• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kad staviš tu cijev. Kak kipaš?
Desnu malu ručicu staviš prema dolje, i skroz ljevu prema gore?
Ima to za kupit?
Koliko cepaju po dučanima?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ima za kupit u svakoj trgovini sa dijelovima..Ja sam sebi to ugradio prije par mjeseci ova cijev što ide iz kućišta košta cca 60 kn + na kraju onaj ventil 90 kn...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Fala Bogu da je netko stavio sliku i sam trebam smontirati cijev za kipu tu je bila ona U cijev mala a prvu rupu si zatvoril?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz ljudi

Imam mali problemcici pa molim za pomoc ako je tko imao nekaj tak slicno !? Na 335 mi se pojavio neki cudan zvuk u lijevom kotacu.... Tesko je opisati, ali zvuci nekaj kao ... tonk tonk ... prenosi se na gumu, a zvuk je slican kao kad zica na tamburi pukne ( ???? ), ili kao da se neki feder cuje kao da zapinje u nesto ( ???? ) . Kocnice normalno rade, a taj zvuk nije stalan.... pojavi se kod promjene smjera ( napred, natrag ) i per puta se cuje pa nestane.... I... Ako netko zna gdje bi skinuo mehanicarsku, servisnu knjigu za njega ! Prirucnik odrzavasnja imam !!
Hvala
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ja sam imao isto malog medu i to mi se znalo dogadat, nisam to popravljao, kad mi je pocelo, stao sam, u rikverc malo i opet napred i teraj a sto bi tocno moglo biti neznam... Mozda neko od kolega ako je popravljao zna o cem se radi...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
...... Tesko je opisati, ali zvuci nekaj kao ... tonk tonk ... prenosi se na gumu, a zvuk je slican kao kad zica na tamburi pukne ( ???? ), ili kao da se neki feder cuje kao da zapinje u nesto......
srce felge si provjerio? podizao si lijevu stranu i zavirio malo okolo?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo društvo imam i ja problem sa svojim medekom .... Danas sam bio u šumi sa vitlom i pokušao izvući jednu bukvu i pri povlačenju vitlo mi zaustavlja kardan...Pošto imam dva medeka na ovom starom kada se događa preopterećenje diže se prednja strana traktora,ali meni danas zaustavlja kardan i niti makac više inače dobro vuče teret u hodu ...Sada dali je problem lamela ili se radi o nečem drugom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Ak nastavi raditi kad ga rasteretiš, a i e čuje se drobljenje, skliže se la.a na kuplungu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Fala Bogu da je netko stavio sliku i sam trebam smontirati cijev za kipu tu je bila ona U cijev mala a prvu rupu si zatvoril?
Da, prva rupa se zatvara čepom.
Pozz ljudi

Imam mali problemcici pa molim za pomoc ako je tko imao nekaj tak slicno !? Na 335 mi se pojavio neki cudan zvuk u lijevom kotacu.... Tesko je opisati, ali zvuci nekaj kao ... tonk tonk ... prenosi se na gumu, a zvuk je slican kao kad zica na tamburi pukne ( ???? ), ili kao da se neki feder cuje kao da zapinje u nesto ( ???? ) . Kocnice normalno rade, a taj zvuk nije stalan.... pojavi se kod promjene smjera ( napred, natrag ) i per puta se cuje pa nestane.... I... Ako netko zna gdje bi skinuo mehanicarsku, servisnu knjigu za njega ! Prirucnik odrzavasnja imam !!
Hvala
Mislim da problem trebaš potražiti ispod onog poklopca na reduktoru kojeg drži 6 vijaka.
Digni kotač u zrak i probaj dali ima lufta.

Radionički priručnik sam davno metnul na forum ali mislim da link više nije aktivan.
Ako je potrebno postavil bum ga opet.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
aha sorry ja sam mislil da misliš na poklopac sa suprotne strane...tam di je matica.
s ove strane je ležaj, kaj ne?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo društvo imam i ja problem sa svojim medekom .... Danas sam bio u šumi sa vitlom i pokušao izvući jednu bukvu i pri povlačenju vitlo mi zaustavlja kardan...Pošto imam dva medeka na ovom starom kada se događa preopterećenje diže se prednja strana traktora,ali meni danas zaustavlja kardan i niti makac više inače dobro vuče teret u hodu ...Sada dali je problem lamela ili se radi o nečem drugom?

Tak se i meni dešavalo. Ak malo duže stoji kardan osjetil buš i miris....
Cepaj na pola i vidi kaj treba.
Ja sam prvi put stavil samo nove lamele.
Pa onda nakon 100sati opet na pola i onda lamele i opruge. Još sam stavil po preporuki muhe SVE opruge inače ih je falilo 2 ili 3 ne zmislim se sad več ima i slika ovde negdje.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21583&page=70
Sad nema više klizanja :icon_kidra:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
@ ZJ tako je čuje se drobljenje unutra dok okreće kardan pod opterećenjem....
@ Puki pošto si ti mjenjao lamele ,jel se sjećaš cijene koliko su koštale lamele za njega?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
izbija voda na brezon

Poštovani forumaši lijep Vam pozdrav.
imam jedan problem sa ursusom 335:
uzeo sam nov blok motora, uradio generalku i sada mi se dešava da izbija voda na brezon koji steže glavu za blok. nije pomiješao vodu i ulje,ne grije se, povećana je potrošnja ulja a i vode?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: izbija voda na brezon

ili nije brezon uvrnut do kraja pa je popustio ili je pretegnut pa je navoj popustio. u svakom slucaju ce sve vise trositi i vode i ulja zato sto sagoreva u komori i izbacuje van. morao bi sigurno da pojacano dimi plavo beo dim. skidaj dok je vreme i proveri sta se desava
 

Najnoviji postovi

Na vrh