• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

nems

Novi član
Tu od
29 Sij 2017
Poruka
16
Kada ručicu reduktora ubacim u brze brzine onda onda dodiruje blatobran. Jel to svuda tako ili nešto kod mene nije u redu? Malo je i skinula boju sa blatobrana, inače je original ručica.
Još jedno pitanje, kada ulicom po asfaltu vozim u trećoj brzoj i hocu da skrenem na raskrsnici da li mogu u trećoj brzoj (samo da smanjim gas) ili treba stati i ubaciti u manju, skrenuti pa opet u trecu?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svaki akomulator iznad 55AH može ti ovaj mali traktor zapaliti. Pitanje jesamo, koliko puta. 64 il 75AH bilo bi ok. Imam ja na 418 aku od 55Ah i ide več 5 godine bez problema.
topling mu izmijeri sam. Dole prikači priključak i podigni hidravliko samo malo toliko, da ti taj priključak stoji u pravi ljegi, kao kako bude radijo. Izmijeriš dužino centar oke, do centar oke. A topling u trgovini mora dostiči ovu mijeru, kad bude cca pola več izšaraufan ili malo manje.
Ak so prav štelane ručke, ništa se ne dodirava. A ak želiš več pomoči, ubaci sliku, tad če ti ko bolje pomoć.
Poštovani prijatelj. Za mijenjavanje na dole podao si si ogovor več sam sasvim na kraju teksta. Žao ovu so jako zastareli nesinhronizovani mijenjači, i mijenjavanje tekom vožnje nije moguče. A oni koji imamo ove traktorčiče, istovremeno imamo i malo posla pa imamo i vrijeme, se zaustaviti tekom mijenjanja:). JEr profi radnik i kupi profi stroj, a taj mijenja ko auto.
Nadam se, da sam ti pomognijo bilo što. Inače imao sam nekad ja 826.
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kolega, ja bi ti svetovao, da svaki kabel na staroj bravi zapišeš(boja kabla i kontakt, na kojeg je namiješten), pa onda suprotni zapored na novoj. Tako sam ja mijenjao programator na pralnem stroju.
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Aha, samo je problem sto su u mene kablovi katastrofa, radi mi standard sto mi treba a to je svjetlo prednje ostalo je sve zapetljano
a kontakt brava mi nije povezana pa moram klemu da skidam sa akumulatora sto mi je dosadilo svaki put jer kad mi ostane iscrpi mi akumulator
Hvala na odgovoru :D
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pa sumnjao sam, da češ to kazati. No ako nisi sa ove stroke, ja bi ti svetovao u tom primeru radije štromara, koj če ti to napraviti, il ak je sve to jako u lošem stanju, mijenjati komplet inštalaciju i namijestiti bravu.
Imam ja sličan problem, kod Tv418. Traktor ima odsluženo inštalaciju na motoru(regler,dinamo), a prekidač-ručna komanda za blinkere i dugo svijetlo kod volana, sve je demontirano i traktor se ne upotrebiva na javnom putu, pa me to ne nervira. Al bojim se, da se če tamo na motoru što zapaliti. Pa razmišljam, da sve kompletno odbacim dole, namijestim alternator i namijestim samo kablove i osigurače, za paljenje,punjenje i lampicu oljnog pritisaka. No za sad,još sve radi.

Na kraju bi ti svetovao, ak je tako kako imaš, možeš najbrže riješiti sa nešto ovakvim, prekidačem minus pola. Prije upotrebe to okreneš, a na kraju opet. 100% sigurno, da se neče zapaliti, a ak se bi desilo, da se nešto tekom radova praži, onda isto tako možeš situacijo spasiti sa time. Ovo možeš koristiti umijesto brave. Staviš ga između minus kabla na akomulatoru i između šasije:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Kad ukucaš na gugl tomo vinković elektroinstalacija imaš tamo šema za to, imaš i jednu moju koju sam ja radio i po njoj uradio instalaciju za 420, puno je posla al, može se. lp.
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Ima dosta njih nasao, pa kad uhvatim vremena bar da spojim ovu bravu jer na selu ovdje mi ne trebaju ni zmigavci ni ostalo samo svjetla a osigurac ni jedan ne radi hehehehehehe
 

Polgar

Novi član
Tu od
26 Ožu 2018
Poruka
6
prije od prilike tjedan dana kupljen prvi Tomo Vinkovic u obitelji TV-830
od opreme
ima standardni nožni gas, nosač prednje ralice i na novo složeni hidro volan.
prošireni je sa dvije distance sa svake strane i blatobrani su premješteni

koristit če se za finu košnju trave na jednoj parceli.

u planu je kupnja ove kosilice Panex fmn-150 sa tri noža

http://panexagm.com/roto-malcer/

molim vas da prokomentirate tu kombinaciju

slike stroja

https://postimg.org/gallery/fb73v3i4/

toliko od mene za sada

pozdrav!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala na slikicama. Eto tako da ti kažem, kupijo si super stroj, od nekog čovijeka sa dušom za stroj. ZA takav stroj vrijedi dati i koj EUR više, negu za kakvog iztrošenog. ZAdovoljan češ biti, a i model ti je najbolji.
A oko malčera, mogu ti kazati da ak uzmeš ovoga, uzmi širine 1,4, jer inače budeš gazijo travo sa strane. Ak je malčer za 540 izlaza napraveni, 1 il 2 spora i to je to.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pa to upada malčerima, več i tako oglas nastavljen. Naravno da bude kosilo, al za razliko od obične kosilnice nasijeka travo na manje krače kose. NEma veze, kako se stroju kaže- bude radilo bez brige.
 

nems

Novi član
Tu od
29 Sij 2017
Poruka
16
Da li možda neko ima sliku ručnog gasa i kako je sajla pričvršćena? Tek sada sam shvatio da kod mene nije orignial ručica i nešto tu ne radi dobro. Kad je ručica na sredini onda bi sajla trebala da je otpuštena i to je onda ler gas? Kad povlačim ručicu prema sebi zateže sajlu i dodaje gas? Sad mi nije ni jasno da li kad vozim nožni gas stalno treba da se drži pritisnut? Ili treba sa ručnim podesiti neki gas a nožni korstiti samo da se malo doda gas kad treba? U pitanju je 821 ako je bitno
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ako ti šta može pomoći, ovo je serija 400 i 500.

1_tmb_54371370_IMG_5548.jpg


1_tmb_69199932_IMG_5551.jpg


Gas bi ti trabao biti na leru i onda na nožnom dodaješ gas kako želiš, kao na običnom autu. Ja sam ugradio sebi takođe nožni na seriju 400, s tim da je stavljen zglob od serije 800, nažalost nisam slikao ugradnju gasa, pa nemam slika.

Ipak imam jednu

 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Stiejpko, dobro si si to zamislijo približanje ručk mijenjača, al zanimivo, da se nisi odlučijo i dolnjo ručko napraviti na isti princip, kao gornju. Po mome bilo bi bolje.
I ja sam na serijo 400 napravijo nožni gas, dobro je to voziti, ali napraivjo sam premalo radno območje gasa, pa sa nogom više od 60 % gasa ne mogu dati:(No, jer radim samo lagane poslove, više mi ne treba...
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Na donjoj nisam imao potrebe da radim kao gore, jer donja ima manji radijus kretanja pa rucka ne ide daleko a ne smeta ni nogama.
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Prije nekih 20 dana orem ja sa tomom 826 kad odjednom mi zalomi nesto u desnom dijelu zadnjeg rukavca, ja reko da nije kocnica zategnuta, kako idem sve vise i vise.I ja dodjem kuci rasklopim lijevi i desni rukavac kad u desnom imas sta vidjeti, pukla osovina i lezaj na njoj onda ona kao kruska se poderala jer je lezaj sto ona ide na njega prosuo se i dobio rupu kao granatom da ga je neko pukao.
Zamijenim sve na desnoj strani otvorim i lijevu da ocistim od komadica kad i na lijevoj isto kruska ispucala u gorem stanju nego ona na desnoj strani.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Eniz, najčešče se dogodi taj lom upravo kod orbe. Izgleda, da nije ravno predvideni stroj, da se ore u nekvim težkim zemljama. Kod mene je poznanik radije koristijo uslužno, nego bi sam orao, jer kazao, da se uviek nešto podera tekom orbe. A kod drugih radova sa njim nije imao nikad problema, i zadovoljen je sa sličnim strojem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh