• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Treba ti KPL motor sa zvonom,kvačilom i među zvono od velikog plus ostale sitnice koje ne bi klapale(cevi nafte i hidraulike).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Kuzma, ak misliš da je 818 znatno teži od 418, skini mu utege s kotača, pa bu jednako težak ili čak lakši. Na kardanu je i 400 i 800 jednako jak.

Zamjena motora ti se jedino isplati ako je ovaj gore motor u teškoj havariji.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
a tvoj dvoklipac - bi on bolje klapnuo na šasiju od 818?

Kuzma, ak misliš da je 818 znatno teži od 418, skini mu utege s kotača, pa bu jednako težak ili čak lakši. Na kardanu je i 400 i 800 jednako jak.


Mislim da si se prešao..i to dobrano. serija 400 i 500 nema više od 750 kila bez utega, ja svog na vagi izvagao bez utega s polukabinom 995 kg....pa ti vidi.
rukavac mu je bar duplo masivniji od 418...tako da mislim da si se dobrano prešao.

Ma ide mali ko zvrk...samo me tehnički zanima kako bi se to dalo izvesti..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Moj 822 ima istu šasiju kao 818 ili 821.I šasija od 826 ili 830 je ista ko na malima samo da ima pozadi deljenu poluosovinu( reduktore) i proširenja od 8 cm na točak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Pa koliko su utegi teški? 4x50kg, ak se ne varam. Koliko je težak luk? Nekih 50-tak kg.
Dakle, bez utega i luka je težak poput potpuno opterećenoga tomeka 400 serije. 100 kg sim ili tam, jer masa ti znači nekaj samo u trki, a ne na polju.
Za frezu je svejedno, baš kak i za plug. Uz male brzine na polju, veća masa se ni ne osjeti (osim kaj se manje skliže, pa imaš osjećaj da ima manje snage).
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,292
gola serija 800 je negdje po težni ista ko i serija 700,
dok je serija 400/500 nešto lakša pošto je sredina kraća,
rukavci također kraći.

razlika koje treba obavezno zamjeniti kod ugradnje motora su sljedeće:

- postojeću korpu s 6 opruga zamjenti sa korpom sa 9 opruga
- ugraditi među ploču
- produžiti lajtunege hidrulčne instalacije
- produžiti limariju


tvorničeke razlike serije 818/821/822 naspram 826/830 su:

- gore spomenuta korpa
- spojnička osovina sa drugačijim prijenosom na glavnu osovinu
(slabiji motori imaju reducirani prijenos, dok jači imaju multiplicirani prijenosni omjer)
- 826/830 imaju polosovine iz dva djela pošto su reduktori unutar samog rukavca
- kruti produžeci osovina da je traktor širine 120 cm
- gume dimezije 7.50 x 16



nadam se da nisam ništa izostavio
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Što se tiče jačeg motora na 818, može, transmisija može podnijet, na postojeće felge se mogu montirat 7.5 pneumatici........sve navedeno je isprobano

Ako vas baš zanima, mogu vam izvagat; rukavce 818 i 420, srednji trap takođe, platforme za noge, to su najveće konstrukcijske razlike
Ja tvrdim, onako po slobodnoj procjeni, da razlika u masi između 420 i 818 nije veća od najviše 200 kg oba bez tegova. Takođe tvrdim da 419 sa velikim tegovima daleko bolje ore s istim plugom u istoj njivi nego 418 s dva mala utega
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Pa koliko su utegi teški? 4x50kg, ak se ne varam. Koliko je težak luk? Nekih 50-tak kg.
Dakle, bez utega i luka je težak poput potpuno opterećenoga tomeka 400 serije. 100 kg sim ili tam, jer masa ti znači nekaj samo u trki, a ne na polju.
Za frezu je svejedno, baš kak i za plug. Uz male brzine na polju, veća masa se ni ne osjeti (osim kaj se manje skliže, pa imaš osjećaj da ima manje snage).

seria 800 ima tvornički samo 2 utega i to po 25 kg na zadnjim kotačima a ja bez tih 50 kg imamkao što reko 950 kila. 520 sam jucer vagao i sa 4 utega po 25 kg i roll barom ima 880 kg... tako da je 818 gol teži 700 kg. ne pričam o oranju ni trki...pričam o samoj vožnji odnosno koliko taj lda100 može. mislim da mu je puno teže na seriji 800 nego 400 i 500.

Zato me zanima u teoriji da li bi motor od serije 700 išao gore bez nekih preinaka....:(wait):

razlika koje treba obavezno zamjeniti kod ugradnje motora su sljedeće:

- postojeću korpu s 6 opruga zamjenti sa korpom sa 9 opruga
- ugraditi među ploču
- produžiti lajtunege hidrulčne instalacije
- produžiti limariju


:(clap):


nadam se da nisam ništa izostavio


Znači samo druga korpa i spojnička osovina

kakvu međuploču? Di bi se to trebalo ugraditi?
- -
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
....
Zato me zanima u teoriji da li bi motor od serije 700 išao gore bez nekih preinaka....:(wait):
Ponavljam, može, ide, imam takav traktor
Šta podrazumijevaš pod preinake?
....
Znači samo druga korpa i spojnička osovina

Očigledno nisi razumio, spojničke se razlikuju po broju zubi, onaj dio koji ulazi u lamelu je isti na svim vinkovićima (osim prve serije TV-a)

kuzma kaže:
kakvu međuploču? Di bi se to trebalo ugraditi?
- -
To je deklo između motora i kućišta mjenjača

Da te pitam iskreno; imaš li već motor LDA672
imaš li barem nekog zapikiranog u oglasima ili negdje u blizini
 
Posljednje uređivanje:

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Joj nemam, nazalost, a i ovaj moj jos solidno odraduje svoj posao, tako do daljnjeg nista. Ali buduci postoji sansa mozda jednog dana... ;-)
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Forumasi pozdrav :icon_super: ,prije dva dana sam kupio tv-818 sa prikolicom i do juce sam hvalio mtk kako mu nema ravnog medjutim sad vidim drugu stranu :D
Zanima me vase misljenje jer nemam koga drugog pitat ,jel u redu da kupim frezu "rosit 115" , nece mu bit velika i teska :mur:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Mislim da mu je to ipak previse,za njega je metar max a bile su i one manje od koji pokrivaju samo jedan trag kotaca,nije problem tezina nego sirina nema on snage za to vrtit na neku postenu dubinu
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Jbg ja jutros u 6 isao po frezu 320Km u jednom pravcu i kupio :( sad usao u kucu
a nemam jos nista orano da probam .
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Koliko Eurića ,,,,, ?? a bilo bi ljepo čuti i kako se ponaša u radu 818 sa ROSITKOM 115 , jer u stvarnosti mu pripada 88 , :tractor:
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Ahaha jbg sad se javljate :) a bila je 600€
Neznam jbg ja sam zakljucio "sam" ako mi je na bertoliniju 80-a a on ima 11ks, a tomo 18ks a freza ima reduktor njegova sirina 1m neznam :D ,sutra odo pustit gdje je bio kukuruz :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
na bertoliniju 80-a a on ima 11ks, a tomo 18ks ,,,

Ima razlike u frezi , manji noževi manja dubina , lakši stroj
Tomo je puno teži a i vozač na njemu , sve to treba vuči po oranju i prije nego se pusti freza , veliki noževi koji traže i veću dubinu da bi normalno radili , ako su podignuti na pliće ne rade kvalitetno , puno zavisi i od sastava zemlje koja se obrađuje , suha , mokra , ilovača , pjesak ,, nekada mu je i njegova standardna preteška , a nekada ide dobro ,,,,
ništa se ne zna dok se ne proba ,, prva direktna pa da čujemo :(y):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
za početak klizači skroz dole (podiži ih ako samo grebe površinski), što sporije i što ljepša brazda.......nebi trebalo bit problema
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Juce sam kupio i plugove (Batuja) danas isao sa njima bili dva komsije koji imaju Tome daju mi duple pare za plugove :) .Slaze Tomo brazde bez ikakve muke a djetelina bila :)
Zaboravio ponijet mobitel da slikam ali prekosutra moram slikat,a sutra jos kupilicu za sijeno idem kupit nasao 1,6m velika ,kad sam vec sve da jos i to uzmem .
 

Najnoviji postovi

Na vrh