• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Ljudi koji remen imate za trimer ?
Ja imam stihlov koji sam kupio sa fs 240.
Nakon 5, 6 sati boli rame do jaja.
Ima tko koji udobniji i gdje ga je kupio.
Nisam trimer nosio u servis već zamjenio filter zraka , goriva i očistio ju iznutra pa je radila puno bolje.
Šteta što je papirnati filter zraka da ga ne mogu oprati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ponovio sam se sa plavcem, ako ništa drugo barem je drugačije boje od većine ostalih brendova trimera. Intencija mi je bila nabavka jednog od lakših trimera uz već postojeći koji imam mtd sa motorom B52, koji je dosta težak cca 8 kg.
Ova Makita je nekih cca 5 kg, snage 1,2 KS. Tek je raspakiran i složen, i ono malo ga gledam i vidim da se motor miče na spoju sa šipkom, ima ubačeni svojevrsni gumeni umetak (AV), kojemu je (nadam se ) umanjiti vibracije na rukovaoca. Nije još isproban, malo je pretoplo za košnju, kad malo popusti onda ću malo opisati kako se ponaša u radu i kakve sam impresije stekao. 🤩
IMG_20220716_124022[1].jpg
IMG_20220716_124040[1].jpg
IMG_20220716_124051[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Hvala hvala, nadam se da bude.
Već neko vrijeme gledam da bi kupio neki lakši trimer. I tako u obližnjem servisu Husqvarne malo razgledavao i svidio mi se 535 , ali ne i cijenovno, tako da sam odustao od njega. Onda sam u tom istom servisu pitao za Husqvarnu 128r (koji je bio sad po cijeni od 1950 kn). I htio sam ga kupiti u tom servisu , ali ga oni ne drže u prodaji. E onda je bio u opciji Kawasaki Tj 28 (to je model ) sa jednom ručkom a ja sam htio sa bicikla ručke. Ali takav model nisu imali na stanju, OK onda ga naručite. I nakon nekoliko dana me kontaktiraju i da ga neće biti u ponudi do kraja godine. Onda je u prihvatljivu opciju po cijeni i težini došao ovaj plavac,
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
Samo si kupi glavu za flaks koja ima ravni gornji dio, izbjegavaj sa piramidnim dosjedom,može makitina original poluautomatska B-02945 ili neka poluautomatska od Husqvarne 8x1,25 radi mukta stavljanna flaksa u nju, ova u paketu je sranje,između nje i pužnog prijenosa na njegov šaraf za pritezanje flaka glave stavi plastični prsten koji če sprječavati namatanje trave na glavu flaksa i pužni prijenos, redovno podmazuj taj pužni prijenos, slaži uvijek frišku mješavinu, ja sam na taj način prezadovoljni korisnik iste več 7 sezona, puno bolja u svakom pogledu od stare štilovke fs 38 koju sam koristio prije za isti posao, kad sam je ja kupio imala je akciju sa prijavom na web stranicu od makite za produženje garancije na 3 godine
 
Posljednje uređivanje:

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
@mbukal, ako ti nije problem možeš li slikati plastični prsten da si olakšam problem s namatanjem trave ? Ili možda link gdje si naručio taj prsten. Imam Makitu EM 2651 U koja je četverotaktna i troši običan benzin te mislim da mi ne treba uvijek friška mješavina .Početnik sam u ovome. Ako treba pomoć u svezi farbanja i gletanja, slobodno pitaj, stojim na raspolaganju. 😁
 

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Hmm. Šta da napišem da ne ispadnem glup. Troši samo 95-oktanski benzin bez mješavine i mislim da ne trebam za ponovno košenje prazniti rezervoar da bi ga napunio friškim gorivom.
 

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Ok. Ipak sam glup. Pitanje glasi: Trebam li mjenjati ulje ili benzinu prilikom sljedeće upotrebe ili je dovoljno samo dolijevanje ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ok. Ipak sam glup. Pitanje glasi: Trebam li mjenjati ulje ili benzinu prilikom sljedeće upotrebe ili je dovoljno samo dolijevanje ?
Mijenjaj jednom-dvaput godišnje (zavisno o radnim satima), jer ulje na sebe veže nečistoću i špenu, a mali motori nemaju filtracije ulja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh