• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Žao mi je što nebrem najti slike od moje Homelitke koja me služila doma i u goricama cca 15 let. Otišla je u jednom kombiju za Viroviticu, dao sam ju za badava. Nigdar je ni bila po sajli podmazana.
Ovo je Švabica, prošlo leto je dobila novoga motoreka, jer se na originalu rasipal igličasti lager na klipnjači 😖, a lager bi koštal više neg sam platil novoga, nigdar u benzinu, čak malo jakšega motorčeka. I ona i ja smo zadovoljni.
IMG_20230109_101927.jpg
Ova je samo za po dvorištu, za kute počistiti poslije košnje s kosilicom. I da lager za glavu je zapertlana piksa...
IMG_20230109_101713.jpg
IMG_20230109_101832.jpg
V goricama je jedna od cca 2,5 konja, koju jednako tak ne mažem po osovini, samo složim mješavinu, denem flax, uprtače i na hrbet/leđa. Ako i je tu u mojoj eksploataciji krivo, je, kriv sam, takav sam, nisam idealan nimalo...
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
Ja pak mislim da na ovoj japanki ne buš niš sajlu podmazival,je nema,ima kardana,, ampak imaš same jen cicek na getribe glave pri pužnom prijenosu gdje moreš gurati mast z običnom špricom z ljekarne i to bez igle ampak ti ne treba mazalica, dej si kupi bolšu flaksglavu, ili original japansku za tu mašinu il zamjensku gdje buš onda mukte flaksa namatal
Zatoplilo je jako , ustvari i nije nego je stalno toplo prema godišnjem dobu. Da ne biste pomislili da je trava krenula rasti. Ne nije još nego taj di nisam stigao pokositi prošlo ljeto, p a me sad dočekalo. I ono da se gorivo ne pokvari :LOL: , i tako još par puta dok ne krene prava sezona travo - košnje.
Sve nešto čitam kao gorivo se kvari u trimer ima i ostalim drndalicama.
View attachment 56255
View attachment 56256

Trajmer je odradio smo jednu sezonu, tako da nisam provjeravao da li zajla ima žmira!:rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Slabo ti to pratiš, skoro nikako!(n)
Nisam ja pitao za podmazivanje sajle na mojoj Mačiti. 😁
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
Slabo ti to pratiš, skoro nikako!(n)
Nisam ja pitao za podmazivanje sajle na mojoj Mačiti. 😁
Je, imaš praf kak pratim tko kaj i kak podmazuje, ali to ne znači da si ne nabaviš boljšu flaks glavu od ove iz paketa i da japanku ponekad podmažeš kak sam rekel, se za tvoje bolje jer nisem pizdojalec (onaj koji je jalen da i drugi uživaju dok bi delali)😉👍
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Nisam dugo nista napisao!!!Sve je to relativno!!!20 godina je za auto puno ,a o trimeru i da ne pricamo!Ja licno sumnjam i nije da necu, nego ne mogu da povjerujem,da je npr taj trimer kosio 30-40 hiljada kvadrata godisnje,8 godina,i drugi da radi 20 godina bez problema,eto nek je trecinu kosio ko prvi ovaj....Svi smo nekad bili pocetnici,i sta probamo to je najbolje!Ja sam isporbao cetiri pet vrsta(proizvodjaca) trimera iz nize i srednje klase....Sa svojim trenutnim trimerima visesatni rad na punom gasu je izvodljiv,samo sipam i udri......Za ove sto sam iznad spomenuo sumnjam da bi i jedan rezervoar izdrzali na fuluuu.....Ja na svojima dok sam ih imao nisam imao muda probati 😀Jednostavno imao sam osjecaj da ce se raspasti!!Mozda nema smisla ovaj post ali nisam mogao odoliti!Ima negdje na youtube covjek testira kineza na ful gasu,nije ni rezervoar potrosio, zaribao😀Ne pljujem nikoga ne hvalim nikoga!!
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,490
Sve ovisi o kojem se kinezu radi. Ja svojeg češem 4000 kvadrata vinograda v komadu. Tank i dalje. I to sa 2 posto mješavine,a ne 4 kak preporučaju za kineza. Plus 3000 kvadrata vrta. I tak po nekoliko puta godišnje već 8 let. Bez kvara za sad
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,162
Ma to što je na youtubu,pitanje kaj je u njega natočio,samo da bi se gledalo,i prikazalo da ne valja,možda je u njega nasuo čisti benzin,ili tek malo ulja
Ja kineza nebih kupio,jer imam neke svoje principe,ali ne zato jer će se on pri prvom punom gasu zaribati,ne treba meni trimer puno,ali kad ga koristim hoću da je lagan ,jak i udoban,a toga pri kinezima nema
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Nije, to je normalno da na punom gasu zariba. Kanal je gam servis, da se vidjet puno motorki kak izgledaju.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Nije tajna....Fs 350 i fs450 KM94 RC.I ja sam bio pocetnik,i monogo sam ljude ovde smarao glupim pitanjima😀,ali poslije 6 godina prakse neke stvari nalegnu na svoje i nauci se baratati sa strojevima 😀Konkretno isprobao sam i slabije trimere od Stihla,Husq,a kineze Sonic,Villager,Ramda,Demon ne znam d ali je jos koji bio,ali za ozbiljnog rada,da se razumijemo,visesatnog i svakodnevnog, jedino je villager 2700XCE pokazao bilo kakvu ozbiljnost.....Mada ni njega nisam imao muda trati na pun gas,ko zna mozda bi i izdrzao😀!!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Sve više bude zaribavanja..tko si može priuštiti bogatu smjesu po toj cijeni goriva?..idem ja uzet još jednu garnituru torxa..bude posla..kupim alat za kune a za par dana zaradim eure..hm
Ak si priuštiš za benzin, onda ulje cvajtakt i nije neka cijena...:) a vi gospon velečasni da ste u mom kraju nebi imali kaj šarafiti (sa benzinom ili bez benzina ;-) ) , jer nas samo nekolicina nekaj dela i kosi... ostali svi uzgajaju gaciju... i smiju se takvima kak sam ja.

