• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
Hvala ti puno.

Znači okrečem motor poklopim četvorke i to je to?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tako je. Ako niko nije ništa diral kad se oznake poklope razvod motora je u fazi.
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
To i je problem on je namontiral pumpu stavil 3 na četri tak palil traktor i normalno neče onda je mene zval ja sam opet skinul poklopac i 3 je na 4 kaj sad da delam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Skini zupčanik sa pumpe, izvrti ga dok se ne ukaže četvorka i poklopi ih.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ima tko slučajno knjigu da mi slika kakvo ulje ide u prednji diferencijal i zadnje reduktore na 445 DT? Ne mogu danas naći svoju knjigu da pogledam.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
19
Ja imam ovo to je od utb long kak su ga za izvoz zvali al to je isto ja sam mjenjal u prvom diferencijalu ulje i sad spušta na kuglama kak su oni čistači ni jako al kaplje hipenol 90 isto ide i i zadnje bočne reduktore , kad sam spuštal ulje van je išla mast više nek ulje vjerojatno zato kaj nebi spuštalo
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-25-22-00-01-569_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2024-04-25-22-00-01-569_com.google.android.apps.docs.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 11

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Vjerojatno je motorno...
No, u zadnje može hipenol...čim veće viskoznosti.
U prednji dif isto, jer se sporo vrti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Danas sam gledao prednji diferencijal i dosta mi je to gusto unutra, ne fali ga na sreću ništa ali ga bi ipak zamijenio, tko zna da li je ikad mijenjano. Nadam se da sad kad ga zamijenim neće puštati nekud :ROFLMAO: , sad koliko se brzo vrti ne znam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U našem Š... je "Hipenol" 320 otraga u reduktorima, a u prednjem mostu (obzirom da ima planetarne reduktore) je nekaj poput TH JD50 (Akros Multi F 10W-30).
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
To je nešto tipa ko tekuća mast? Nisam uopće viđao kod nas u prodaji takvu gradaciju. Na sreću nisam trebao rastavljati most kod DT pa ne znam puno o njemu ali pretpostavljam da su odmah na izlazu iz diferencijala semerinzi a poluosovine da nisu prema kotaču u ulju? Idem baš pogledati za fiata što pišu na netu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mislim da su semeringi samo u nabama. Rekel bi da su nabe i poluosovine zalijane uljem, čim ima "sjajne kugle" i brtve na njima.

To ulje ne izgleda čak ni ko med, a kamoli kao mast, već otprilike kak Hipenol 140 ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da je moj, nebi nikad u reduktore stavil motorno ulje.
Stavil bi hipenol, ali 90.

U našem Š... je "Hipenol" 320 otraga u reduktorima, a u prednjem mostu (obzirom da ima planetarne reduktore) je nekaj poput TH JD50 (Akros Multi F 10W-30).
Imam još karnister u kojem je došel taj Akros, što znači da je karnister odlične kvalitete (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh