• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske freze - samogradnja

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
savoris
Ja ne trebam jednu traktorsku frezu, da ju trebam - več bi odavno bila u funkciji i naravno bila bi SSM. (Nemam potrebu tipkati odgovore na sve ostalo što si napisao.)

S druge strane baš se neočekivano, a lijepo, pokazala tromost u pristupu novoj tuđoj ideji, pa makar bila i teoretskog karaktera, na nož, dole s njim, o la,la :icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Abarth, na lance vraćaju iz drugih razloga.
Radilica mora tjerati sve više agregata, pa remen treba biti sve širi, a time i motor sve veći (dulji).
Drugi je razlog (zaštita pješaka) da se razvod seli na stranu zamašnjaka, a tam bi remen bilo komplicirano za ugraditi.
Osim toga, ti današnji motori ionak nisu projektirani da traju dulje od razvodnog lanca.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
jeb... vas lanci, remeni i katanci, svatko tvrdi svoje i vuče na svoju stranu i bezveze se svađamo oko nekih nebitnih stvari. Kaj se mene tiče možete za pogon staviti i najlonku, i to je dobro ako drugo nemaš pri ruci! :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ne prenagljuj se,puno to ga ja znam a ti ne.

Puknutom vjeruješ pa češ prihvatit ono kaj on napiše.

Veče je manje,a manje je veče,dok to ne shvatiš ništa od prave samogradnje.
Samo veliki posao i muka,a rezultati slabi.

Večinu samogradnje koje sam vidio i probao su loše i teške a niš od pravog laganog i dobrog posla.

Ti znači ne priznaš karbonska vlakna,a dokazano su čvršča i jača od čelika i legure aluminija?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Naravno da ti znaš više nego ja , niko na planeti tomu ne smije da se usprotivi.
Puknutom k'o i nepuknutom , vjerujem ono za šta mislim da je ok , on najbolje to zna a i nema smisla prozivati ga jer nije ni on nas.

Manje-veće , možemo o tome do starosti.

Lagano i izdržljivo , neće da može , za mene ne.


savoris
Ja ne trebam jednu traktorsku frezu, da ju trebam - več bi odavno bila u funkciji i naravno bila bi SSM. (Nemam potrebu tipkati odgovore na sve ostalo što si napisao.)

S druge strane baš se neočekivano, a lijepo, pokazala tromost u pristupu novoj tuđoj ideji, pa makar bila i teoretskog karaktera, na nož, dole s njim, o la,la :icon_eyes:

Onda kada ti ponestane argumenata naravno da nemaš potrebu tipkati.

I meni je ideja biciklom otići na mjesec.


Evo jedino KAWA ima najbolju ideju , skidati najlonke k'o fol za pogon freze :drink: Jea rajt :icon_weed:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro kužim,ti si tip masivno i grobusno i veliko da bi bilo ok i trajalo?

Ja sam vidio mnoge prikolice za šumu i mnoge isprobao prije nego sam svoju krenuo raditi.
I mogu ti reči da prikolica svoje mase od 200kg može bez problema nositi 4t drva kao i ona od svoje mase 500kg.
Bit je materijal i konstrukcija.

Nebi vjeroval al mi smo vozili drva za dva domačinstva na maloj prikolici po 2.5m mokrog graba i hrast na gumama 175/70/13 ruska mišelinka koja je na golfu prešla 60000km i još je na toj prikolici i nikad nam nije pukla nijedna,a osovina je na sredini prikolice,znači sav teret od 2.5 m na dvije gumice napumpane na 4.5 bara.
Slike te prikolice sam stavil tu negdje na forumu.
Rađena je od okruglih pocinčanih cijevi i običnih pravokutnih cijevi i obložena je blažujkom(bosankom daskom) i nikad u 28 godina nije pukla,a osovina je od nekog starog forda felga na tri šarafa.
Ti kad bi ju vidio rekao bi da nemre ni travu za svinje dopeljat,al nije baš tako.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Meni je to još uvijek neozbiljno. Em velika obodn brzina, em lanac stoji horizontalno, em radi u suhom. Može, ali...
Jednom prilikom te bum otpeljal k čovjeku koji je tak složil malčer prije par let i još dan danas ide. Baš sam danas kraj njega stajal i komentiral ga ...

