• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske freze - samogradnja

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,238
Savo, pakaj nemaš skiju ispod poklopca lančanika?
Trebala bi biti bar za cm šira prema van, da ti njega ne troši. A onda bi trebala biti jednaka i na drugoj strani, da freza ima jednako ograničenje s obje strane.

Glede dubine frezanja: a da oganičiš hod spuštanja poluga hidraulike lancem kao za roto kosu? Po ravnom bi to dobro djelovalo, a na valovima je ionak manje važno.
Kad samo frezaš, dubina i nije toliko važna (rekle bi žene čim dublje, tim bolje :D:), a da na ove plugove iza postaviš plazove, sami bi regulirali dubinu preko 3pt priključka.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,067
Onda je do zemlje jer ova freza ima skiju samo na jednu stranu di je lanac drugu sam mako bas radi dubine i nikad ne ide do kraja cak ni sa covijekom gore, a plugovi su zakon do sada sam to sve radio sa SS i ovo je preporod,zao mi je sta i ranije nisam napravio ovu kombinaciju, 3 sata posla jer sam plugove imo od prije napravljene mozes birat sirinu od 95 do 40 od spica pluga, ja za sve gledam da bude cim dublje, tako da mene dubina nebi zamarala a i sam kazes da ljudi vole da je tako, mozes napravit isto ovako ki i ja i umjesto tvrde veze ove sipke sta ide na toplink stavit lanac pa mozes dizat i spusat al onda nemas regulaciju dubine na njima
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Može li neka slika ovoga iz bliza , čini mi se da je nešto slično kao što se i meni mota po glavi.

Brgude , vjerujm mi neće skoro.

Tvoja zamolba !
 

Prilozi

  • IMG_20160407_100616.jpg
    IMG_20160407_100616.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 205
  • IMG_20160407_100644.jpg
    IMG_20160407_100644.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 195
  • IMG_20160407_100705.jpg
    IMG_20160407_100705.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 178
  • IMG_20160407_100730.jpg
    IMG_20160407_100730.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 177

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,238
Oficir: poruke o tvojoj kupnji freze su premještene OVAMO.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Tvoja zamolba !

Zahvaljujem ovo izgleda sasvim jednostavno.
Pitanja , imaš li kakvih primjedbi na taj pristroj ?

I još nešto , koja širina je optimalna za baštensko sijanje krompira?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Mi sijemo na oko 60 cm međuredno (ili malo više). U komšiluku svi kaži kako je to previše, ali ako nema čime da se zagrne ne znam šta će narasti pod zemljom. :)
Kad vidim one njihove redove na 40 cm bude mi baš smiješno, ja malo manje ostavljam za mrkvu, peršun i ostalo.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Zahvaljujem ovo izgleda sasvim jednostavno.
Pitanja , imaš li kakvih primjedbi na taj pristroj ?

I još nešto , koja širina je optimalna za baštensko sijanje krompira?
Japanci napravili dobro-to je ok! Moj rad???
Nije mi jasno na primjedbe -šta si pod time mislio ?
Ako si mislio na novonapravljene (tek ih ove godine koristim ) razgrtače-zagrtače odrađuju svoj posao jer najprije stavim u funkciju jednog koji je na sredini (pravljenje brazde),a kod zagrćem krumpir stavim dva kom u trag zadnjih kola.Meni odrade posao ,a da li može bolje??? -može!

Što se tiče međurednog razmaka sve ti zavisi kakva je daljnja "kultivazicaja-obrada",ako ćeš kopat motikom možeš bliže,ako je neki stroj u pitanju ???neznam.
Imaš temu o krumpirima pa pogledaj tamo!
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
@savoris

Dodajem i sliku gore napisanog.
 

Prilozi

  • Sadnja traktorom mjere.jpg
    Sadnja traktorom mjere.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 141
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Hvala lijepo , pod primjedbe mislio sam dali je taj razgrtač dobro konstrisan ?

Ja sam mislio ići sa tri reda u kopanje samo i da iz rasporedim na 165cm. Zagrtanje me trenutno ne zanima.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Savoris,ja ti imam kao zasebni prikljucak na razmaku 70,nije na frezi. Mogu ti poslikat sutra,vanjski ti idu posred guma(539),i manji traktori.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,542
Savo,

preuska ti freza za 3 reda. (165-2x70)/2=12,5. Ako i smanjiš redove na 60 na krajevima ostane 22,5cm, a to je najljepše ako se kotačem vraćaš po prije izrađenom jarku. Dakle onda u svakom prolazu radiš dva jarka na razmaku 60 cm.

Ja sam također razmišljal o ugranji plužića na frezu. Samo mi je freza 150 cm, a trebaju mi redovi na 70-75 cm zbog kultiviranja i ogrtanja s mtk. Pošto imam malu količinu, napravim redove pomoću mtk.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
A pogledajte kako je to kolega @wuki riješio :(y):

]Pozdrav ekipi i evo jedna poslastica od mene.
Traktor je legenda ima servo , ubrzanje prednjeg pogona , varijabilni mjenjač , komande hidraulike ispod volana itd . uglavnom jako jako dobar stroj , da motor je kubotin i tiši je za 20 posto od yanmara.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XcKb0PZWxao[/YT]
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Sta mislite o ovoj frezi

IMAG1246.jpg


IMAG1247.jpg


IMAG1252.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Daj si malo na njuškalu pogledaj oglase za noževe, mislim da ti je auto horvat imal slike sa mjerama noževa, dužina, širina, rupe i kut.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
me ne , ne zanima me dimenzija ..nego kut ulaska u zemlju ... zapravo ne u zemlju .

ajmo ovak , vrh oštrice noža radi kružnicu , određenog promjera ...e sad i peta noža radi kružnicu . da li su one istog promjera , veče-manje?..ako me razumijete
 

Najnoviji postovi

Na vrh