• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Muha, a što raditi kad na zamajcu nema oznaka?
Na mojem Didici nema oznaka...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Muha ovo su crte na zamajcu i ova lijevo na kućištu se slabije vidi po njima moram riktati ubrizgavanje pumpe?
86F477AD-65E0-4159-80F8-14C68CDCC071.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Tak je.
Ne zaboravi si prije nego pumpu otpustiš zabilježiti položaj u kojem je bila da bi se znal vratiti na staro ako se slučajno pogubiš.
I ako ti bu ulje curelo poslje štelanja nemoj mene krivitin jer ti si htel poštelati, ali ako bude kasnije lako skineš pumpu dole i zamjeniš o-ring.
Onda ti bu več lakše, znal buš kaj i kak.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Koja je dimenzija O ringa da ga kupim neka stoji u rezervi ako bude slučajno ulje puštalo?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ej društvo! Ovako bila mi se slomila
polugica ručice kardana i opala mi dolje u getribu u ulje ,Muha mi je objasnio kako i što skinuti poklopac što sam i danas napravio i izvadio slomljenu polugicu ( Muha nisam morao ispuštati ulje uspio sam je uloviti magnetom).











A7D6C53D-B419-46F7-90F6-C5911A2BF859.jpeg
postavljena nova polugica
78F16332-0327-4918-B4FF-440B5BF49B1F.jpeg sve sam složio natrag ,ali izgleda da se desio drugi problem kao da je nešto zablokiralo nemogu nikako ručicu spustiti dolje , bilo mi je sve funkcioniralo dok nisam ručicu kardana stavio neki dan u najgornji položaj da radi hidraulik preko kotača,tada sam je pokušao vratiti natrag i onda je ona puknula , nisam je danas uopće jako natiskao da ponovno ne pukne. Gdje tražiti problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Kad si mjenjal osovinu da nisi stegnul onaj vijak ključ 9 u osovinu pa to blokira?
Kad si zamjenil osovinu jel se poluga gibala?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Jesam pritegnul sam malo taj vijak ,ali polugica se mogla zakretati naprijed- natrag bez problema prije nego sam postavio poklopac mjenjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Probaj popustiti utvrđivač, možda si im zamjenil mjesta kad si ih vračal
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Utvrđivače nisam niti dirao ,ali pokušat ću ga popustiti za polugicu kardana je onaj skroz lijevi ?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,502
Najvjerovatnije ti je polugica otišla previsoko i iskočila iz utora.
Probaj skinuti utvrđivać i sa šarafcigerom probaj pomaknuti držać vilice prema nazad. Ja imao takav slučaj. Uzrok krivo zavarena polugica ona koja je tebi pukla.

Utvrđivače nisam niti dirao ,ali pokušat ću ga popustiti za polugicu kardana je onaj skroz lijevi ?
Da
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Sutra radim cijeli dan, pokušati ću u četvrtak, nadam se da je samo to da nije nešto gore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Kad skineš utvrđivač prati kroz rupu dali se letva pomakiva kad pokušavaš ručicu uključiti.
Možda ti nije dobro sjelo u utor, na to sam te upozoril.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ona capica na polugici sjela je u ležište na letvi sigurno to sam provjerio prije nego sam zašarafio poklopac, pokušat ću odšarafiti utvrđivac pa javim rezultat nisam se odmah toga sjetio da pokušam sa utvrđivačem.
Dali kvačilo mora biti obavezno stisnuto ili ta poluga kardana dok je traktor ugašen može se pomicati i bez kvačila?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Može se pomakivati ali ako je zupčanik udara zub u zub nema šanse da uključiš.
S ugašenim motorom nek neko okreče ručno osovinu kardana a ti probaj ručicu.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok Muha! Jos jedno pitanje morao bih provjeriti razmak capica na kvačilu negdje sam pročitao prvi stepen bi trebao biti 4 mm a drugi 10mm razmak od druk ležaja, sa čime to izmjeriti jer sa šublerom nemogu to nikako?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
To si pročital, ali u praksi je to malo nezgodno poštelati izvana.
Udaljenost od potisnog ležaja možeš poštelati i izvana na štangici i onda ti to stvara problem jer neznaš koliko je pred pritiska ostalo.
To je najsigurnije naštelati kad je motor dole na odgovarajuču mjeru.

Ovih 4 ili 10 mm možeš poštelati (to je samo razlika između 1 i 2 da ne tiščeš bez veze 2 stepen) na način da uzmeš komad flaha 4 mm i guraš ga između potisnog i capica, isto tak i 10mm.
A možeš i drveni komad ako znaš otesati dasku na milimetar.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Kako prepoznati koje su capice 1.stepen ,a koje su 2 stepen ,malo sam gledao meni one sve izgledaju indentične 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh