• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Kak se boriš s njegvom masom?
Meni je 461 ko kamen prema 335-ici
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Ti si nježna biljčica 😈🤣 tebe prvoga u vojsku 🙃

Kaj se ti smiješ pa nek ojača, tebe su gazili i jahali kak i mene pa sam još tu 🙃😈
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Nevezano za temu, odslužil sam vojsku...prije 40 let...
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Zašto nije za travu najsretnije riješenje?

Ja sam baš gledao ovaj mjesec uzeti 545 RXT.

Zanima me trokraki nož kad preraste trava i silk 3mm...

Imam 535 i da je 10% jači bio bi mi taman. Gledao sam 555 i 545 i mislim da mi je 555 pre jak..
Kut na glavi je loše podešen za travu. Preokomito ide na podlogu. Ja imam uz 545 i 525 koja je osjetno slabija ali dužina štapa i kut je idealan za travu. Možda je sve to čisto subjektivno ali meni za travu je 525 puno bolje podešena samo joj fali snage kad je jača trava
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Jel nije da 545 fx ima takav kut. To je za nož i pilu bolje. A 545 rx ima jednak kao 525/535 rx?
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Kak se boriš s njegvom masom?
Ne radim dugo s njim max 1h, tezak je al vise me muci podesit onaj pojas extreme sto je dosao uz njega.
Sa svime sam zadovoljan osim kad radim s cirkularom ocito nemam dobru tehniku rada jer sam gledao par videa na yt i na njima cirkular reze sve ko zilet a kod mene vise kao mini motorna pila i cesto me zna izbacit tj odbit kad pilam nesto od 3-4 cm blizu zemlje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
To kaj piliš moraš nasloniti na štitnik i ulaziti u drvo s velikim gasom na početku.
Ne znam kakvu pilu imaš; no ovakva dlijetasta nije lakoma kao obična cirkular pila i ima užu rez.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vidim raspisali ste se sa recenzijama pa da i ja reknem jedno dvije na tu temu povodom vilagera 1900s koji je još malo pa proslavio punoljetstvo kod mene.
Već sam par puta pisao o njemu ali evo nekon novog momenta gdje je prošle godine počeo da šteka trokira i zastajkuje jednostavno nije bilo vremena da se popravi niti pogleda jer imam još dva trimera pa se tek neki dan našlo vremena za dijagnozu i popravku.
Znači paljenje nikakvo , rad nikakav , snaga ništa i ja raćunam da je on već za otpisa ali ipak ajde da se ne predam bez borbe .
Silni kvar koji se desio je da se cilindar otpustio od bloka motora i dosta je vazduha falširalo , nije mi ni jasno kako je ikako palio ali palio je , jedva ali palio.
I ajde rekoh kada je već otpušten da skinem cilindar i provjerim dihtung da nije potrgan a ujedno i stanje klipa .
Na stublini nema oštećenja ali je primjetna pohabanost usled dugogodišnjeg rada , klip sa izduvne strane ima poneku poru na sebi , karike nisam ni skidao da provjerim .
Pošto nisam imao ni nov dihtung a ni stari nije potrgan samo ja to sve vratim nazad i dotegnem lijepo čisto da probam ima li još života u njemu i na moje iznenađenje lijepo radi i lijepo pali , dobro odsijeca gas osjeti se snaga , nisam probao u travi.

Taj trimer je prošao tri svjetska rata kod mene , ima mu preko 15 godina sigurno , mislim da sam ga uzeo 2007g .
Od kvarova je imao puknutu oprugu na kvačilu kao prvi kvar koji je bio neposredno nakon kupovine , zamijenjena je i jedna šipka pošto su se okrunili ricnovi , nisam siguran ali mislim da sam zamijenio i karburator .
To je sve koštalo kao velika porcija ćevapa i piće u kafani , šipka je bila čini mi se oko 7e , karburator 6e i umjesto puknute opruge sam uzeo komplet kvačilo za 5e.
I evo sada sam primijetio da je u reduktor za zamjenu odnosno čuju se ležajevi , a nije ni čudo jer sam to totalno neredovno podmazivao , ono kad se sjetim i strpam malo obične masti.
Glave i potrošni materijal ne svrstavam u kvarove .

I eto , starac se još drži .......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
...
To je sve koštalo kao velika porcija ćevapa i piće u kafani , šipka je bila čini mi se oko 7e , karburator 6e i umjesto puknute opruge sam uzeo komplet kvačilo za 5e...
Rekoh isto ovdje :
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Ne znam kakvu pilu imaš; no ovakva dlijetasta nije lakoma kao obična cirkular pila i ima užu rez.
Evo ovaj, imam jos od 350 sto sam kupio cirkular nesto slicno ovome, manje je dimenzije al sam gledao pase i na 561 takoder pase i trokraki noz jedino glava za kosnju nije pasala.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Davnih dana sam na FS450 zaljepio prožuljani rezervar s 2k ljepilom. Drži sigurno 7-8 godina.
Obrusio sam sve grubim šmirglom i oprao acetonom.

Nakon toga sam zaljepio s 2k ljepilom i zagrijao industrijskim fenom (rezervar je prije toga skinut i ispran da ne ostane benzinski para unutra) i drži još dan danas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
@Pjero, koliko je to zadovoljstvo koštalo?
I zakaj je stari preprnjavil?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
43€ spremnik, + ostalo.
Neznam šta se desilo sa starim, ali pušta sa gornje strane, izgleda kao da je izgrižen od nekog štakora....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Off, pa daj štakorima neku bolju hranu, a ne da moraju glodati tvoj prljavi trimer, OPROSTI ovo je bilo jače od mene 😈🥃☕
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
A ti treba 2-kraki malčer nož, mijenjam ga za onoga s 20mm rupom...

Vidim da su naramenice slične Stihlovim Advance Extreem (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh