• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Mislim da to nema veze sa ventilom, da je to problem u polužju.

Pokušaj ručicu od poluga staviti negdje na sredinu, ili malo više prema podignutom i onda probaj drmati onu malu ručicu pokraj sjedala, pa vidi hoće li se poluge pomakunti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,720
Dva puta mi se tak desilo i svaki put sam morao skidati poklopac hidraulike. Kak Marko kaže problem je negdje u polužju. Negdje u ovoj temi sam stavio sliku šta se meni dešavalo. Ali prvo pokušaj sve iz vana ako uspiješ da ne raskapaš bezpotrebno.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Živi bili.
Evo da se pohvalim, do sada nikakvih problema sa medom. Bilo sitnica ali ništa vrijedno spomena.
Nego da pitam nešto. Ljuti me odbacivač ulja do lamele. Slini u zvono i masti lamele.
Kakav je problem skinut taj dekl i stavit sa semeringom? S te strane je i aksialni ležaj radilice? Savjeti dobro došli...
Pozzz
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Popolovot traktor, skinut cijelu korpu i zamajac, skinut dekli, stavit drugi, ali tad ti je najpametnije skinit i karter i stavit novu brtvu, jer ce se stara vjerojatno pokidat.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Hvala
Vrijeme je i za ulje promjenit.
Tako da vjerovatno bude nakon berbe.
Nesjećam se gdje dođe onaj odbacivač. Mislim da je na radilici. Se on mora skida prije novog dekla? Davno bilo pa zaboravio.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,677
Pošto je na novo složeno 1.5 bi trebalo bit ak je nova pumpa ulja i ventil na cca 700-800 okretaja. Kaj si s pumpom riješil.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,720
Već sam mislio da nešta nevalja kad je tak malo. Nisam ga do kraja zagrijao ali nakon 15-20 minuta rada pod jačim gasom bio je pritisak u leru oko 2 bara. Ufazio sam pumpu. Razlika je u par zuba u razvodu. To je pumpa od kristala 80xx samo šta na njima pumpa dođe sa desne strane pa mi šaraf za kontrolu ulja dođe do bloka ali nije bitno. Jedino šta ta pumpa nema povrat viška goriva iz pumpe u rezervar. Neznam zašto ali valjda se nebu razletela zbog toga.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Vidim temperatura došla do 90°, ma sigurno mu teško jer je rosna kukuruzovina, al' ajd bas da vidim hladnjak...
Ocistio, nastavio, temperatura nazad na 75°.
20201023_230526.jpg

20201023_223625.jpg
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Poštovanje forumaši! Gledao sam danas jedan ursus 355 pošto ga planiram kupiti zanimaju me dvije stvari . Kada odšerafim šipku za mjerenje ulja dok motor radi kroz otvor baca ulje i još jedna stvar kada upali pumpu hidraulike vrti se kardan kaže čovjek da tako to mora biti pa me zanima dali je to normalno?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Mora bacati ulje jer je plitak karter. A ručicu od kardana prebaciš u četvrti položaj i onda radi hidraulika i mora traktor biti u brzini, a kardan ne radi.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
ići ću pogledati još sutra dali to funkcionira,ako se neda isključiti onda je nešto neispravno..

Dali mu se daju ugraditi grijači ,jer vidio sam da ih nema ali i bez njih odlično pali
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Sve kak ti je rekel Boro je točno tak, a grijači velikom medi ne trebaju. Čim je bolje zima oni bolje pale.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Dabio, na njemu mora raditi kardan da bi radila hidraulika, to je normalno.
 
Na vrh