• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Prpsle godine negdje kada sam vozio sijeno bilo mi je pocelo da skripi u desnom tocku ja sam mislio da je kocnica ali je diferencijal bio toliko vruc da ga nisam mogao dirati, popustio sam kocnice ali opet isto i nakon malo trzanja naprijed nazad prestalo je a poslije se naradio voznje drva i drzalo je nekako. Tako da sam siguran 100% da je to bilo tad i da je nekako gulio do sada dok nije vise moglo.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kad popravljaš, provijeri i njega, nije oštečen, a provijeri, ak ima pravi zazor između zupčanika.:icon_e_confused:
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Sve je promjenjeno bilo oko 200 eura opravka, bilo je bas bas puno komada sto se slomilo, ali sve je na kraju uredu :D, ulje zamijenjeno sad bi trebalo da je sve uredu.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Sijetijo se ja upravo danas na tebe. TV-jem 418 premiještao na dvoru prikolico jednoosovinko u ovinek iz jarka van težko ukupno sa tovorom 2 tone. Asvalt crn od gum stražnjih i samo čekao, dal če što puknuti. A trebao sam se okrenuti zbog iztovora tovora.
 
Posljednje uređivanje:

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Treba lagano sa prikolicom jer mu ona pritisne zadnji dio pa onda lakse pucaju osovine
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma nije sve izgleda od težine na kuku. Sijetim se, da su ljudi više tužili kod orbe ,da se to poderalo. A gledajuči na to, da poznajem kakav plugič je tada vukao jedan od njih, mogao bi se nasmijati, da to ne izdrži(1 brazda 8cola, 30 ks traktor). Jednostavno, trebalo bi to biti snažnije napraveno. Isto izvedeno tehnički, a masivnije izrade ili bolji material. Ma čovijek se napokon dvih istih lomova odlučijo odustati od oranja sa svojim malim traktorčičem i koristijo za to usluge.
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Pozz, svima imam TV 818, zanima me kak se može, ako može smanjiti njegova bučnost, naime cijelo selo iziđe van kad idem cestom, dal zamjenom auspuha ili? Naime traktor je 91" godina sve je orginal na njemu..

I također pitanje, naime moj tv je registriran i večinom ga koristim za prepeljavanje autoprikolicom, zanima me informacija, uz traktor imam i prikolicu koju smo nekada kupili a koju je radila tvornica bjelovar, jednoosvinka, ručna kiperica, dal se ona isto treba registrirat ili ne, naime seljani me ubjeđuju da se prikolice radne ne trebaju registrirat, a ja baš nisam u toku sa time, šta se tiče priključnih stvari za traktore.. Koristio bih nju jer je dosta duža i šira os auto prikolica..

prikolica ima sjedalo i radnu kočnicu da napomenem, znači slična je kao i prikolice za motokultivatore..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Buka ti je zbog jednog klipa. Nešto dosta ne budeš mogao riješiti. Osim imali su jedni jednoklipci namiješteno nekve duge auspufe prema mome 418, znači postoje jih više. Razpitat treba se v prodavaoni.
Što se tiče priključaka, sve što vučeš sa TV-jem ne treba registrirati. NEznam za HR zakone, al mi se čini, da do 4 ili 5 tona nosivosti ne treba registrovati ništa. Osim označiti trokutom i svijetlima.Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Reider, na žalost, mi nemamo takav zakon.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Trebam info, kupljen traktor tv 821 1989 g, klasican problem-ne rade prednja svjetla, koje je rjesenje?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dal ti je osigurač izpravan? Neznam, koje ima osigurače taj TV, ali stari modeli osigurača ponekad u držačima nemaju kontakta pravoga. Mrdneš prstom i radi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Trebam info, kupljen traktor tv 821 1989 g, klasican problem-ne rade prednja svjetla, koje je rjesenje?


ako pozicija radi, osigurači cjeli; najvjerovatnije APU izgorio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
APU ti je tip šaltera za žmigavce-svjetla, koji je na stupu volana.
th


http://www.pecho.hr/_upload/pdf/apu_preklopnik.pdf
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Taj salter za zmigavce je nov na njemu...
Osiguraci su onaj stari tip ko na fici...
Traktor mi stize danas pa cu znati vise i potraziti elektricara ili sto mi vec savjetujete....
Dali tvornica u bjelovaru ima dijelove za ove traktore?
Rekli su mi da proizvode dijelove a neko mi je rekao da je to propalo i za tv vise nema dijelova?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Taj takozvani APU šalter odkazao mi na Zetoru, tako da razumijem.
Najsigurniji ti je autobravar, ako nemaš nekvih osnova znanja sa tog područja da. A oko dijelova po meni za serijo 800 ne treba se bojati, bar dok se Hitner bavi sa sličnim stvarima u Bijelovaru.
 
Na vrh