Mi čista dvorišta, vočnjaci vrtovi i njive a ovi drugi na tri metra od vuglov hiže šumu imaju, polja zapuštena itd...

Da se vratimo na temu.... kod mene je FS36 delal od 1996 - 2021. bez ijednog posjeta mehaničaru. Znači 25 let. glava nikad podmazana s gornje strane cijevi, samo s donje od plastične glave prema nutra jednom na godinu i to mi je još sve zletelo van... ma stroj i pol 25 let turbo rada, bil je jedini onda, ali kad je stal sve je zacvikalo i kaput... E da, uvijek je delal na 4% mješavine kak i ondašnja stihl 070 i IMT 506 koje imamo... Gdo maže taj i vozi, garež sa sviječice nije problem očistiti i malo izlaz u auspuh
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zato je tu de luxe (aspen) gorivo, da te podsjeti kak je benzin jeftin ;)
Postoje i drugi benefiti od aspena..npr. ostane ti kvalitetn kernister..zas li ti koliko je motorki sjebano radi plastike koja nije podnašala benzin?..ima benefikta i na motoru .ali ti sigurno nisi to isprobaln da bi to znal samo podjebavas kupljenca.
 
  • Like
Reactions: ZJ

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Postoje i drugi benefiti od aspena..npr. ostane ti kvalitetn kernister..zas li ti koliko je motorki sjebano radi plastike koja nije podnašala benzin?..ima benefikta i na motoru .ali ti sigurno nisi to isprobaln da bi to znal samo podjebavas kupljenca.
I ja sam svasta cuo o tom Aspenu i bio ulju za lanac,ali nista dobro!!I opet dzabe sve,opet ga guraju i siluju...
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
Postoje i drugi benefiti od aspena..npr. ostane ti kvalitetn kernister..zas li ti koliko je motorki sjebano radi plastike koja nije podnašala benzin?..ima benefikta i na motoru .
Imam dva Husqvarna karnistera, pa su valjda jednako dobri ko i ovi jednokratni.

ali ti sigurno nisi to isprobaln da bi to znal
Nisam, jer meni ne treba, ali ne velim da ne valja... Pa pila mi traje skoro 30 let i bez toga, s jednim servisom rasplinjača.
Lakomi kapitalizam gura skupe proizvode radi povećavanja svojeg profita...a ne radi našeg benefita.

samo podjebavas kupljenca.
Nije mi ni na pameti i nemam nikaj protiv njega.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nisam, jer meni ne treba, ali ne velim da ne valja... Pa pila mi traje skoro 30 let i bez toga, s jednim servisom rasplinjača.
I te husvarna kernistre si valjda kupil..kad to razbiješ u cijenu aspena aspen bi te došel badava

A kaj se tice motorke ne navlaci me na led jer znam koje si sve pile u međuvremenu koristil i kak..ne želim više privatno razvlaciti po forumu da ti dokažem da pišeš površno da ne velim neistinu.

Ali mogu reči ono kaj sam vidim na forumu..napravil si kalač a na slikama vidim neki drugi.Tvoj i nakon 10 bude imal farbu na sekiri i stolu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
I ja sam svasta cuo o tom Aspenu i bio ulju za lanac,ali nista dobro!!I opet dzabe sve,opet ga guraju i siluju...
Kupil sam kantu Husqvarninog pred jedno 15 let... Bilo je crno ko rabljeno ulje iz IMT - a i imalo je trunja na dnu, tak da ga nisam ni nalijal u pilu, u strahu da se ne zaštopa pumpa ulja. Završilo je "na lomači u šumi", a i dalje točim najbolji INA Lancol.
 
Na vrh