• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Znam za podloške samo šta je dugotrajnije rješenje ili šta je bolje napraviti ? Sad moram skidati i radilicu i kompresor ako ide na ravnanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
A da, treba rastavljati.
Da je moj ja bi ga brusil jer pločica ima samo jedne debljine i moglo bi u budučnosti biti problema.
Ustvari, ja bi blok vratil nek ga oni pripašu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Bude sutra majstor došao to još premjeriti komparatorom. Jutros malo uzeo mjerne listiće pa išao malo čačkati. Komad stakla i mjerni listić. Listić 0,05 prolazi, i to onak komotno. Znači da ipak nebu trebao tokaru. Barem nešto pozitivno u svemu tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Metalni bi trebali biti kvalitetniji i izdržljiviji, a znamo da Ursus voli diči temperaturu zbog hladnjaka i izbaciti vodu iz njega.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Nisam baš imao s njom puno problema zbog temperature. Dok nije bilo zetora ali nismo ga ni forsirali puno. Bolje jedna niže i već gas nego ga forsirati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
To je čep od kanala ulja. Pod njega bakrena ili aluminijska pločica i stegnuti. Nije lošep podljepiti ga nekim ljepilom za vijke.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Kad ga zavrnem do kraja udara u u jedan od onih 5 šarafa koji se šarafe sa vanjske strane. Valjda znaš na šta mislim. Na starom bloku taj šaraf nije mogao tak duboko ići.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kontam, na tom novom bloku je duboko dosjed napravljen.
Stavi dvije, tri pločice. Ali pazi da zupcanik bregaste nebu zapinjal u njega.
Ili podloži vanjskog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Moguče, ja sam si zabrijal da je ko i onaj vanjski. Stvarno se ne sječam ali dal bi koljeno vrtat da je na jednom bloku na Zetoru bil čep s podloskom.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Je sa zadnje strane, ovde napred nema dosjed za pločicu nek bi trebal biti navoj i prolazna rupa samo kaj su izgleda muži pregliboko narezali navoj.
Ja bi tu dal napravit konusni čep i namazati s ljepilom za vijke..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Da, takav šaraf. Namazal sa temeljnom bojom i zakirnao na dva mjesta. Mislim da ga ja nebum više skidao ako bude ikakve sreće. Radilica na bloku i nemogu vjerovati da se vrti rukom 😂.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege zakovale su mi poluge hidraulike na 355.
U g.polozaju.
Nikako ih nemogu pustiti.
Sto bi moglo biti.
Kako da ih pustim
 

Najnoviji postovi

Na vrh