• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

A

AGRIPLUS65

Guest
a kaj ima u tim knjižicama posebno!!!???osim osnovnih uptstava za rad te rezervnih djelova!!!
mozda sklapanje motora dištance i td!:toimonster:
neznam nemam ursusa niti te knjizice da bi znal ,to sam nasal na drugom forumu pa sam okacil ovdje ak nekom treba .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jučer je i moj medo bio u pogonu i primjetio sam da ako stoji duže parkiran niz brijeg da mi docuri ulje getribe na onaj odušak između motora i kuplungi (ispod lamela).

Getribno je sigurno provjerio po mirisu... trebam mijenjati semeringe ili može i tak i dalje (bez parkiranja na nagibima)?

getriba je puna ulja do mjerice....na ravnici ne pušta ulje kad je parkiran...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Jučer je i moj medo bio u pogonu i primjetio sam da ako stoji duže parkiran niz brijeg da mi docuri ulje getribe na onaj odušak između motora i kuplungi (ispod lamela).

Getribno je sigurno provjerio po mirisu... trebam mijenjati semeringe ili može i tak i dalje (bez parkiranja na nagibima)?

getriba je puna ulja do mjerice....na ravnici ne pušta ulje kad je parkiran...
Najvjerojatnije curi na spojničkim osovinama ali možda i na pinjonu :scratch

Ako curi mali semering onda masti lamelu, ako curi veliki onda skoro nikom ništ, ako je problem samo nizbrdo ti odi na rikverc, ako te to ne smeta i lamela zasad ne klizi nikom ništ ......... Ali poznavajuči tebe ti buš sigurno tu rupu znečim zatrdil :rolfer:

Mjenjaj to da ti ne masti lamele bezveze ;)


image hosting jpeg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
šunjam malo pa nadjoh interesantnu sliku

slika-177497-2012-01-1326210293-velika.jpg
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da spomenem da sutra palim svoju makinu po prvi put u ovoj godini:?
eeeeeee da ne mogu da ne spomenem da je vitlo još uvijek u zraku-od prošle godine-cca od 20.12 i nije ni milimetra palo:gitarist:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo da spomenem da sutra palim svoju makinu po prvi put u ovoj godini:?
eeeeeee da ne mogu da ne spomenem da je vitlo još uvijek u zraku-od prošle godine-cca od 20.12 i nije ni milimetra palo:gitarist:

Svaka pohvala za hidraulik, kod mene na IMT-u pusti za sat-dva, al ne opterečujem se s tim.
Nego htel sam reči da to nije dobro ostavljati priključak u zraku da traktor trpi...:madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa baš zato što i ja smatram da je dobro sam i okačio sliku :prayer:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
pa baš zato što i ja smatram da je dobro sam i okačio sliku :prayer:

Ovu granu možeš kupiti u svakom dučanu barem je kod mene tako, u nutra dva grijača i pali ko mina... danas sam na -7 upalio svog 335 preko grijača ko metak... kako je to super kad nema stenjanja anlasera nego sam zuk...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Hidraulika

Šta da se radi? Odlučih zimus srediti hidrauliku nije nešto zafrkavala malo cugala dok je dizala i brzo padala sa priključkom i curkalo pomalo ulje na ramenima. Majstor rastavio sve i za sada po njemu trebam nabaviti osovinu i bakrene čahure i distance. Osvovina bi se trebala navarivat i tokarit tokar reko bolje da si kupiš novu to će puno koštati. Tako sam se dao u potragu kod mene u SK baš nema neki izbor trgovina sa dijelovima ali evo što sam sazno Osovina 280 kn, pikse svaka cca 100 kn, brtva i silkon 60 kn, ulje 30lit (treba mi 23) 640 kn biće dobro ako se zaustavi brojčanik na 2000,ljetos struja kpl i ruke sa akumulatorom 2300, ljetos motor generalno 2000 evo me na cifri koju sam dao za ljutu mašinu. Pitanje kolegama kako se stručno zove ta osovina na slici br 10 i pikse br 8 i 9 tako da sutra mogu Antošu objasniti što trebam.


 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
To bi bila osovina ruku hidraulika (valjda), i pripadajuče čaure.
Neznam zakej ovu staru ne zemeš za uzorak i sa njom mu pokušaš objasniti :scratch

Inače ova sa gornje i sa donje slike ti nisu iste.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
To bi bila osovina ruku hidraulika (valjda), i pripadajuče čaure.
Neznam zakej ovu staru ne zemeš za uzorak i sa njom mu pokušaš objasniti :scratch

Inače ova sa gornje i sa donje slike ti nisu iste.
Hvala na odgovoru, dali znaš neku trgovinu koja je dobro opremljena sa rezervnim dijelovima za ursusa ako želiš javi mi na pp hvala unaprijed.
 
M

Miško 007

Guest
Jel ko kupovao blok od ursusa 335 nov i cijena me zanima...
Puko susjedu...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
hvala na informacijama uspio sam naći kod sebe u Auto poljostroj za 280 kn osovinu i za 230 kn u Kutini čahure. kod svih ostalih nema osovine ispod 500 kn a čahure većina nema. Ostaje mi za kupit ili napravit prstenove za distance od crne cijevi. Usput sam se raspitivao i za pumpu kod većine se kreće cca 700 kn u D Selu sam pronašo 610 -5% za gotovinu 579 kn a šalju i poštom. Prosto je nevjerovatno koliko su naše trgovine neopremljene i sa malim zalihama robe evo malo jednog linka sa cijenama iz Poljske, pozdrav iz Siska.
http://www.farmexpert.pl/wal_podnos...ium=cpc&utm_campaign=2012-01&utm_content=5424
 
M

Miško 007

Guest
pa neka zavari ako je puk'o

Zvali za nov i nov je 7300 a kod mojeg prijatelja mi može za 5500 kuna to odraditi.
Ali ne isplati se bolje da to frkne smeće u otpad nije za nis drugo samo problemi s njime a nis ne radi...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ajde ga ti onda dogovori za smeče. A mi se bumo onda dogovorili za neke sitnice!
Ili nek ga frkne u njuškalo u dijelovima a kaj bu ostalo ....vaga :)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
......eeeee........ da vas pitam jel tko pokušavao staviti zaštitni ram na ona 4 šarafa na trubama, mislim da sam negdje pročito dato baš i nije pametno, slušam savijete
 

Najnoviji postovi

Na vrh