• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
3. Jebote što voli piti gorivo za razliku od moje 535...
A ja mislil da je FS461 ko Lada...
4. Plastike mi se čine puno jadnije nego na starim modelima.
Istina, sad su kineske, nije više "EM Original"
5. Ma kaki klinac voda, stari silk itd. Silk star 5 godina na spuli 250m.. Stajao u šupi. Isto tjera ko i prvog dana. Nit puca nit se lijepi.
Ne bu škodilo ako ga namočiš. Možda se iznenadiš ;)
I ne osjetim baš tu razliku u težini...
Još si mlad. Budeš...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,630
Evo danas sam uhvatio svetu nedjelju da se malo posvetim šikarama, rubovima i travuljagama...

Ništa strašno. Nekih 7 litara goriva na Vary f550 s novim loncin 224ccm motorom i 3 rezervara na HQ545...

Kosio sam s Oregon duo line 3.0mm i sa Stihl običnim 3.0mm silkom.

Par utisaka...

1. Malo mi je žao što nisam kao i @Ghost uzeo 555... Nije da mi je falilo snage, ali.. Ali... Jebemu 😅😂



Ali sve u svemu. Stroj je vrhunski.. I ne osjetim baš tu razliku u težini...
Nekako puno tih "Ali" 😅 😅

Ja kosim sa Opti Penta 3,3mm, sa OM sam kosio sa CoreCut 2,7
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,354
Ono 3mm silk. Prašinu od trave pravi. Onda uletim u par kvadrata momačke trave, guste, mokre... I osjetim da se malo muči...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,630
A uvijek može doći do preopterećenja, pogotovo ako (kao ja) kosiš bez štitnika, tu baš moraš biiti pažljiv, ja sam uspio u par navrata u početku i 555 zagušiti 😅
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
HusKVARna 535
Kupio sam novu prije 3 god,potrošila je možda 20-30 lit goriva
Prvo paljenje odmah upali,i u dok se sa njom kosi radi bez problema,mješavina je uvijek svježa,ulje stihl hp ultra 2 % mješavina
Znači u radu bez ikakvih problema,lijepo radi ,drži minimum i sve ok
Ali kad je ugasim i treba za 5 min ponovo upaliti,potegnem prvi put,upali i ugasi se,i onda treba barem 40-50 puta potegnuti da opet upali,i kad upali opet radi bez problema(dođe mi da ju polijem sa benzinom i zapalim)
Šta bi mogao biti problem?
 

Crnki

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
18
Može biti to najverovatnije. Ali ako nije, ne znam kakav karburator ima, ali ako je onaj sto ima posebno crijevo za vakuum koje ide od usisa na cilindru (najcesce na onoj prirubnici odmah) do karburatora. Provjeri to crijevo da nije napuknuto, jer dok ga palis mozda vuce pre slab vakuum i ne moze podic gorivo od rezervara kako treba, tek kad ga nekako nasilis upali pa vuce dobro na vecim obrtajima, ja sam imao takav jedan slucaj. U biti provjeri sva crijeva... pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
HusKVARna 535
Kupio sam novu prije 3 god,potrošila je možda 20-30 lit goriva
Prvo paljenje odmah upali,i u dok se sa njom kosi radi bez problema,mješavina je uvijek svježa,ulje stihl hp ultra 2 % mješavina
Znači u radu bez ikakvih problema,lijepo radi ,drži minimum i sve ok
Ali kad je ugasim i treba za 5 min ponovo upaliti,potegnem prvi put,upali i ugasi se,i onda treba barem 40-50 puta potegnuti da opet upali,i kad upali opet radi bez problema(dođe mi da ju polijem sa benzinom i zapalim)
Šta bi mogao biti problem?
Ja svoju moran palit sa onom blokadom gasa cak i kad je ugrijana, tako je od prvog dana.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
Ma nije mi baš servis pri ruci,pa ja to odradim sam koliko znam
Inače sam pobornik STIHLa,ali me forumski kolega nagovorio na KVARnu,i od početka nisam baš zadovoljan,imao prije toga ALPINU istih karakteristika,odradila je i generalku,i po mojem skromnom mišljenju puno bolji stroj od KVARne
Nažalost i ALPINA otišla u kineze
Sljedeći je sigurno STIHL
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,354
Evo ja opet totalno drugačija iskustva. Stihl mi se toliko zamjerio da ne znam šta se mora dogoditi da ga opet uzmem.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Imao sam do sad 3 Husqvarne 545RX.

S prvom sam imao problem jer nije imala šus, dva puta je išla u servis na podešavanje rasplinjača i sad radi odlično - završila je kod bratića i taj trimer je odličan nakon podešavanja.

Kasnije sam uzeo dvije skoro nove jer je čovjeku propao posao (nije dobio koncesiju). Bile su stare nešto više od godinu dana ali gotovo nekorištene.
Pošto nije produžena garancija vrijedila je samo godinu dana. Nakon 2 rezervara na jednoj od njih je otišao karburator (serviser je odma znao o čemu se radi valjda im je to mana). Druga radi još i danas i dobra je.

Prva 545RX koju sam imao je puno kvalitetnije napravljena - plastike, kućište itd je bilo bolje složeno s manjim tolerancijama, nije imala odozada natpis professional.
Noviji tipovi imaju natpis professional i plastike su dosta lošije.
Na 545RX na svim plastikama piše made in Sweden tako da nema kineske plastike.
Na 535 nije pisalo ni na jednoj made in Sweden.

Od Husqvarne sam imao još 535RX i 525 RJX i s njima nije bilo problema.

Sa Stihlom nije nikad bilo tih problema a imali smo popriličan broj strojeva FS55, FS100, FS220, FS250, FS350, FS450 i FS461, motorne pile 044, MS 180, MS 018 2mix, MS 261, MS 462.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
... Inače sam pobornik STIHLa,ali me forumski kolega nagovorio na KVARnu,i od početka nisam baš zadovoljan...
Kriv sam, časni sude, s najboljim namjerama.
Moja iskustva su bila tada dobra.
A i još su, čim sam 335RX odlučil zadržati i nakon popravka.
Stihl ni danas nema model u klasi 335/535 s AV sustavom na ručkama, tak male mase.
Osim toga, tad Stihl nije imal u ponudi 2-mix motor.

Svaka marka ima svojih prednosti i u svakoj se razočaraš u nekoj osobini.
Nije mi žal kaj sam kupil FS461, no 1500e sigurno ne vrijedi. Mana joj je velika masa (ali toliko je teška i 545 kak i mnogi kinezi), velika potrošnja goriva (u odnosu na 335) i "nestandardni" navoji na vretenu, pa nemreš kupiti jeftiniji pribor, već si osuđen sa (pre) skupi Stihlov.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
ZJ, 545 troši isto goriva kao i 461. U početku sam mislio da postoji razlika ali sad vidim da je to jako slično.

335 i 461 se ne mogu uspoređivati po potrošnji a ni po snazi.

Navoj na vretenu nije baš ne standardni - koristi ga i dolmar (danas Makita).
Uvijek postoji opcija da tokar napravi novu maticu koja se utisne u jeftinu glavu.

Koja jeftina glava bi išla na Stihl trimer ? Villager - tecomec uz preradu ili neka druga?

Iako moramo svi priznati da Stihl ima najrobusnije i najdugotrajnije glave.
Autocut 46-2 mi je puno bolja opcija od T45x.
Ne sviđa mi se što je vrh glave na ležaju, rukovatelj mora upotrijebiti puno veću silu za pomicanje trimera lijevo-desno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
@aag14v, bez svake sumnje Stihl je vrhunski stroj. Svako se okrene za njim kad ga vidi u radu. Nakon prvog paljenja oduševljava me paljenje na prvi potez, munjevit odziv na gas, ne guši se u debeloj travi itd. Ne žalim, dapače (pogotovo za iznos koji sam platil). Extreem naramenice su izvrsne, iako im fali jedna pozicija za namještanje visine (premali sam)…

To kaj 46-2 nema lager na vrhu meni je najveća mana te glave. Špula, odnosno onaj crni vrh, se jako troši, a i puno potroši snage “handanjem” po zemlji. Po kamenju je začas gotov, dok onaj vrh s lagerom na T45X stoji u odnosu na zemlju i glava dulje traje.

Za 46-2 nemreš kupiti ni ušice na Aliju (originalni par košta oko 3e), zamjenska glava nema iste ušice niti feder itd. Paše jedino špula.
Husqvarnina zamjenska T45X glava je identična originalnoj, i dijelovi su međusobno zamjenjivi, 5pari ušica košta 4e itd, zamjenski štitnik za H335/535 košta 10…15e itd. Zamjensku T45X glavu dobiješ za 10e, a samo špulu za 46-2 sam platil 13e, a uz nju ne dolazi feder, pa i njega treba posebno platiti …

Ni T45 niti Tecomec glavu nemreš direktno preseliti na Stihl, već treba 11mm uložak, jer flaks na njima toliko više izlazi pa ga nož na štitniku ne odsjeca, itd.

Glede potrošnje: mislim na istom poslu s istim flaksom. Naravno, kad treba snage, onda nema govora o usporedbi.
Zato ti imaš novi FS250, a ja staru H335.

Činjenica je da Husqvarni fale modeli od 30 i 40ccm (recimo 540), no da Stihl ih ima toliko da je zbunjujuće pri odabiru…
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
972
Pozdrav, imam Mtd bc52 trimer, i guši mi se u radu, a na karburatoru ima samo vijak za ler, Jel to onda nema podešavanja nikakvih?
 

Najnoviji postovi

Na vrh