• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Hvala dečki na odgovorima. Traktor sam definitivno odlučio kupiti kada stroj stigne (ako se tako može nazvati 😂) stavim koju sliku. Jos jedno pitanje traktor nema nosače za donju kuku za vuču, pa me zanima dali se ima to gdje uopće za kupiti ili ako mi može netko poslikati kako izgledaju nosači da ih mogu napraviti, kako imam dva mala medeka imam i dvije donje kuke tako da bi jednu smontirao na velikog medu...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ova ideja na prvoj slici mi se bolje sviđa, dali bi mi Borisllav 360 mogao poslikati nosač koji drži kuku ispod traktora koja se na slici ne vidi? Bio bih zahvalan
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Hvala Borisllav360 vidi se sve dobro na slikama. U subotu ili nedjelju idem po traktor,ako mi nebude bilo što jasno javim se za daljnju pomoć...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Nabavi ovakvu:
Aut kuka Zetor.jpg

Ona druga Ursusova ti je bolja (bez ovog trokuta), poput ove Zetorove, jer su poluge upotrebive za neke druge stvari. Ono s trokutom je nužno zlo na IMT-u jer nema mjesta za kuke koje bi ju držale.
Znam tko ima jednu takvu nekompletnu za relativno male novce (ak ju nije prodal).

Mi 50 godina vlećemo jednoosovinske prikolice i nikad nismo imali (niti imali želju imati) automatsku kuku.
Obična kuka s klinom zadovoljava sve potrebe, samo na prikolici napravi nogu na šaraf.
 
Posljednje uređivanje:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
ZJ imam kuku od malog ursusa zanimali su me samo nosači naprijed i ispod kako izgledaju jer ih moram praviti..

Osim ako znaš da netko ima za prodati ovaj prednji nosač za kuku kupio bih ga odmah da ne moram kemijati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Ona od malog je nestandardna i iskreno, ne sviđa mi se.
Ali da bi se lako dala pripasati, bi.

Znam tko ima ovakvu:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Može pitaj čovjeka dali je prodao i dali ima ove nosače ispod kardanskog vratila što drže kuku .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
To je gotovo uvijek pripadalo traktoru, jer na to ide klateća poteznica.

Pošljem ti broj na PP, pa pitaj sam. Koliko se sjećam, falili su ovi vertikalni teleskopi s kojima podiže.
Nego, ova od velikog je je standardna fi 50mm. Ima li ti prikolica oko fi 50 ili je manje (prema malom)?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
0482B40C-C82D-4D2B-8A22-D3EBC6F621CA.jpeg B43A106E-266F-4AE8-8BBB-76CE91D0B6A3.jpeg

Traktor je sinoć stigao jutros bilo -4 sa trećeg puta je upalio ,pošto nije imao antifriz jutros stavio u njega antifriz , u njega mi stalo 10 lit tekućine, nekako mi se to čini malo za njega pa me zanima dali ide samo 10 lit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ursus bi moral od prvog alnasanja na toj temperaturi paliti, ali to ne mora nista znaciti.

Rashladne tekučine ti ide oko 10 litara tak da je to ok.

I slika se ne vidi pa ju postavi ponovno da vidimo raketu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Nasel sam sliku i postavil ti ju u post.
Ne izgleda loše
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
A čovjek mi rekao da mora gas pri paljenju biti na jednoj četvrtini i da ne alnasujem duže od 5 sek pa da ponovim,na taj način mi je upalio sa trećeg puta, na malom ursusu uvijek ručni gas mora biti do kraja pa neznam dali to ima kakve veze?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,677
5 sek mu je dovoljno samo kad je toplo vrijeme a ne sad kad je u minusu ili oko nule.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Kad je traktor ugašen letva za količinu goriva je na nuli.
Kad mu ti dodaš malo gasa ona ode u maximalno startno punjenje ali čim ga alnaser malo zavrti regulator ga vrača u zadani položaj jer si mu dal premalo gasa....
Pali ti njega pod punim gasom kad je zima i alnasaj ga slobodno dulje. Pet sekundi je jako malo za zimske uvjete.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Dobro izgleda Ursus nema šta.I kod mene duplak čim malo zahladi odma vergla a trebao bi da pali na zub kao solac, nebitno jel ljeto ili zima.
 
Na vrh