• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Hvala...mislio sam koje marke a cija....ali odgovorio si na oba pitanja....
Djeluje robusno i dobro odradjen posao...kako AC ju nosi i kako se AC nosi s njom u poslu ono kad malo stisnes u tvrdo??
Sada malo guglao...oko8000 kn zar ne??
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Da 8000kn sa pdv-om
Ima velike nozeve i zvijezde i ide na lijepu dubinu vec u prvom prohodu a u drugom ide do gornje grede,slike koje sam poslo za dubinu su od prvog prohoda. Gledo sam sve marke frezi i ova mi se cinila najbolji omjer ulozenog i dobivenog, 290 kila željeza, kopa di god zelis ali treba prilagodit brzinu uvjetima, nebi je preporucio za motor ispod 40ks ako ces ju 100% iskoristit, radio sam i sa berti 105cm 250kg ona ima gusce slozene nozeve ali manje i napravi u prvom prohodu finiju zemlju ali ne ide na dubinu ko ova...ja sam jako zadovoljan sa frezom za moje potrebe odlicna, kad treba duboko odradit a za vinograde je super jer je teska i ne treba prethodna obrada nego direkt freza, guta travu od metra bez da se štopa.
Baš pogođen proizvod
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Krumpi zakaj toliko usitnjavaš i zakaj ideš dvaput?
Ne suši li se zemlja previše?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ovo mi je polje za krumpir pa volim da bude to duboko i rahlo, obično tako radim za povrće i krumpir, vinograde ne.
Kod mene zovu kišu sljedeći tjedan tako da neće bit problema sa sušenjem, a inače ovo je u polju tu nikad nema problema sa sušom veći problem bude prevelika vlaga pa se loše obradi, ovo je super ove godine
 
  • Like
Reactions: ZJ

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Ja sadim krumpir sadim na automatsku sadilicu zato je bolje da je malo dublje i finije isfrezano i kasnije se osjeti kod nagrtanja, plužići za nagrtanje imaju više zemlje te bolje nagrnu, bar je to moje iskustvo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ovo mi je polje za krumpir pa volim da bude to duboko i rahlo, obično tako radim za povrće i krumpir, vinograde ne...
Ma islil sam da je vinograd. Sve jasno.
 

Eagle

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Pozdrav ekipa....

Evo jedno pitanje u vezi freza. Imamo doma traktor Universal 550 i kupili bi frezu, dvoumimo se između freze na pomak ili obične.

Može prijedlozi, hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa odabir zavisi najviše od tvojih potreba a ti o tome nisi ništa rekao!
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Moze li mala pomoc-ideja ili vec gotovo vase rjesenje...tema KAKO MONTIRATE FREZU NA TOMU VINKOVICA...ima li nekih laksih varijantu...ubi me to...
Razmisljam u smjeru izrade nekakvog stalka nosaca koji bi bio na visini taman da sjeda na sarafe i da ima dolje nekakve male kotacice koji se vrte na sve strane da je dovucem i pomaknem?????
 

Prilozi

  • IMG_20190409_155707.jpg
    IMG_20190409_155707.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 24

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam ju skido na drugim šarafima na 522 ne na ovom dijelu sa slike kraj traktora nego na one kod freze, lakše mi je bilo tako, ali generalno mi to nije predstavljalo problem ne znam zašto je tebi teško
 

Kikebudalike

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
3
Pozdrav kolege poljoprivrednici,
Kupujem frezu, u velikoj dilemi sam.. Molio bih vas da mi date koji savjet koje freze su dovoljno robusne, izdrzljive, pouzdane te postizu dubinu od 20 cm. Iz like sam gdje je to jako bitno... gledao sam neke freze online i nasao sam par koje mi se svidaju, FPM-ove, Lancer, Howard, Strumyk i sl. i jako mi se svida alabora za koju je kolega jugop objavio da je nedavno kupio.

Te ako mi netko moze objasniti prednosti i mane zupcanika u ulju naspram lanca, i razliku u C obliku zuba i L zubima.
LP.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A koju širinu? Jer nije svaka marka najbolja po širinama, npr Howardova može bit 150cm najbolja opcija a alabora 180...
Za 20cm ti treba jača izvedba i opet je pitanje sa kojim traktorom je misliš koristit i u kakvoj zemlji, imam frezu sa zupčanicima i frezu sa lancem ja nisam skužio razliku, a šta se tiče noževa mislim da samo howardova ima L noževe sve druge su C i mislim da se C lakše vrti i ide dublje, opet ako netko bolje zna neka me ispravi, ja imam C po 6 noževa na zvijezdi
 

Kikebudalike

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
3
Od kraja gume do kraja gume mi je 190cm, traktor je zetor 6711 to je oko 63 do 67 ks, tako da ja mislim da bih trebao 200cm radne sirine frezu, ako cu bas izvoditi mozda mogu 185 ali ne bih bio bas odusevljen. I htio bih da imam 6 nozeva po flandi kao sto ti imas.
 

Kikebudalike

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
3
A dobro ici ce koliko ce ici u dubinu sto vise to bolje, ali mislim da moram pokriti sirinu guma?
 

Najnoviji postovi

Na vrh