• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ovaj bi se vec mogo usporedivat sa ovim vasima
Neispravan link obrisan!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ovaj bi se vec mogo usporedivat sa ovim vasima
Neispravan link obrisan!

Da i ne...vidio sam ga uživo na sajmu u Bjelovaru. Nije baš masivan, to je nešto bolje od HU 6, al opet slabije od CP-a... Taj je koštao 40 000 kn na sajmu...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja sam ga vidio u radu covjek ga ima sta se bavim iskopima i prodaje pjesak i svasta radi isto kao i bilo koji JCB
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ja sam ga vidio u radu covjek ga ima sta se bavim iskopima i prodaje pjesak i svasta radi isto kao i bilo koji JCB

Imaš li koji video tog stroja u radu?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ja sam ga vidio u radu covjek ga ima sta se bavim iskopima i prodaje pjesak i svasta radi isto kao i bilo koji JCB

kak mozes uopce usporedivat taj utovarivac sa JCBom?..gramip ima 5x manju korpu, 5x manju podiznu moc, a i 5x je vece sranje od JCB-a:rolfer:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
nemam,mogu jer radi iste poslove,a to sa korpom napravis si kakvu hoces kao i na jcb mjenjas koja ti treba....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
nemam,mogu jer radi iste poslove,a to sa korpom napravis si kakvu hoces kao i na jcb mjenjas koja ti treba....

Nije baš tako...b600 nemožeš usporedit sa JCB-om jer ne razvijaju ni približno jednaku silu i brzinu u radu, a i veća korpa sa istom hidraulikom je samo pretjerivanje pošto se na stroju javlja veći otpor...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja imam doma na hu 4 tri puta vecu nego orginal i radim bez ikakvih problema,al na ovom forumu je normalno pljuj hrvatsko hvali tude....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ja imam doma na hu 4 tri puta vecu nego orginal i radim bez ikakvih problema,al na ovom forumu je normalno pljuj hrvatsko hvali tude....

Ne radi se o pljuvanju nego realnom pogledu na stvar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
dajte ljudi nemojte porediti ove ''smiješne'' kopače sa JCBom , stvarno je neozbiljno
i najjači ovakav kopač nemože ne pomirisati najlošijoj kombinerki , a da ne pričamo o JCBu a
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Ma ovo nije tema o bagerima , ali i ovi zavrse posao .Za temelj kuce taman , da je meni bio ovakav jedan za dan bi bio iskopan inapunjen temelj.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja sam sa hu 4 kopo temelje i za kucu i za garazu i za sve ostalo,i septicke i tovario soder i zemlju i gnoj,i drva,ist sve sta i tvoj radi zjocko i sta radi jcb,ali u manjim mjerama....a za 2800€ koliko ti trazis rade bi kupio novi hu 6 i imam novi utovarivac i miran sam sljedecih 20god.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Ma najgore kad se nema pa mora da se placa da drugi ko ima uradi .Pa moras da cekas, pa da molis pa te ucenuje pa ti uradi kako ne treba i jos te odere . Svaki je dobar ma kakav bio.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ja sam sa hu 4 kopo temelje i za kucu i za garazu i za sve ostalo,i septicke i tovario soder i zemlju i gnoj,i drva,ist sve sta i tvoj radi zjocko i sta radi jcb,ali u manjim mjerama....a za 2800€ koliko ti trazis rade bi kupio novi hu 6 i imam novi utovarivac i miran sam sljedecih 20god.

Svatko sam odabire što će sa svojim novcem. Ja sam svoje ponudio i nitko nema nikakvih obaveza prema tome, sve je stvar osobnog dojma i procjene.
Osobno nebih nikad kupio ni jedan HU pa ni B600 (koji je usput budi rečeno kopija, nije izvorni Gramipov proizvod, možda samo licenciran jer ga proizvodi jedna druga firma pod drugim imenom) nego bi uvijek prije starijeg ovakvog. Kad si već usporedio, mogu ti reći da i s ovim svatko može biti miran slijedećih 20 godina jer trebao bi jako jako jako puno raditi s njim da podere ove brončane čahure i klinove od poboljšanog materijala sa kojima sam ga piksirao. Pitanje da li HU uopće ima ugrađene čahure... Naravno, uvijek može doći do kvara, makar i na novom stroju; pukne ti crijevo, otpusti se koji vijak i slično, no to je sve potrošna roba. NHF, svatko ima svoje mišljenje
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
prijatelju novo je novo ak je za iste novce,bar meni a vjerujem i mnogim drugima...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
prijatelju novo je novo ak je za iste novce,bar meni a vjerujem i mnogim drugima...

Slažem se, no prijatelju, jesi li vidio koja je razlika između strojeva iz našeg primjera?
Evo da malo predočim...

Hu6c

MAX DUŽINA DOHVATA 4 (m)
MAX VISINA DIZANJA 3,2 (m)
KUT OKRETANJA 180 (°)
MAX RADNI PRITISAK 160 (bara)
MAX TEŽINA TERETA 300 (kg)
TEŽINA UTOVARIVAČA 430 (kg)
MIN TEŽINA TRAKTORA 1400 (kg)
MAX DUBINA KOPANJA 2.4 (m)
BROJ ZUBI NA VILAMA 10 (kom)4
ŠIRINA KORPE ZA KOPANJE 30 cm







Carlo Pesci Ec6

MAX DUŽINA DOHVATA 5,5 (m)
MAX VISINA DIZANJA 6 (m)
KUT OKRETANJA 360 (°)
MAX RADNI PRITISAK 320 (bara)
MAX TEŽINA TERETA 1000 (kg)
TEŽINA UTOVARIVAČA 1600 (kg)
MIN TEŽINA TRAKTORA 3000 (kg)
MAX DUBINA KOPANJA 3 (m)
ŠIRINA KORPE ZA KOPANJE 65 do 80 cm





Eto sad si lijepo usporedi podatke, zatim slike, pa mi reci da je to ista klasa...i da jednako vrijedi kupiti isto. Samo kao orijentir, Mtz sa slike je visok 290 cm (da se dobije predodžba ostalih veličina).
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovo je za mene smjesno uporedjivati, ovaj Cralo je naspram Hu6 strojcina :axe:, pa samo kada pogledas da HU nema ni 500kg a ovaj 1600kg (prem da mi je to nesto previse jer mi se necini masivnije od Rako utovarivaca koji ima tonu bez sasije, da nije ovo kilaza sa predvidjenom sasijom), ali ima sigurno vise od tone, tako da 8).
Ovo je isto kao da uporedjujes novoga IMT 539 i stroga Steyr-a s duplom vucom oko 90.og godista :scratch
Manji utovarivac bi jedino imao prednost ako se kaci za manji traktor jer mali traktor nemoze nikuda sa ovim velikim utovarivacem, prem da bi se i to dalo rijesiti stavljanjem velikog utovarivaca na sasiju. Sto se tice kvarova vjerujem da bi Carlo i tu imao prednost zbog kvaliteta i masivnosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh