• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Koje ulje sipati u C 355.
Sea 30
Ili 15w40.
Ili neko treće ...
Majstor sto popravlja traktore kaze samo 15w40...
Opet komisija koji ima ursusa preko 25g. Kaze uvijek sipa sae 30...e sad
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Jel se.ovo more rastaviti ? Ove pločice gdje nasjedaju podizači ventila su dosta poderane i neke se okreću neke ne.
IMG_20200520_163437.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Može li 355 u originalnoj izvedbi okretati plug sa 2 crijeva, ili ne?

Imam ona 2 izlaza na razvodniku. Na jednom je priključak za prikolicu, na drugom je čep.
Treba li kakve prepravke za dvoradni cilindar, ili mi je samo cijev potrebna?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Može. Skini čep i spoji drugu cijev.
Ako plug ima automatsko prebacivanje ("kocku") onda mu je dovoljan i jedan izvod s povratom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nema kocku, nego dvoradni cilindar. Znam da može to sa kockom i jednim crijevom, nego pitam za dvoradni cilindar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Može, samo moraš okretati ručicu od krajnjeg gornjeg do donjeg položaja i obratno.
Jedino je važno da ručica nakon okretanja ostane u zatvorenom položaju (mislim da je gornji, jer u valjda na donjem spuštanje).
 

Tackovic001

Novi član
Tu od
13 Sij 2020
Poruka
3
Poštovanje!
Imam problem sa Ursusom c 355,
Kad stisnem rucicu kardana odmah mi ju izbaci nazad (iskljuci).
U zadnje vrijeme se da ubacit i bez pritiska kvacila.
Ali cim prikvacim malcer ili nesto za što treba veca snaga u vratilu automatski se samo iskljucuje.
Koji bi to mogao biti problem.
Hvala unaprijed

A i sam kardan iza ima lufta 2 3 cm ide nutra van jel to normalno ili ne
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nisi trebao otvarati novu temu kad već ima tema o tom traktoru. Problem kod iskakanja ručice kardana može biti do utvrdjivača ili viljuške kardana.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Pošto kardanska osovina putuje vjerojatno nešto oko zegera i ležaja ne štima ili su se pak šarafi koji drže kučište ležaja spojničke odvrnuli. Dok ne raskopaš nebudeš znao. Ulje van, poklopac semeringa kardanske skini dolje i kardansku osovinu van pa češ vidjet kaj se događa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nova klipnjača i radilica kompresora. Jel to mora na obradu tokaru ili baš ide toliko fiksno ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
To mora biti novo obrađeno na mjeru. Ide jedno na drugo ali fiksno. Kad je gore mora se lagano rukom okretati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Glavni ležaji 11 kila, leteći 7-9 znači 8 kila, glave na 16 kila. Zamašnjak ? I neznam jel još šta ide na kilo ključ ? Kak u grubo poštelati lamele ? Šta i kako i od kuda mjeriti ? Kardanska lamela je ostala stara a vučna je nova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Sve točno, samo leteče stegneš na 7 i onda dotežeš ručno da bi ti rupe za rascjepke pasale pa na koliko ispadne.
Zamajac ja stežem na 10 kg.
Capice od srca lamele na 40-50 idu, a ja štelam obično na 38-46.
 

Najnoviji postovi

Na vrh