• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ne sečam se, nisam s malog Ursusa alnaser skidal več ne pamtim od kad.
More biti da su isti ali ja sam si zabrijal u glavi da je na malom na 2 šarafa. Očito nije.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ne ne isto su tri šarafa i na malom , pokušat ću u srijedu prebaciti pa javim rezultat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To je onaj s reduktorom kaj se brže vrti?
To bi moralo paliti puno bolje.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Na malom me je zezalo prvo paljenje prije dvije godine a od reparacije motora mu je bilo prošlo 600 sati tako sam skurio stari alnaser koji je sporo vrtio kupio sam tada ovaj brzi i od tada pali ko mina.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Na mojem sad poslje generale ni nema nepovratnog ventila, nisam ni stavio. Ne pali na prvi oketaj ali to me niti najmanje ne zabrinjava. Bitno da pali i da dobro radi. Hladno je i sasvim je normalno da malko slabije pali. Ako ništa drugo nafta se ohladi u crijevima i boš pumpi i nemre ju povući kao po ljeti. Prije sam znao polijati tople vode po boš pumpi da ju ugrije i odma je bolje. Možda ti je samo do akumulatora.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Večer! Evo kako sam ostao dužan odgovor Muhi ovih dana sam bio u nekoj strki ,pa nisam imao vremena se baviti Ursusom,jučer sam palio Ursusa znači mora okretati alnaser 5-10 sek i onda upali dok alnaser okreće baca dim (nisam pumpao gorivo na Ac pumpu). Jedan mi poznanik rekao kako zimi pali svojeg sa zagrijavanjem zraka na usis i jutros tako pokušao nije niti okrenuo pola kruga odmah je upalio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Znači nafte ima ali nema kompresije da ju upali.
Ako te to ne smeta ostavi kak je i to bu jos dugo islo, a ako te smeta znaš postupak.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Mogucnost je i da pumpa nije na dobrom kutu paljenja..
Muha, sjecas se one moje situacije od nedavno? Isto tako je dimio i nakon dosta verglanja na jedvite jade palio. Nakon sto sam pumpu nastimao, palio je na 3 dizne bez problema (jedna bila skinuta radi provjere kuta ubrizgavanja)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Normalno da se sjecam, ja sam ti odmah rekel gde je problem i kaj da napraviš.

Moguče da je do kuta, treba provjeriti, mozda bude bolje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Da, bilo je tako, to sam sredio, traktor radi, i covjeku vise ni traga ni glasa - a ni mojih novaca.
Ali, moj obraz je cist....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ma nije mi problem što pali uz verglanje cca 10 sek bitno da upali ionako mi ga u zimi netreba čeka za sada proljeće osim što me to za sada brine ako je do pumpe da nebi naštetila motoru ako nije u dobrom kutu paljenja. Kako to provjeriti dali mi možete objasniti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da, bilo je tako, to sam sredio, traktor radi, i covjeku vise ni traga ni glasa - a ni mojih novaca.
Ali, moj obraz je cist....
je*eš novce, nije sve u njima. Ostal ti je čist obraz i jedna škola koju si sam platil.
Nadam se samo da si vlog snimil pa ti bu bar dio od yub tuba dosel ;)

Ma nije mi problem što pali uz verglanje cca 10 sek bitno da upali ionako mi ga u zimi netreba čeka za sada proljeće osim što me to za sada brine ako je do pumpe da nebi naštetila motoru ako nije u dobrom kutu paljenja. Kako to provjeriti dali mi možete objasniti?
Nebu mu nist, ali ako baš hočeš igrati se s tim ja ti mogu probati opisati kak se to radi.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Gledao sam jedan video na youtube prije mjesec dana ,ali baš nisam bas skužio potražit ću ga ponovno ,ako je to to?Znači na prvom lajtungu dizne do kilera je neka cjevčica ostali lajtunzi su spojeni iz pumpe na dizne i čovjek okreće zamajac ,ali nisam skužio zašto , pa bi te molio Muha ako imaš vremena i volje da pojasniš,pa se budem pokušao zezati poslje blagdana sa time.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Budem potražil u pp- ima kak sam Marku i jos jednom kolegi s foruma objasnil da naprave pa ti prekopiral i poslal.
Tak da ne moram dvaput misliti kad pišem 🤭
A ti potraži video pa mi ga pošalji, možda ti lakše pojasnim uz pomoč njega ako to nisi nikad radil.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok Muha nije hitno. Evo uspio sam naći Poljskog Muhu 😁, razmisli da i ti svoje znanje prenosiš na youtube usput i zaradiš 😂 u nastavku link za video:

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To je taj, kad je ono Marko imal brige dotaknuli smo se tog videa ali ga nismo mogli najti.

Nabrzinu sam pregledal ali to je to, tak se to dela.
Pogledaj ga koji put pa pitaj koji dio ti je nejasan da ti ga prevedemo na naš jezik i objasnimo na naš način.

Ne zanima me zarada od youtuba, nema kruha bez motike i to su kratke zivotne etape koje nisu dovoljne. Lako se na bogatstvo priviknuti ali se teško na staro vratiti a meni je dobro tak kak mi je sad.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ovako koliko sam skužio on je pumpu odšarafio na ona tri šarafa ( zbog čega?).Koliko vidim ručni gas je povučen do kraja onda je odvio ovaj lajtung prvi i vrtio zamajac dok se nije pojavila nafta do najviše točke u ovoj prozirnoj cjevčici sa time da su mu se morale poklopiti ove crte na kućištu i zamajcu ,kad se pojavi nafta na ovoj cjevčici i dođe do krajnje točke tu se onda zategne ovaj latung na pumpi i na dizni i tu se natrag zategne pumpa tako sam ja to shvatio 😰
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pumpu otpušta da bi ju mogel zakretati i dobiti da gorivo u cjevčici ranije ili kasnije krene.
Na dobrom si tragu i razmišljaš. To mi se svida.

Sutra ti bum pojasnil kak i kaj.
Sad je kasno.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Može sa nestrpljenjem čekam odgovor, a ja do tada ujutro idem u trgovinu po lajtung da ga mogu presjeći i staviti ovu prozirnu cjevčicu iako nisam mislio jos to raditi ipak ću jos prije Božića probati. 😁 Laku noc cjeloj ekipi iz grupe!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Prozirna cijevčica nek ti bude čim manjeg unutarnjeg promjera radi točnijeg mjerenja. Možeš nabiti u tu koja ti ide u lajtung još tanju.
 
Na vrh