Kaj se raznoraznih samogradnji i kemijanja oko njih tiče mislim da ih je Savo na ovom forumu najviše s nama podijelil.
Osobno sam i Puknutove neke videl, čak i ovu najnoviju od neki dan.
Da ne zaboravim od ZJ-a kalač, od Zjocka rovokopač i još pokoju koju sam garant zaboravil.

Te su mi bile interesantne, ove ostale limič tu, žica tam .... ništ spektakularnog ali ove su od nule i većinom skupljanjem podataka te odabiranjem najboljeg u djelo sprovedene.

Rado bi videl i ostale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Dečki ja sam prvi prigovorio diplomskom radu i remenskom prijenosu. Kolega Plus je naglasil, u istom djelu, izbor noževa freze.
Sad smo završili čija je prikolica jača, a čija je teža...
Meni bi bilo jako drago da nastavimo razgovarati o samogradnji freze, nekim nesvađalačkim tonom.

Mojih par lipa...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Onda kada ti ponestane argumenata naravno da nemaš potrebu tipkati.

I meni je ideja biciklom otići na mjesec.
Putovati biciklom na mjesec je vrlo neozbiljno za godinu 2016., ali ako time želiš omalovažavati - tvoja slabost.
Za "prijenos snage u tehničkim rješenjima" ja imam toliko kojekakvih kvalitetnih argumenata koliko ti doista nisi spreman konzumirati i analizirati, molim te nemoj donositi brzoplete i olake svoje stavove što ja znam ili ne znam. Ostavi ti mene u mojem neznanju, radije shvati osnovnu poantu mojih pitanja. Ja se prema tebi od prvoga trena odnosim vrlo korektno i kolegijalno.

Vidim ja da nisi ti naučen da tvoja nije zadnja, to je izgleda ovdje tvoj glavni problem. Meni ti to ne smeta.
Moglo bi se zaključiti da su pojedinci u blaženom neznanju ili nedovoljnom znanju, nastojali kanalizirati vodu samo na svoj mlin, "tamo gdje su doma", pa i nehotice preformulirati "moja nazovimo ih pitanja" i "dodatak temi za razmišljanje". Ti si također tako postupio i pristupio.
Da li sam ja izričito nekoga silio da mora upotrijebiti remenski prijenos ili sam predložio da se proanaliziraju i usporede karakteristike remenskog i lančanog prijenosa?
Nemam ništa protiv ako je za 99,99% ovdje lanac jedino rješenje. Da li to istovremeno znači da se ne smije lančani prijenos usporediti s remenskim? Kolega ovo je forum, a ti njegov super moderator. Prihvati različitosti u idejama, nove teme, dopusti da se probaju proširiti vidici.

Ovo mi jako sliči na svojevrsni "majstorski" šok dok su na naše prostore došli prvi križni šarafcigeri i šarafi sa takvim glavama. Kako ih sve nisu nazivali, Filips šarafi, pa američki, pa ovakvi pa onakvi, a danas je to obični svakodnevni šaraf.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Bio sam u pravu....samo neki citati i dugacki postovi bez i rijeci konkretno sta i kako da se sprovede u djelo...Plus druze de nesto konkretno o prenosu,potrebnim remenicama.
Vidi se da si skolovan al takode se da primijetit da se svim silama trudis da tvoja bude zadnja.sto skolovanom covjeku koji ima sta rec nebi trebao bit prioritet
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Kao prvo , čak i ja kao super moderator imam pravo raspravljati kao običan član , niti jednim gestom ili izrekom nisam se postavio kao ''neko iznad'' i to zloupotrebljavao.
Prema tome molim da ne miješaš kruške i jabuke.

A da je moja zadnja , bogami jeste za ono za šta sam siguran i što sam u životu naučio na teži način.

Naravno da se ostavlja mjesta idejama pa makar to bilo onih 0,01%.

Ne tražim objašnjenja o šrafcigerima nego o remenskom prenosu , a ti o tome nisi ni riječ napisao nego mi pričaš kako si ti ''načitan'' , e pa izvini nisi jedini načitan.

Forum i jeste da nešto objasniš i naučiš ili naučiš druge a ne da se hvališ kako ti nešto znaš ali nećeš nikome da kažeš , imali smo mi takvih ovdje već.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Plus druze de nesto konkretno o prenosu,potrebnim remenicama.

Forum i jeste da nešto objasniš i naučiš ili naučiš druge a ne da se hvališ kako ti nešto znaš ali nećeš nikome da kažeš , imali smo mi takvih ovdje već.

Jasno je da za ovako nešto zaista nema potrebe, osim da Vam kreiram i serviram dodatne teme za osporavanje. Morao Vam bude netko drugi biti takav zabavljač.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Iskreno nisam ni očekivao da ćeš pojasniti jer nemaš sa čime , zato što se tiče remenja na frezi poklopi se ušima i bolje ćuti.
U nekim drugim temama rado ću pročitati tvoje mišljenje (čitam ih mnogo ali ne komentarišem kada nemam šta pametno reći) , Možeš se i ti ugledati na to,.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Iskreno nisam ni očekivao da ćeš pojasniti jer nemaš sa čime , zato što se tiče remenja na frezi poklopi se ušima i bolje ćuti.
U nekim drugim temama rado ću pročitati tvoje mišljenje (čitam ih mnogo ali ne komentarišem kada nemam šta pametno reći) , Možeš se i ti ugledati na to,.
Komentar ti je za krčmu i šank, a ne za jednog super moderatora.

Ne pada mi na pamet da se još sad i tebi takvome kakav si se pokazao dokazujem, pun mi je kufer cjeloživotnog dokazivanja. Tvoj je problem i tebi sličnima ukoliko nisi spreman ponekad razmotriti nešto novo, nekakvu drugačiju ideju od standardnih i slično.

Da ti samo jednom uživo vidiš svu tu količinu svih vrsta prijenosa, među njima i strahovito puno remenskih, s kojima ja svakodnevno sa svojim kolegama živim i radim u našem poslu, mislim da bi bio vidno iznenađen, istoga trena bi postao manje samouvjeren i puno ljepše bi se izražavao. Ne boj se, ne očekujem to od tebe.

Istovremeno nemam ti poslije svega i ovdje iskazanog bahaćenja i omalovažavanja ni najmanju namjeru "dokazivati i crtati" moguću, pa makar testnu izvedbu prijenosa, kao što sam spomenuo pun mi je kufer takvih svakodnevnih situacija na poslu, da dok drugi nemaju rješenja ili stanu u problemu, da nas nekolicina mora isplivati i riješiti. Riješili smo ja i moji kolege stotine i stotine - nerješivih izazova, u tome nam može ravnopravno parirati kolega ZJ za ostale ovdje virtualno prisutne na žalost ne mogu suditi. Poštujem svakoga dokle je god moguće, sve dok si sam ne potroši kredibilitet vlastitim neprimjerenim nastupom.

Ugodan dan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
plus , mi ovdje trebamo dokaz a ne obečanje ...hm.. zašto mislim da je to iz neke reklame
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
plus , mi ovdje trebamo dokaz a ne obečanje ...hm.. zašto mislim da je to iz neke reklame
Pišeš o obećanju, kakvom, čijem? Vi koji ste se silno uznemirili s jednostavnim pitanjem ne trebate zapravo ništa, osim već viđenog, to je za Vas kraj priče. Neka samo tako i ostane, ja sam zadovoljan.
Sada odoh još malo u garažu, da uredim "jednu brigu", jednom prijatelju, da mi ponovo bude bezbrižan. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ljepo i puno govoriš a ništa ne kažeš ...
nije to struja pa ako nejde s sto kilooma zalemiš stodvajst , ulog je malo veči za samograditelje
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pratim ovu temu,i stvarno,Plus,čovjeće,pa daj reci nešto konkretno,ajd nabaci onda koju sliku tog kojekakvog remenja i remenica,htio bih vidjeti sliku sklopa koji bi pogonio neku frezu srednje veličine,a da gabaritima odgovara,jer se kod freze mora paziti na dimenzije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh