• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Definitivno olakšava motanje i ublažava udare kad ideš preko graba ali nije bog zna kaj.
Ja sam ugrađival na 558, 542... i dobil se mekši volan ali je bilo dosta pripasivanja i u konačnici se dosta taj volan grijal. Poprilično je i pumpa zujala jer se očito prebrzo vrti. Taj problem smo riješili ugradnjom večeg rezervara jer je ovaj dost mali. Ovde vidim da crijeva idu blizu ispušne grane....
Neznam, probaj pa bumo i mi ostali znali iz prve ruke kak se to ponaša na Uniju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Čini mi se da je ovo set za DT, za običnog je malo drugčiji.
Morat ću ovu zimu sve krajnike mijenjat pa si razmišljam da ovo ugradim.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Razmisli i o tome da ga nećeš moći registrirat s tim.. Nema papire, ne možeš ni atestirat..
A i univerzal ima fini volan, ja ga nebi mjenjal ;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Zato jer je to naknadno napravljena preinaka, a nemaš papire za atestirat..
Jedino ako je slično originalnoj ugradnji koju je taj model imal, ak je imalo različito- neće proći..
Bilo par slučajeva to kod nas s 539. Pa sam zato i ja odustal od ugradnje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Baš ću pitat na tehničkom.
Mislim da nigdje ne piše kakav volan ima?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Ne piše al očito znaju 👍
I 539 postoji s hidrauličnim volanom, pa eto ne može se nadogradit..
Kolega ima unutra u kabini komande za viličar, na njih onda samo šteka crijeva za nagib i dizanje kad ima viličar zakopčan. I za to su mu pravili probleme, jer toga nema u originalnoj izvedbi traktora..

Uglavnom provjeri, ne bi bilo loše i da ti na pismeno nešto daju, ovak se može svašta dogodit.

Lijepa naša država 😐😐
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Imam stražnje reflektore! Palim ih na kutiji iza sica. Provjera svijetla na TP.
- A ti reflektori, je l to original ili naknadno ugrađeno!
-Ja sam samo druge metnuo jer su stari razbijeni!
-Aha!
.........
Inače bi morali na jebeni atest!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pofarbaj servo cilindar i pumpu u istu boju kakav je trup i nitko nema kaj prigovarati.

Servo i hidrostatički volan postoji u originalnoj izvedbi traktora i to piše u knjizi uputa.

Jel treba atestirati prednju hidrauliku, utovarivač i utege?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
@mane ja imam takav set na svojem već tri godine i radi dobro, montaža je gotova za sat dva i nema nikakvog prupasivanja, sve paše. Nikad me na tehničkom nitko nije pitao za nikakve papire.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ko što rekoh, s Unijem nemam iskustva ali eto jocc ima i to dobra iskustva.

Na tehničkom ni ovi kaj sam ja ugrađival nemaju nikakvih problema a nisu ni pofarbani u boju traktora.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nemam kaj farbat kad na motoru skoro da i nema više farbe😂.
Na velikom imam naprijed i otraga naknadno ugrađene reflektore i nitko ništa ne pita.
Pošto oni slikaju traktor samo od iza i naprijed a ne sa strane teško da mogu znati jel to novo stavljeno ili je otprije.

@jocc jel isti set kakav se ovdje na njuškalu prodaje ili je za običnog malo drugčiji?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Točno takav je moj, paše i na 4 cilindra ali za njega ide umetak da se produži spona, sve dolazi u setu a taj komad za 445 se ne ugrađuje. Ja sam ga kupio u taktor univerzal i takav je. Jedino treba voditi brige da li pumpa treba biti s prednje ili stražnje strane, to sam im napomenuo i oni su dali drugu pumpu ili su u ovoj nešto okrenuli, to ne znam točno.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Onda ovisi od tehničkog do tehničkog. Naš U445 nije prošao zato jer je lijevi blatobran sprhnul (nabubril) komad dimenzija 80x180..
Pa smo morali to polimarit.. Ferko zato jer je bio apšisan, pa sam haubu bojal.
Uglavnom znaju zajebavat zbog sitnica, a očito da znaju i progledat kroz prste.
Pogotovo na selskim tehničkim pred krčmom. ja bi njim pola i vozačke oduzel, a ne samo da ih nebi na tehničkom pustil..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Nije da nisu skužili da sam ugradio hidraulični volan, razgovarao sam s ispitivačem i nije imao nikakve primjedbe. S tim da ja hodam u stanicu na tehnički a ne na ove lokalne.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pozdrav ekipo, može li mi nekako objasniti kako se pravilno koristi blokada na UTB 445?
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Posle koliko radnih sati nakon generalne traktor sme da ore i da radi tako teške poslove?
 
Na vrh