• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Jedino kaj imam doma od štila je mala flakserica, FS45 i danas idem kupit fergazer novi i kaj kupim? Kaj? 🤔🤭
Zato nevolim te lude marke🤕🤒😷😵‍💫🥸😦😧












 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Majstore, 90% svih fergazera danas su ili Zama ili Walbro. A njih ugrađuju svi proizvođaći.
Tebi to nikak nejde u glavu, i zato si irelevantan sa svojim razmišljanjem.

A ovo gore je generički raplinjač, konkretno kopija Zame c1q. Koji se isto tak kak i original radi u Kini.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Ne mogu naći nigdje ovaj kotur za špagu za Husqvarnu 323 RJ . Desno na slici je original, a lijevo je novi kupljeni. Nisam ni gledao prije stavljanja da nije isto debeli ,stari je bio u dva dijela isto ,ali se na vrhu potrgalo.

Ovoga sam uzeo da ga imam za gledati sad ;
Pile&Vile Internet trgovina
3.png
4.png

Ima tko možda kakvi otpadni da ne treba ili zna gdje da tražim? Na ovom originalnome je gore još bio kao poklopac s ta dva trokuta.

Naletio na ovo sad ,ali ne znam da li je možda taj poklopac koji mi se potrgao;

 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Ne vidim edit pa evo da sam sebi odgovorim onda za slučaj da netko ima isti starter pa ako mu zatreba u budućnosti. Ovaj drugi link je baš taj poklopac koji mi se potrgao i riješeno sad.
 

Edge

Novi član
Tu od
28 Stu 2022
Poruka
1
Poštovanje svima

Molio bih vas malu pomoć, kupnja trimera je u pitanju….
Pa tako čitajući dosta toga napisanog ovdje naletih na ovaj


i ovaj….


e sada…koliko vidim razlika je u boji crno/zuta te u imenu iako je i to isto nakon preuzimanja alpine…
ima li neke velike razlike medju njima? I ako da koji uzeti?
unaprijed hvala

Ivica
 

Spera

Novi član
Tu od
28 Stu 2022
Poruka
5
Pozdrav. Dali je bolje iz trimera nakon zavrsetka rada izliti gorivo ili ostaviti u njemu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
To je vječna dilema...
Nastojim potrošiti gorivo (benzin+ulje) tak da motor ostane suh preko zime, ali u pili obično ostane gorivo jer se ne zna kad bu trebala...
Moj glas ide konzerviranje bez goriva, ali ipak pročitaj kaj piše u uputama stroja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Jedna od osnovnih razlika između motorne pile i trimera (što se tiče goriva u rezervaru) u vremenu dužeg ne korištenja je da kod motorne pile rezervar je u kućištu pile, koje je uglavnom od aluminija. Dok kod trimera je od PVC. Pod pretpostavkom da gorivo u motornoj pili manje promijeni svoj kemijski sastav ( za dužeg nekorištenja) . Gorivo (mješavina) u PVC rezervaru (kod trimera) je više podložno mijenjanju kemijskog sastava. Pogotovo kod jeftinijih trimera gorivo stvori (kao neku želatinu), i to može zavisiti od ulja koje se koristi (ako je neko nekvalitetnije) u kombinaciji sa PVC rezervarom. I kao takvo će stvarati problema u karburatoru. Tako da bi bilo dobro (po završetku) sezone košnje promućkati gorivo u rezervaru i isprazniti ga . Na taj se način izbjegnu problemi za start u novoj sezoni košnje.

Ispražnjeno gorivo ne baciti, nego ga odložiti u neku staklenu bocu, neka odstoji i deponira se . Za ponovno korištenja nasuti sviježe izmiksanu mješavinu (sa nekim kvalitetnijim uljem).
Staro gorivo se može koristiti da se ga pomiješa sa novim u manjem postotku, naravno ako se vidi na dnu boce talog to ne koristiti.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Pozdrav. Dali je bolje iz trimera nakon zavrsetka rada izliti gorivo ili ostaviti u njemu.
Ja ga ostavim preko zime a u proljeće ga istočim,ulijem novi i vozi dalje. Do sada problema nisam imao ni s motorkom ni sa trimerima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
#mtd001, to baš i nema nekog smisla, ali bolje je i tako nego startati sa starim i (ukiseljenim gorivom).

# ZJ , da motorne pile imaju rezervar u karteru, onda ih ne bi mogao niti upaliti.:giggle:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Može i obratno.
- čisti benzin maknuti
- ulje za mješavinu ostaviti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
#mtd001, to baš i nema nekog smisla, ali bolje je i tako nego startati sa starim i (ukiseljenim gorivom).
Staro gorivo završi u samohodnoj kosilici,ta sve proguta🤭
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Može i obratno.
- čisti benzin maknuti
- ulje za mješavinu ostaviti
Kažu za mješavinu da benzin ispari, a ulje ostaje i onda se ili nataloži pa nema benzina ili zalijepi?
Pa sad kak tko izvoli!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Moja flakserica je stara desetak let i da je sve tak crno do sad bi od nje ostal samo klip i cilindar, a mozda ni to, najvjerojatnije samo radilica i ležajevi...

Kak rezervar zna da je ljeto pa onda može stajati i koristiti se benzin koji je u njemu čitavu godinu kod korisnika kakav sam ja. Imam rezervar po dva mjeseca.

Ali dobro je, napredujemo. U početku ove priče ni tjedan dana mešung nije smel stajati u karnisteru nakon slaganja.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja natočim sve strojeve ,motorne pile , flakserice ,četverotaktne kosilice na guranje, traktor kosilicu do vrha i tako stoje cijelu zimu i nikakvih problema. Karnistere koristim plastične koji su predviđeni i kupljeni za to. Na proljeće palim sa tim kaj je unutra i najnormalnije trošim . Uglavnom nije mi jasno kaj ljudi rade da imaju problema sa tim ?????
 

Najnoviji postovi

Na vrh