• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za šta se koristi traktor koji radi 16h sati godišnje?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ovo je nešto novo na forumu, najnovije do sad:(bow):.....mozaik pod točovima :icon_thumright:
Original prednja maska, nigdje pukla nigdje lijepljena, vijci sjaje, farovi normalno saturnus, vijci nosača haube žuto-zelenkasti, naljepnice od-do komplet na haubi filteru zraka, instrument tabli, lampe i nosači naravno tvornički, sjedište.....šelna što skuplja crijevo hidraulike sajlu kvačila i kabal instalacije zadnjih lampi original tvornička, španeri zadnjih poluga, plastični čepovi za brzu spojku hidraulike.....pedale, pa jesteli bosi na njemu radili? Malo gas da se dotegne ali ništa je to, ovaj šator mi se ne sviđa, nemoj samo da kežeš da filter ulja nikad niste mijenjali
Ako bi mogla još neka fotografija :(handshake):
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Hehe , ma stari ga je nekad kupil kad je bila inflacija, kao bude doma radil poljoprivredu, ali je krenul u biznis, i maltene koristili smo ga povremeno za prijevoz drva iz vrbika i neki sitni prijevoz, a ostatak vremena je u garaži po plahtom...

Meni je sad to dopizdilo, a i treba mi za prijevoz nekog namještaja i biljnog otpada, pa reko da ga sredim i registriram, dok još nekaj ne preokrenu zakon pa da ne bude belaja..

Filter ulja i ulje sam mijenjal zadnji put pred tri godine, odonda je napravio 10 radnih sati, ali budem sada to odradio prije rege, več sam zaboravil koja je preporuka za ulje za taj traktorčić?

Slike budem još postal kada ga cijeloga zacifram za regu, zmontiral sam trokut, stavil mačje oči dal treba još šta?

Inače sat radi normalno nije zaštekal...

E da moram i naftu zamijenit ova unutra je stara kakvih 3-4 godine:icon_blackeye:

Da jedino gas ručni nekaj zeza, odnosno gasim ga da ručno povlečem sajlu, to je stari nekaj zmrdal, ali imam doma dijelove, inače kad sam zadnji put bil sa starim u BJ, kupili smo po 3/4 filtera, sajle za rezervu i pun kufer dijelova, jer je stari brijal da ih možda više nebude za nabaviti:icon_eyes:

Cerada je tu nužno zlo, to smo nekad pripasali, a vjerojatno budemo dali to obući u pocinčani lim da nečemu liči, inače planiram kupiti za njega prednju ralicu i koristiti ga zimi za čišćenje jer imam veliki dvor.. Bezano uz ralicu dal tko zna dal ima kupiti nove za njega u hitnneru ili primi ( za primu nisam siguran dal još radi ili je propala..?)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Lijepo očuvani traktor,prima je propala koliko ja znam,al ima po oglasu polovnih koliko god hoces i nisu skupe, mislim da nemas potrebe novu kupovat jer nema djelova koji se mogu pokvarit koristenjem a da to na oko ne vidis, moze bit skrivljena al to i na slici vidis,ove godine je bilo puno ralica pa njuskalu
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Ma ja bih uzeo polovnu ali stari mrnđa, da se bude to stalno kvarilo i da je najbolje kupiti novu i da je to to, nova je kolko se sjećam cca 10tkuna, vidim na njušci da ima prednjih po 3-4 tkuna, i mislim da je nekak najpametnije to uzet, jer kak velite ne vidim kaj bi se na njoj moglo strgat..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
...
E da moram i naftu zamijenit ova unutra je stara kakvih 3-4 godine:icon_blackeye:
...
Cerada je tu nužno zlo, to smo nekad pripasali, a vjerojatno budemo dali to obući u pocinčani lim da nečemu liči...

Naftu najlakše zamijeniš tak da potrošiš postojeću :D:
A onda odmah skineš i isprazniš rezervoar, te zamijeniš filter goriva.

Ceradu nemojte nikad mijenjati limom. Em bude uzrokoval buku, koju cerada prigušuje, em je pod ceradom manje vruće nego pod užarenim limom, em ju nemreš spigati kad negdje zapneš.
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
haha, da budemo naftu skurili, nema beda, ma za pokrov neznam budem videl kaj napraviti, zasad služi svrsi, a kaj kasnije, otom potom..

Inače imam uz njega i prikolicu, orginal koju je stari pretvoril u diližansu pa je tak nekad išel u ribolov u prikolici je spaval, bum vam je sliknul da vidite komediju:icon_rofl:

I imam uz njega bočnu kosu, koja je napopravku, jer sam je bil dal ujcu koji je sa njom kosil sa dajcom i naravno malo pod čokom zapel je za panj, pa je sad na ravnanju i imam neke tanjurače, bum vam malo sliknul to kad budem kod staroga..

Inače u mom kraju je on atrakcija, i imal sam več masu ponuda za njega, ali nije nam stiska, pa ga nećemo dati od sebe..

Velim, ja si budem sada odradil regu za njega i priku, ako Bog da i budem si ga koristil tak za sitnice, a ako bude sve po redu pravu iskoristivost če imat po zimi..

Svoje poruke možeš ispraviti, dodati, obrisati u roku od 90 minuta, pa ne moraš pisati poruku za porukom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
ne isplati se dat 10tk za komad željeza a nema se šta pokvarit jer nema mehanike,klip je jedino sta radi tu,ima dobrih na njuškalu za cijenu nove dobiješ 3 polovne
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
TV 830 :eek::
Curilo ulje iz getribe i stavljene su nove pikse i bolcne na sredinu


12821572_451446008386515_1185535072089179939_n.jpg


74969_451446045053178_209581988800280803_n.jpg


12814794_451446028386513_1896912052890752952_n.jpg


12512491_451446085053174_8909098537280810691_n.jpg
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Pitanje,
Da li sve serije 800 imaju isti mjenjač odnosno šasiju bez obzira na motore?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Razlika je u reduktorima u zadnjim rukavcima koje imaju 826 i 830 dok ih ostali nemaju,imaju poluosovine iz jednog dela.Ovi jači imaju origi i proširivače za točkove.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Pozdrav. Koje ulje livate u motor? I koliko ga treba, po pravilu, sa filterom i bez. Tomo je 821. Hvala.
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
U moj 818 ide sae 30 i kupil sam neka firma inol 5 litri.. od toga 2.6 u motor i 0,33 u filter zraka, barem prema priručniku.. A tolka količina i to ulje ide i u tvoj provjerih baš u priručniku, odnosno Vaš...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa ovim sa linka mislim da bi bez problema radio,možda bi i sa malo širim išlo dobro.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Mislio sam uzeti onoga od 125cm, sta vi mislite o tome ili ako ima netko slicnoga pa da mi kaze svoja iskustva
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Sad sam malo servisiral svojeg traktorina i primjetih da mi prilikom rada šeće lijevo desno rezervar za naftu i akumulator, kad sam malo raskopal vidim da su napravili glup sistem i da rezervar i akumulator kučište drže dva šarafa sa nekom gumom, i naravno ta guma je sprhla, je imal ko sličan slučaj i kak to riješiti?

Moram dići i skroz rezervar i otkačiti crijeva, ispust mu je na donjem crijevu sa desne strane? vidim da ima neku kao pipu na crijevu..?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Umjesto te gume ubaci komad drveta debljine oko 2,5 cm, ili metalne pikse/odstojnike, naravno nove vijke odgovarajuće dužine te ravne i elastične podloške. Ovo s drvetom je najjednostavnije.
Gorivo ne moraš da ispuštaš, samo zašarafi taj ventilić i skini crijevo s filtera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh