• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,681
Primi za plavi dio, lagano ga naginji u krug i izvlec prema dolje:
1656874499639.png
Samo...moglo bi ti se dogoditi da ti poslije ispada ako feder bude prejak.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
Primi za plavi dio, lagano ga naginji u krug i izvlec prema dolje:
View attachment 51158
Samo...moglo bi ti se dogoditi da ti poslije ispada ako feder bude prejak.
Kod mene se tako ne skida,ja moram skinuti komplet onu plastiki s 2 kopče i kolut sa strunom i tek onda skinem onaj plavi čep ali on kod mene ide van prema gore
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Radim puno sa fs 240 stihl ne samo sebi nego i drugima. Kosio sam jedan vočnjak sam skoro mjesec dana jer ne mogu svaki dan. Morao sam staviti ninja blade jer je trava bila ogromna i tako je išlo. E sad me zanima koliko često vi mjenjate filter zraka, goriva i svječicu ? Nakon jedne godine ili češće pošto filter zraka se crni već nakon tjedan dana upotrebe.
Često čistim trimer ne samo filtere već i skidam plastiku i ispuhavam sa puhačem. Čak čistim trimer i traktor kosilicu više od auta😁 pošto mi je usluga košnje trave jedan od poslova.
Kawasaki tj 45e(ramda), vec 8 sezonu originalni filter zraka i svjećica.
Filter je spužvasti i može se prat.
2-3 puta godišnje operem filter i očistim samo kučište iznutra, nakon što se filter osuši stavim 2-3 kapi motornog ulja po filteru da bolje hvata prljavštinu.
Kosim cca 30-40000 m2 godišnje kako kad.
Jedanput godišnje pred sezonu izvučem kardnasku šipku iz cijevi i uklonim staru mast (koliko se može), prst nove masti razmažem po šipci i to cijelo održavanje + naravno dodavanje masti u sami reduktor svako cca 10 tankova.
Kawasaki je peri-deri!!!
Karburator još taknut nije, a mješavinu uvik radim 2%(s menzurom) i to je po meni razlog zašto nema nikad problema s karburatorom i svjećicom.
Koristim najčesce inin dvotaktol a ponekad Divinol ili petrolovo "Top 2t" ulje.
Sva tri ulja su po specifikaciji za koplje bolja i jeftinija od crvenog Sthilovog precjenjenog mineralnog ulja kojem se mnogi klanjaju.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,007
Ajde pitanje za znalce
Huski 535 rj kod nove se čulo lupkanje pri tršenji lijevo desno kao da u njoj šeta pogonska šipka i mislio sam da to tako mora biti
Međutim sad se pokazalo da sam vjerojatno bio u krivu jer mi se desilo da mi se pogonska šipka istrošila na strani kvačila zbog premalog preklapanja
Znači kvadratni profil je na kraju šipke sa svake strane dug oko 5 cm,a on "padne u kutni prijenos do kraja ,i onda na dijelu gdje se spaja sa kvačilo ostaje preklop oko 1,5 cm-2 cm i taj dio se izgulio
Pogonska šipka je dužine 152,8 cm,a alu cijev 150 cm
Da li su ti dijelovi točne dužine ili su u tvornci pomiješali dijelove(u što ne vjerujem)
Trimer je kupljen nov i potrošio je 15 tak rezervara
Da li bi bilo dobro skratit alu cijev da dosjed na šipki bude veći ili postoje duže šipke za kupiti?
Da li bi se dalo navariti(koji je materijal) i obraditi kvadratni dio?
Evo par slikica gdje je potrošeno i koliko viri šipka iz cijevi IMG_20220707_210128.jpg IMG_20220707_210320.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,557

bane 1978​

Forši bi se mogla skratiti cijev, ali doli kod glave, za onoliko koliko je četverokut kraći.:coffee:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,007
Ma tako sam i mislio,more se i gore i dole skratit jer nema posebne obrade ni sa jedne strane,ali mi je čudno da je tako napravljeno
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Samo pazi kolko smiješ skratit cijev da nebu previše pa da nešto drugo ne strada
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
A moguće da je isteklo godina dana projde jako brzo ja sam svoju kupio prije Mada bi tu trebalo zamjena i zvona od kvačila i osovine.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Najbrže i daj bože najbolje rješenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,681
A kak izgledaju oni ženski firkanti u reduktoru i pri šalici zvona kuplunga?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,007
To si u pravu,najbrže,a i najjeftinije riješenje,da ni ne spomenem da su mi najbliži rezervni dijelovi 1 sat vožnje udaljeni
Ako se bude opet pohabalo,opet ćemo navariti,jedino nemogu doma jer se mora sa tigom,jer je dosta tanka stijenka,pa bi obični aparat više bio bušilica nego "švjas" aparat :unsure:

A kak izgledaju oni ženski firkanti u reduktoru i pri šalici zvona kuplunga?
Za sada se dobro drže,a i produžio sam šipku pa će biti veće preklapanje,onaj u reduktoru je i četverokut i ženski i muški kao nov,jer je pri radu s obzirom da su prema dole u njih šipka upala punom dubinom ok 3-4 cm pa je tu ok,a ovaj kod kuplunga je bogec bio samo malo utaknut
Baš mi je da si jedan Huski dozvoli takav lapsus
Da je ta šipka tvornički bila sa maximalnim dosjedom,to nema šanse da bi se desilo
 
Na vrh