• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da kao što savo kaže to je za traktor, nije to jcb 4cx, iako bi se dao ubrzati kao što veliš-
a pola ljudi koji kod mene imaju jcb kopaju sporije nego ovaj,a i čemu žurba.

i da dal znate cijenu, ja sam bio naletio lani na jednu stranicu i kad sam pretvorio iz zlota 7-ica u poljskoj ispada 50 000 kn. malo mi puno to.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
pa nije spor dosta je brz
sve si vise i vise premisljam da slozim na mini bager od 1,5t kojemu je krepao motor da ruku slozimo na traktor samo me zanima dali bi bilo kupaca i dali se to isplati je jer je stroj relativno mali
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Video je ubrzan na mjestima gdje kopa, pogledajte pažljivije...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kopali smo dvorište da postaviomo cijev za vodu od vrta do tovilišta, pa posudio od bratića RIKO utovarivač i išlo je zadovoljavajuče s obzirom koliko je stroj u lošem stanju.
Slika2348.jpg

Slika2351.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ovaj mi je bas zanimljiv :mrgreen:
hmmm,bas razmisljam dal bi to mogo stavit na svog 533


[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pSJunTZh-aI[/YT]
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Uff...spor je do bola... premala pumpa i premali broj okretaja kardana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i koliko ti je vremenski trebalo za ovaj kanal?

Trebalo mi je oko 3 sata, pošto svaki iskopani oko metar i pol moram dizat stabilizatore i skakat u traktor poterati ga napred.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da je ovaj na videu navinul tog ursusa da viš kaj bi utovarivač radio, puno, puno bolje.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Da je ovaj na videu navinul tog ursusa da viš kaj bi utovarivač radio, puno, puno bolje.

Vjerojatno bi, ali to ovisi o protoku pumpe. Da li se Riko muči s ovom korpom ili ide? Pitam pošto je dvorište u pitanju, a to ti je skoro isto tvrdo kao da kopaš usred puta
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Trebalo mi je oko 3 sata, pošto svaki iskopani oko metar i pol moram dizat stabilizatore i skakat u traktor poterati ga napred.

Sto se nepoguras kasikom, smori se stalno iduci u traktor ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma zakočim Samea s ručnom da ga ne vuče straga, pa onda moram ići u kabinu potjerati napred malo.
Muči se riko dosta, nemožeš sad ti recimo zagrabiti odmah puno ko s jcb-om, nego više treba strugati, napomonjim utovarivač je u dosta lošem stanju, star i poderan dosta, ima puno lufta svuda. A bilo je tvrdo u vražju mater!
Kaj se tiće guranja samea, da nije ručna potegnuta bez problema bi se pogurao kašikom.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ma zakočim Samea s ručnom da ga ne vuče straga, pa onda moram ići u kabinu potjerati napred malo.
Muči se riko dosta, nemožeš sad ti recimo zagrabiti odmah puno ko s jcb-om, nego više treba strugati, napomonjim utovarivač je u dosta lošem stanju, star i poderan dosta, ima puno lufta svuda. A bilo je tvrdo u vražju mater!
Kaj se tiće guranja samea, da nije ručna potegnuta bez problema bi se pogurao kašikom.

Ako ga puno koristite, zašto ne napraviti remont? Nije preskupo i onda znaš što imaš. Znam za dobre jeftine orbitalne pumpe...a to će ti promijeniti rad s njime u potpunosti
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
koja je cijena tih pumpi , okvirno

Ovisi kakvu trebaš? Zupčaste prosječno od 600 kn nadalje, orbitalne manje od 200 Eura, s tim da orbitalna daje tlakove do 300 bara, a klasična do 230 bara. Optimalni tlakovi su oko 180 za zupčastu. Na što bi stavljao?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Za sada ne trebam ali se informišem , možda bi na onaj moj bagerčić uglavio tu orbitalnu jer mi se sviđa njihova funkcija
Jeli one same rade ili imaju neku kontrolu , znači interesuje me podešava li se odnos litraže sam po sebi ili na to utiče vanjski faktor i mogu li da se podešavaju ''startne pozicije'' litraže
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Za sada ne trebam ali se informišem , možda bi na onaj moj bagerčić uglavio tu orbitalnu jer mi se sviđa njihova funkcija
Jeli one same rade ili imaju neku kontrolu , znači interesuje me podešava li se odnos litraže sam po sebi ili na to utiče vanjski faktor i mogu li da se podešavaju ''startne pozicije'' litraže

Mislim da ove nemaju nikakvu posebnu kontrolu, radi se samo o broju okretaja na osovini, u ovisnosti o nominalnom protoku. Protok dobiješ pomoću jednadžbe: Q = n x V

Evo detalja i prikaz kako to izgleda iznutra

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hidraulička_pumpa
 

Najnoviji postovi

Na vrh