• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Sigurno nekih 15 godina imam Al-KO 4125 i proljetos ga idem upaliti kada pumpica na karburatoru pukla,, odem kupim novi 25 kn natiskam gorivo i neće,, nalijem kroz filter zraka i radi dok ima goriva,, membrane krepale,, guglam i nađem na Aliekspresu komplet karbirator svjećica crijeva za rezervar i 2 pumpice za 95 kn,, neki dan stiglo, montirao i upalio,, malo doštelao dotok goriva i radi kao ura,, a u međuvremenu kupio OLEO-MAC spartana 381t a taj je jači i sada ćemo sin i ja a udarati u paru,,
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ima što vrijedno spomena za 2000? Kakav MTD, Echo?
Evo jedne dobre prilike Trimer STIHL
samo kupiti malo bolji remen, može i od villagera i trimer prva liga.
A ako baš mora biti novi trimer i jaki onda ovako nešto
alpinu je nedavno preuzela stiga, pa bi po tome trimeri trebali biti ok, u svakom slučaju bolji od mtd.

solo trimeri su bili dobri strojevi, ne znam sada kako je od kad su alko grupacija

Makita su odlični strojevi, nekadašnji dolmar
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Nije ni MTD los trimer. Komsija ga ima i radi kao pcela...

Skidanje kvacila je lako. Skines solju, nakon toga skini svecicu, ubaci malo konopca u cilindar da bi ga zakocio i onda odsrafi ona dva srafa koja drze kvacilo...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Meni se pokazao dosta loš, i meni i stricu krepao u kratkom roku. Ove sve koje sam nabrojio bi trebale biti dosta bolje
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
, ubaci malo konopca u cilindar da bi ga zakocio
To ti nije trebalo, sad će te razapet stara garda....Ako nemaš barem 40 godina staža u remontu i konstrukcijama motora ne odgovaraj na takve upite 🤭🤭🤭😂😂😂🍺🍺
 

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Naručio sam preko neta
Ovdje na forumu sam pročitao da ovaj oregon nož rastura.
Sad me zanima (ako netko zna) ima li ovaj trimer od 0,77 kW dovoljno snage za ovaj nož i šta bi mi još bilo pametno kupiti od nastavaka ?
Prvi put kupujem trimer, a osim za košenje trave u malom vrtu, treba mi i za košenje trave u starom masliniku ( 40 maslina) i za malčiranje tankih grana masline oko debla.
Nadam se da nisam nešto glupo izvalio i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Nije ni MTD los trimer. Komsija ga ima i radi kao pcela...

Skidanje kvacila je lako. Skines solju, nakon toga skini svecicu, ubaci malo konopca u cilindar da bi ga zakocio i onda odsrafi ona dva srafa koja drze kvacilo...
Na taj način sam skidao kvačilo sa pila, ali preporučujem da to bude neku malo tvrđi konopac, na primjer špaga za palenje pile/trimera ili nešto slično.

@davorv preporuka za taj nož je da bude barem 3 ks trimer jer nož je 30 cm dugačak, treba dosta snage da ga zavrti, bolje po mom mišljenju uzmi ravni nož. Na videu je trimer 3,3 ks

 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Ekipa imam problem. Makar mislim da je. Imam stih fs 460c. Nekad kad radim radi kao pritusen. Nema dovoljan broj okretaja. Nakon koji dan radi kak treba, pa nakon nekog vremena opet kao pritusen. Sto bi moglo bit
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Pozdrav! Imam stihl fs 240 jednu godinu. Počela se gasiti u radu. Zamjenio sam filter zraka radila oko 4h kao nova , jučer se opet ugasila poslije 20-ak minuta rada. Imam novi filter goriva to ću zamjenit i mislim kupiti svjećicu. Hoće opet biti ona stara zna tko ? Pod garancijom je još 1god ali mi se ne vozi do Zg-a. Trošim ponekad i 3 rezervara u 7 sati sa njom , naravno uz pauze od 30-ak minuta kad potrošim rezervar.
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Ekipa imam problem. Makar mislim da je. Imam stih fs 460c. Nekad kad radim radi kao pritusen. Nema dovoljan broj okretaja. Nakon koji dan radi kak treba, pa nakon nekog vremena opet kao pritusen. Sto bi moglo bit

najjednostavnija stvar sta bi mogla biti je da ako se puno radilo na slabom gasu zacadjila iskrolovka na auspuhu. ona se skine, opali upaljacem ili manjim brenerom i vrati natrag

to se dogadja samo sa stihlovim uljem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ekipa, jel netko uspel jučer u Lidlu uloviti trimer za dvije baterije?
376667-26-1.jpg

Zanimaju me iskustva iz prve ruke.

Usput, ako ima koja dobra duša da javi ima li gdje još koji (ZG, Vrbovec, Sesvete, D. Selo)...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Bio u Lidlu u Sk. Ima još tri komada. 800 kuna bez baterije i punjača.
Sad je pitanje isplati li se to kupiti. Pretpostavljam da komplet dođe oko 1500 kuna, i to usporediti sa STIHLom?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Ekipa, jel netko uspel jučer u Lidlu uloviti trimer za dvije baterije?
376667-26-1.jpg

Zanimaju me iskustva iz prve ruke.

Usput, ako ima koja dobra duša da javi ima li gdje još koji (ZG, Vrbovec, Sesvete, D. Selo)...
Jučer popodne bilo nekoliko komada u lidlu Zg-Oreškovićeva.
 

Azaurus

Novi član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
6
Pozdrav forumaši!
Na jesen sam kupio novu glavu za Husqvarnu 235r, glava je original, mislim da je T25, tako mi dadođe u servisu i na pakovanju je pisalo da paše na taj trimer. Moj problem je što imam osjećaj da svaki put čim onaj plavi dio takne zemlju da se izbaci laks, previše mi je nekako osjetljiva. Laks koristim 2.7mm i probao sam poprilično puno vrsta jer kupujem samo ona mala pakovanja po 15 metara. Prije ove nove glave koristio sam neku Kinesku/Vilager glavu i bila je super. Ima li ko kakav savjet kako da se smanji ta osjetljivost ili to jednostavno tako mora biti?
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Probaj feder/oprugu malo rastegnuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Azaurus

Novi član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
6
Da li se onaj plavi dio može skinuti da se dođe do opruge unutra?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Radim puno sa fs 240 stihl ne samo sebi nego i drugima. Kosio sam jedan vočnjak sam skoro mjesec dana jer ne mogu svaki dan. Morao sam staviti ninja blade jer je trava bila ogromna i tako je išlo. E sad me zanima koliko često vi mjenjate filter zraka, goriva i svječicu ? Nakon jedne godine ili češće pošto filter zraka se crni već nakon tjedan dana upotrebe.
Često čistim trimer ne samo filtere već i skidam plastiku i ispuhavam sa puhačem. Čak čistim trimer i traktor kosilicu više od auta😁 pošto mi je usluga košnje trave jedan od poslova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh