• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
@nedimN kad budes u realizaciji izrade freze molim te slikaj to i nadahni jos nekoga ili priupitaj jos koju pametnu glavu za pokoju ideju....
P.S. ja sam imao volju za samogradnju freze za mog TV ali uletila je jedna povoljna pa sam kupio...
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ubacit cu koju sliku ,ja sam mislio da kupim neku iz fabrike ali nemam puno posla sa njom tako da mi se ne daju novci za dzabe ,kostat ce me nekih 300 eura sto mi nije puno.Inace tokar sam po struci tako da svu masinsku obradu radim sam sebi.Rodjak je zavarivac i nema problema. Vec sam uradio konstrukciju ,kačanje za poluge i nabacio diferencijal ,cekam bocne limove (dao sam na laser sjecenje) i onda napadam dalje ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Onda prijatelju istokari oba lancanika i 14 zuba i 10 zuba pa ostavi mogucnost da ih zamjenis s skracivanjem lanca naravno....
Sretno u izradi
 

mir97

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
1
Imam dilemu,pa da mi date savjet
Želio bi kupiti frezu a biram između
165 fpm deljanin
165 indijske
Za imt 539
U pitanju je teška zemlja
 
Posljednje uređivanje:

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
da bas, treba štediti dah... balkanski mentalitet ne znam kaj bi to trebalo značiti nešto loše ili dobro? Očito ko ne misli isto s određenom ekipom na forumu treba ga razapeti jel da?
ti si kupio prema svojim potrebama ja po svojim. I napisao sam svoje iskustvo sa raznim fezama i situacijama. Očito čitate smo ono kaj vam paše i to komentirate. Nije IMT zaklao frezu, nije do neodržavanja nego je teška zemlja koja se teško priprema, teški uvjeti rada, cijelo vrijeme to pišem ali to niste primjetili. Inače kada fezem, po vašem ispustim ulje iz getribe po onda frezam jel da? Iskreno, skepičan sam prema robi koja nije dokazana a ne mora biti da je proizvod loš ili dobro. Sretno tebi s Geo frezom da traje doživotno. Već 11 godina Maschio me služi bez greške uz minimalno održavanje i mislim da nisam pogrešio u izboru bez obzira na "balkanski mentalitet"(valjda to znači kada kupiš kvalitetan stroj). Valjda ćemo biti živi i zdravi da vidimo Geo frezu nakon xx godina. To je ponata moga pisanja. Ali u ovoj temi zadžavam dah...:whistle::D
Kad kupujes frezu sve tim ovisi koliko zemlje radis i kakva je zemlja.Ako radis oko 10ha ili manje onda su ti marke kao: Geo,Gramip i slicne sasvim dovoljne. A ako radis više onda je bolje gledat kvalitetnije freze kao:Howard, Maschio,Berti ... jesu dosta skuplje ali su to profesionalni alati s tom frezom možeš radit svaki dan bez problema. Nisu ni jeftinije freze loše koliko platiš toliko i dobiješ. A moraš gledat i kakva je zemlja npr. kod mene ima dosta kamena i onda mi treba prava teška freza tako da uopce nisam gledao ove jeftinije freze. Isti slučaj ti je i sa malčerima ako trebaš nešto malo s vremena na vrijeme pomalčat onda ti je jeftiniji malčer sasvim dovoljan. A ako imaš puno površina za malčat onda moraš gledat neke kvalitetnije malčere kao:Berti, FAE, Zanon... Kod malčera se najviše vidi razlika u kvaliteti npr. radio sam sa gramipovim malčerom 180cm i nije baš neka kvaliteta a sad imam zanon 230 i razlika među njima je nebo i zemlja.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Evo freza je uskoro gotova,ostanu jos nozevi i limovi, imao sam nekih dilema kad sam pocinjao raditi ali sam isao do kraja. Opet vidicu tokom rada kako ce se ponasati.Na 540 okretaja kardana nozevi ce imati 190 okretaja.
 

Prilozi

  • 20210212_183840.jpg
    20210212_183840.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 38
  • 20210212_183908.jpg
    20210212_183908.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 38
  • 88888888888888.jpg
    88888888888888.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 39

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Bice naravno jos slika danas sam zavrsio i nozeve i limove,ali nemogu da ubacim video ovde.
Mislio sam danas probati frezati ali je zemlja smrzla -5 je bilo danas pa cu malo sacekati.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    183.4 KB · Pregleda: 56

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Prihvatam sve kritike i savjete ,osovina je bešavna cijev fi60 ,5mm stjenka i ja imam neke sumnje kako ce se ponasati valjda je nece smotati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Koliko se sjećam, na mojem Howardu je bila fi ~100.
Za krutost nije toliko važna debljina, koliko sam promjer cijevi.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dal češ terati ovu frezu Zetorom. Siejtim se ja, kad ga imao. Jednosstavno više je sabijo njivu, negu jo zrahljao. Ovu mi je prvo palo u oči. No dobro, ak bude obrada sa tom frezom više površinski, onda bude išlo. Skije imaj napravene,da ne zapadne. Površinski če izdržati na laganjoj zemlji sigurno.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Da sa zetorom tezak je haha ,napravio sam skije.Naravno mislio sam to povrsinski raditi pa cu vidit kako ce se pokazati.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
100% istina haha valjda se ne razleti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Oprati pasko i na odabir pravog kardana!. On štiti priključak. JA tamo nikad nebih štedijo.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Pozdrav. Jel zna netko koliko ulja ide u traktorsku frezu batuje u lancanik. I da li ide 140 ili 90.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
jel netko stavljao isb ležajeve na frezu kakvi su.trgovac mi nudi te isb kaže da su dobri valjda talijanski,trenutno nema fag ni skf
 

Najnoviji postovi

Na vrh