• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upisnik u trgovce voćem i povrćem

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
voćari su do 31.12.2010. morali poslati zahtjev da se upišu u trgovce voćem i povrćem! ispada da ako nisi poslao taj zahtjev i upisao se, ove godine nećeš moći prodavati svoju kulturu na tržištu ( ako sam dobro razumio )

po meni je to nebuloza jer se vodim kao proizvođač voća i nisam trgovac. ne znam iz kojih razloga bih se još trebao upisivati kao trgovac! ili nisam dobro razumio!

ako neko zna nešto više molim da prokomentira!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam neki dan dobio rješenje da sam upisan. Na rješenju piše i da ga treba dostaviti:
- sektor inspekcija u poljoprifredi
- fitopatološka inspekcija
- carinska uprava
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ovi iz Ministarstva poljoprivrede nisu normalni. Poljoprivredna inspekcija Ministarstva poljoprivrede nije u stanju odraditi ovo sto sada ima u nadleznosti, a daju joj i novu zadacu da ide po trznicama, sto inace rai jedna druga inspiekcija (Gospodarska iz Inspektorata). Svakim papirom koji izadje iz Ministarstva poljoprivrede to Ministarstvo napravi jos vecu gungulu i zakomplicira vec ionako komplicirane stvari.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobio rješenje prije dva tjedna. Kako mi se čini OPG koji je u sustavu pdv je dobio po hinom postupku, dok ostalijoš čekaju. Biti će čupavo ako proizvodiš i prodaješ a nisi u upisniku. Prvo što me pitala gospođa u agenciji kad sam išao po karticu za plavi, da li sam u upisniku? Poz
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Narode nepaničarite imam informacije iz prve ruke iz ministarstva.
Ovako prvo sam u 13:50 otišao u područni ured ministarstva u Đakovo ljubazna gospođa me uputila u HZPSS Đakovo u 14.00 nikoga tamo nema dođem kući obrnem sve brojeve nikoga nazovem Zagreb ministarstvo poloprivrede i ljubazno mi objasni i napomene svima koji čitaju forum da ne paničare kao što sam ja radi se o ovome :
Zahtjev za UPIS TRGOVACA VOĆEM I POVRĆEM možete podići u HZPPS uredima ili skinuti na stranici ministarstva besplatno preko neta.
Ovo je jako važno nemorate podnositi zahtjev do 31.12.2011 za 2011god npr možete podnjeti zahtjev 30-60 dana prije nego počmete prodavati vaš proizvod npr: krušku počmem prodavat 1.9.2011 zahtjev podnosim minimalno 1.8.2011 na adresu u ministarstvo u Zagreb adresu provjerite da napomenem s povratnicom.
Dokumentacija obrazac,70 kn drž. takse,kopija OPG gospodarstva ili firma idr. SLATI PREPORUČENO S POVRATNICOM.
i to je to dakle tko sada neprodaje voće nema brige tko prodaje a nema rješenje od ministarstva nagrabo je, to se odnosi na sve i male i velike. Toliko od mene.
Pozdrav.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Ovi iz Ministarstva poljoprivrede nisu normalni. Poljoprivredna inspekcija Ministarstva poljoprivrede nije u stanju odraditi ovo sto sada ima u nadleznosti, a daju joj i novu zadacu da ide po trznicama, sto inace rai jedna druga inspiekcija (Gospodarska iz Inspektorata). Svakim papirom koji izadje iz Ministarstva poljoprivrede to Ministarstvo napravi jos vecu gungulu i zakomplicira vec ionako komplicirane stvari.

slažem se s tobom. nalušao sam se svakakvih gluposti tijekom svog radnog vijeka i mislim da im ovo neće proći! kvaka je čini mi se opet u novcima! 100.000 OPGa x 70,00kn takse i evo nama malo za plače ( a vas koji radite tko vas šljivi )!

po toj logici su onda i HEPovci trgovci strujom ( a ne proizvođači ) i oni moraju u upisnik, majstori, tekstilci itd.....! drugo gdje vam je sprema trgovačka! da li ćemo i u školu morati ići ili ćemo platiti 100,00kn takse i dobiti spremu!

mislim da će to ukinuti kad prikupe pola novca!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
POZDRAV

Sve prošao i kući došao riješenje dobio , ali mi baš nije jasno što sa njim ?
Tržim povrće na tržnici i oko nje . što sa papirom u đep i za 10 dana ga nema , a tada tržiti novi ili ga ostaviti kod kuće ????
Da li ima neko provjerenu informaciju ili je možda u pitanju neka kartica ?????



Uploaded with ImageShack.us
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
slažem se s tobom. nalušao sam se svakakvih gluposti tijekom svog radnog vijeka i mislim da im ovo neće proći! kvaka je čini mi se opet u novcima! 100.000 OPGa x 70,00kn takse i evo nama malo za plače ( a vas koji radite tko vas šljivi )!

po toj logici su onda i HEPovci trgovci strujom ( a ne proizvođači ) i oni moraju u upisnik, majstori, tekstilci itd.....! drugo gdje vam je sprema trgovačka! da li ćemo i u školu morati ići ili ćemo platiti 100,00kn takse i dobiti spremu!

mislim da će to ukinuti kad prikupe pola novca!

Škola je druga stepenica ove gluposti,te naravno novo ubiranje novaca,ali malo veće od ovih 70kn biljega...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
POZDRAV

Sve prošao i kući došao riješenje dobio , ali mi baš nije jasno što sa njim ?
Tržim povrće na tržnici i oko nje . što sa papirom u đep i za 10 dana ga nema , a tada tržiti novi ili ga ostaviti kod kuće ????
Da li ima neko provjerenu informaciju ili je možda u pitanju neka kartica ?????



Uploaded with ImageShack.us

jako dobra montaža. PRAva slika i prilika paralelnog svemira od naše države! vrlo moguće za koju godinu kad stasaju mladi inžinjeri! :finga:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
POZDRAV

Sve prošao i kući došao riješenje dobio , ali mi baš nije jasno što sa njim ?
Tržim povrće na tržnici i oko nje . što sa papirom u đep i za 10 dana ga nema , a tada tržiti novi ili ga ostaviti kod kuće ????
Da li ima neko provjerenu informaciju ili je možda u pitanju neka kartica ?????



Uploaded with ImageShack.us

ha ha plastificiraj ga
ja sam imao problem sa rješenjem za upisnik u opg
nestao ,izgubio se
imam karticu i sve ostalo al svi zapeli za rješenje o upisniku(tko je dizao poticaj u banci zna kakve su sve gluposti tražili)
a ja ga nemogu naći, tj. najvjerojatnije mi ga netko od tih i nije vratio

i tako sad kad sam trebao poslati papire za upisnik trgovaca morao sam u ured za gospodarstvo tražit novi
kad mi je gospođa rekla 400kn ja sjeo na dupe:heart:
ali eto mogu mi fotokopirati njihov primjerak rješenja i odozada napisati da je isti kao i original i to košta 10kn:p

a inaće ljudska glupost je bez premca
kad sam rješavao kredit za podizanje poticaja, u banci me traže to rješenje o upisu u OPG i dokument iz kojeg je vidljiv broj OPGa:confused:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
VJEROJATNO PARAGON RAČUN I DALJE SVE PO PRAVILU SLUŽBEEEEE

HEEEHEEE:supz:HEEEEE :madmana:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
mislim da je logika da to ide u pravcu da nam država plati prekvalifikaciju ili doškolovanje kao i do sada,ja sam morao ići za voćar-vinogradar,i ne samo da su nam platili školu i upisali u radnu knjižicu nego smo još dobili i troškove putovanja itd.nekih 4000 kuna,što je puno više nego stvarni troškovi,tako da ako bude tako i ovo a bit će najvjerovatnije,ja nemam ništa protiv. jer država traži da se školuješ,onda to treba i platiti. a ovo sa papirima i riješenjima,kartice neće biti,barem kako sada stvari stoje. kod sebe možete imati kopiju riješenja o upisniku,i kad dođe kontrola oni lako pomoću matičnog broja gospodarstva vide sve,koliko i čega proizvodiš i dali imaš ili nemaš recimo taj upisnik trgovaca.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ne slažem se sa papirićima to nije profesionalno službeni dokument NE može biti papirić kod bakice na placu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Htjeli ,nehtjeli, moramo a primjer mi komuniciramo preko neta ja osobno danas saznao jer je KOBAC pokrenuo temu nešto sam vrtio prije i piše da prodavač voća i povrća nemora se upisati u upisnik ako nema više od 50 kg iste sorte na štandu,zakon iz 1979 god i vrijedio do kraja 2010,a sada?
Tko će objasniti bakici s 5 kg mrkve i još 10 artikla da nemože prodavat na štandu i da ako nije njen proizvod mora imati educiraog prodavača voća i povrća koji to može dokazati ABNORMALNA GLUPOST.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nešto mi tu nije jasno...dali se ja moram upisati u upisnik iako nisam registriran u obrtnom registru za trgovinu na veliko i/ili na malo što stoji u članku 3. pod a).
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nešto mi tu nije jasno...dali se ja moram upisati u upisnik iako nisam registriran u obrtnom registru za trgovinu na veliko i/ili na malo što stoji u članku 3. pod a).

ovako,već sam pisao o tome i objašnjavao,samo treba malo čitati. niti je obavezan upisnik niti je obavezan arkod,ali.......ako hočeš poticaj onda moraš upisati zemlju u upisnik,ako je upišeš u upisnik odma je moraš upisati u arkod,a to ništa ne možeš ako nemaš OPG,ak imaš OPG i sve ovo navedeno to znači da češ prijaviti kulturu i dobiti ili ne dobiti poticaj,odnosno prijavljuješ ono što proizvodiš,dakle to što si prijavio smiješ i prodavati,ostalo ne. i ta bakica može otvoriti OPG i sve to legalno prodavati,nije neki trošak. jednostavno se hoće stati na kraj prekupcima i da imaju uvid koliko se poticaja isplaćuje za šta i koliko se čega proizvodi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kad se već spominju bakice... Bakica može otvoriti obrt Zdrpi i Zbriši, može otvoriti d.o.o Kubura, može otvoriti holding Otkinut ću ti glavu vještice mlada :) Ne mora biti uopće poljoprivredni proizvodač. Bakice su opake :) Svako može svašta prodavati, samo drukčije pravno to formira, da nije na crnjaka. Čak može bakica i kod bandere prodavati robu od nekog opg koji je u upisniku, ali mora platiti gradu mjesto, a papire i upisnički broj koristiti od OPGa.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kad se već spominju bakice... Bakica može otvoriti obrt Zdrpi i Zbriši, može otvoriti d.o.o Kubura, može otvoriti holding Otkinut ću ti glavu vještice mlada :) Ne mora biti uopće poljoprivredni proizvodač. Bakice su opake :) Svako može svašta prodavati, samo drukčije pravno to formira, da nije na crnjaka. Čak može bakica i kod bandere prodavati robu od nekog opg koji je u upisniku, ali mora platiti gradu mjesto, a papire i upisnički broj koristiti od OPGa.

slažen se ali baki nije nužno da plati gradu mjesto može se smjestiti u svoje ili neko drugo prikladno mjesto što je kod nas obićaj npr. mandarine , sir , po lici , povrće uz ceste itd, itd ,itd, .
Drugo, bakicin unuk ode na veletržnicu , žitnjak kupi i bakica prodaje pod svoj proizvod ,,,,,,,,,, imatu još dosta posla ,obićan papir ne znaći mnogo,



Uploaded with ImageShack.us
 
Na vrh