzduž i poprijeko gaziti s ursusom i malčerom koji vjerojatno kosi lošije od ove gore grickalice .

A usudim se vjerovati da je taj travnjak natapan jer uz takvu košnju i proljetne vručine brzo bi taj travnjak" izgorio" ,a anda njegov smisao nestaje ..


Također ti je to predložil ZJ , pa pitaj ti njega zašto je kupil kosilicu traktorček a ima doma i" ursusa " ..a i još nekoliko večih i manjih strojeva koji bi mogli malčati

Oo da. Travnjak redovno navodnjavan prskalicama po potrebi ujutro i navečer. I redovna prihrana 3-4 puta u toku sezone
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pokazat ću slike kad se dokopam kompa da vidite kak orsi malčer kosi i šta ostane iza...nema te kosilice koja bi to ostavila;)
To ti samo misliš?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Dobro možda sam se nespretno izrazio.
Tak veliku travu u jednom prohodu srediti.
Samo i nisku travu isto takvu ostavi...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Stavi koju sliku da vidimo kako je riješeno i kakav je problem.

Onako, na prvu, mogu preporučiti čekić. Masu povećavati dok ne uspije.
 

iveksp

Novi član
Tu od
9 Ožu 2018
Poruka
1
Nedavno sam kupio novi BS motor za traktorsku kosilicu. Naravno preporuka je Briggs-ovo SAE30 ulje. Zanima me dal može ići neko drugo jeftinije ulje u taj motor tipa INA Super3 ili INA Garden 4T?

Hvala...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sipam ili original bs ili onaj divinol za kosilice. Nemas tu sta puno sparat pa kupi ono sto ide, nećeš propast za 10 kn
 

dubravko

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Pozdrav ekipi
ima li neko pdf.uputstva na hr.za mtd 175 500cc model 2011 godina
 

Prilozi

  • 20190430_044306.jpg
    20190430_044306.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 13

dubravko

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Skidanje kosišta a i način održavanja koliko ulja i koje pa puno toga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
To je isti ko i moj. Za skidanje kosišta sa svake strane imaš po polgicu s koje skineš osigurač i izvadiš je iz rupe na kosištu,zatim s prednje strane traktorića imaš jednu recimo šipku koja ti služi za regulaciju nagiba kosišta,nju odviješ do kraja. I još moraš otpojiti sajlu za pokretanje noževa. E da,da bi skinuo remen s pogonske remenice na motoru,moraš skinuti zaštitu,ključ 13. U motor ti ide 1.4 litre ulja.
 

dubravko

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Pozdrav ekipi
ima li neko pdf.uputstva na hr.za mtd 175 500cc model 2011 godina
Evo našao sam za malo noviji model pa možda nekome posluži
PS.malo veliki pdf.pa ga nemogu staviti
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jel ovo profi stroj za odrzavanje voćnjaka? Moze li to izdrzati 15 godina upotrebe u voćnjaku... Na brdu se čini kao najsigurnija opcija, a sto se u voćnjaku najviše radi nego kosi. S tim cudom ne treba ni flakserica za između voćki i moze svuda prici. Ili to novo ili polovni traktor u vrijednosti 45000 kn?
Screenshot_20190511-205223.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Tomo sa hidro volanom i dovoljno ks za veći malčer kosta sve skupa sa njim preko 30000 kn i opet moraš uložit koju tisuću u njega kad ga kupiš. Nestabilan je na brdu i ako iskoči iz brzine, teško da će na brdu stati. Razmisljao sam o AC za te pare ali moze i on imati sličnih problema... Premisljam se svaki dan u kojem smjeru ici.
 

dubravko

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Re: Traktorska kosilica ili Traktorčič

Znam da nedjelja nije za rad al se tada jedino uhvatilo vremena za izmjenu ulja na traktoriću,stavio sam poljsko ulje Lotos.

hosting image

A usput sam i podmazao prednji ovjes sa kotačima,da bolje klizi,a naravno i sve pokretne dijelove.Najesen se ide u uređenje prednjih kotača pošto je došao sa tvornički dosta lufta,kao da su dijeca radili pikse.Treba napraviti kako bog zapovjeda,ipak sam nekakvi metalac:(giggle):

screenshot windows 7
Primjetio da i kod mene ima malo lufta na prednjim kotačima, pa ako imaš koju sliku da vidim kako si to riješio,
pošto imamo isti model interesira me koja je ono matica za podizanje kosišta skroz napred ispod haube ,probam ide ključ 19 ali mi matica ko 20 prilikom košnje se odvrne pa prednji kraj visi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ha,još uvijek nisam riješio prednje kotače,trebalo bi ubaciti druge brončane pikse al nikako da dojdu na red. ;):D
Onaj vijak za podizanje,ja sam ga odrezao pošto je neki colovni i zavario drugi,mislim da je M12.
Imam negdje na kompu slike pa kad stignem pokažem ti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh