• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Kaj niko ni ne pokušava taj smrad pokrenuti?
Bojite se da se ne pokvari i sam bog da stoji :lol:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
strucnjaci, imam jedno pitanje...
na mom 355 vec godinama ne radi rucka od kardana, odnosno stalno je ukljucen, a rucka nema efekta, nesto je polomljeno, pa me okvirno zanima sto bi to moglo biti pokidano, odnosno jel to mogu sam srediti i koliko bi kostao dio, ako se da nabaviti od nekog rashodovanog traktora!?
da ne rastavljam bez veze ako mogu dobiti odgovor, mozda cak i koju sliku...

Jel ide uopče gore dole ili je zablokirala?
Štift, trn, odpuštena vilica, savinuta vilica, možda ju nisu ni ugradili. Ursus je to

I da, tema je 335, a ne 355
Preseli se tam da ne kvarimo malog diva


sorry, promaklo mi s brojevima... :/

rucka je u praznom hodu, znaci ide gore dolje ali nema otpora, tako da vjerujem da je mozda puklo nesto od mehanizma za on/off kardana... ali ako nije problem, vjerojatno cu ga sutra i rastaviti i pogledati.
hvala
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
p.s. negdje sam koda vidio prirucnik za c-355, ali ne onaj standardni sto ide uz traktor, nego neki gdje se vidi detaljnije kako se i sto rastavlja??? o_O
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
rucka je u praznom hodu, znaci ide gore dolje ali nema otpora, tako da vjerujem da je mozda puklo nesto od mehanizma za on/off kardana... ali ako nije problem, vjerojatno cu ga sutra i rastaviti i pogledati.
hvala
Prvo trebaš pogledati da se nije preglodal štift koji je na ručki, a ako to ne pomogne onda poklopac mjenjača dolje i onda pemo dalje.


photo storage
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
rijeseno, štift ili bolcna kako god sto drzi rucku je bio problem, izvadzeno valjda iz razloga da se negasi kardan jer hidraulika neradi bez njega, glup sistem, cim se ugasi kardan hidraulika je amen...

malo je to za.ebano kad nasljedis traktor i mehanizaciju... dok sredim traktor kako treba dobiti cu gastritis!

p.s. jedno pitanje, otac mi je objasnio da je na hidraulici pukla nekakva torziona opruga koja dize hidrauliku kada srednja poluga napravi otpor i ta torziona propusta ulje, tocnije to se nalazi ovdje kao sto se vidi na slici, pa me zanima jel se to moze skinuti s nekog drugog i jel problem zamjeniti:

dsc02606r.jpg


a ovdje je pokojni deda nesto improviziro, boze sacuvaj...
dsc02607k.jpg
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Pozdrav svima !

:cool2:NEČEŠ DODIT GASTRITIS NE BRINI:(wasntme): TO SU STARI TRAKTORI AL KAD GA PORAVNAŠ BIT ČEŠ ZADOVOLJAN:icon_razz: A DIJELOVE KUPUJ NOVE NISU PRETJERANO SKUPI A KAŽU DA PAŠU I OD NEKOG ZETORA AL NEZNAM KOJEG NISAM NIGDJE JOŠ SAZNAO :(rofl):JA SAM KUPOVAO URSUSOVE ZA SVOG C-360:tractor:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
rijeseno, štift ili bolcna kako god sto drzi rucku je bio problem, izvadzeno valjda iz razloga da se negasi kardan jer hidraulika neradi bez njega, glup sistem, cim se ugasi kardan hidraulika je amen...

malo je to za.ebano kad nasljedis traktor i mehanizaciju... dok sredim traktor kako treba dobiti cu gastritis!

p.s. jedno pitanje, otac mi je objasnio da je na hidraulici pukla nekakva torziona opruga koja dize hidrauliku kada srednja poluga napravi otpor i ta torziona propusta ulje, tocnije to se nalazi ovdje kao sto se vidi na slici, pa me zanima jel se to moze skinuti s nekog drugog i jel problem zamjeniti:

dsc02606r.jpg
Pumpa može i raditi da kardan neradi.
O tome su več pjesme napisane, a ti potraži negde u temi o tome.

Ako kraj ruje prođeš samo sa gastritisom, na konju si :(giggle)::(giggle):

Torziona, ako je pukla, onaj dio za koji se kopča top link ima jako puno lufta. Tam iza mazalice na slici.
Da bi promjenil torzionu skineš sa jedne strane seger i izvadiš ju van. Lakše je novu namjestiti kad skineš cjeli poklopac sa ljeve strane (dva vijka ključ 19)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
GORAN LISAC;888174 A [B kaže:
KAŽU DA PAŠU I OD NEKOG ZETORA AL NEZNAM KOJEG [/B]NISAM NIGDJE JOŠ SAZNAO :(rofl):JA SAM KUPOVAO URSUSOVE ZA SVOG C-360:tractor:
Od večine starijih Zetora 3 ili 4 cilindra.

Za motor paše sve, kvačilo isto, mjenjač jako malo ili skoro ništ, hidraulik nekaj sitno, kočnice komplet ................ ali u konačnici to ostaje ono isto tulilo kakvo je i bilo :x::x:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Ima toga novoga za kupiti, nije problem, a nije ni skupa.
Nego, daj ti staru izvadi da vidiš jel uopće pukla, ionak je isto s njom puknutom ili bez nje.
Možda je okrenulo zube na onom komadu sa strane ili u šupljoj osovini.
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Od večine starijih Zetora 3 ili 4 cilindra.

Za motor paše sve, kvačilo isto, mjenjač jako malo ili skoro ništ, hidraulik nekaj sitno, kočnice komplet ................ ali u konačnici to ostaje ono isto tulilo kakvo je i bilo :x::x:

BOK,DAJ MI RECI ŠTA DA RADIM:icon_redface:-RADI SE O KOČNICAMA,KUPIO SAM NOVE CILINDRE PEDALA KOČNICA,NOVE LAJTUNGE,REGULATOR KOČENJA,PROMJENIO ULJE U SISTEMU I ŠTA MI SE DOGAĐA-KAD SU SPOJENE KOČNICE KOČI KO LUD I TO PRAKTIČKI ODMAH AL KAD RAZDVOJIM ZBOG ŠUME DESNA JE OK I HVATA NA TREČINI HODA AL LIJEVA STISNEM DO KRAJA I JEDVA DA DRŽI-VEČ SAM ODZRAČIVAO STO PUTA AL NIJE TO TO NAPOMINJEM DA SU PAKNE KO NOVE:drink:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
BOK,DAJ MI RECI ŠTA DA RADIM:icon_redface:-RADI SE O KOČNICAMA,KUPIO SAM NOVE CILINDRE PEDALA KOČNICA,NOVE LAJTUNGE,REGULATOR KOČENJA,PROMJENIO ULJE U SISTEMU I ŠTA MI SE DOGAĐA-KAD SU SPOJENE KOČNICE KOČI KO LUD I TO PRAKTIČKI ODMAH AL KAD RAZDVOJIM ZBOG ŠUME DESNA JE OK I HVATA NA TREČINI HODA AL LIJEVA STISNEM DO KRAJA I JEDVA DA DRŽI-VEČ SAM ODZRAČIVAO STO PUTA AL NIJE TO TO NAPOMINJEM DA SU PAKNE KO NOVE:drink:

na cilindrima od pauca sam ja znao to stelat tak bi i kod tebe trebalo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
BOK,DAJ MI RECI ŠTA DA RADIM
Prodaj Ursusa i kupi si bilo kaj drugo (gorje od njega nije izmišljeno) :(giggle)::(giggle):

Šalim se, poštelaj pedale ili zamjeni dugački cilindar pod pedalama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prodaj Ursusa i kupi si bilo kaj drugo (gorje od njega nije izmišljeno) :(giggle)::(giggle):

Šalim se, poštelaj pedale ili zamjeni dugački cilindar pod pedalama.

Ako odlučiš kupi cilindre i rasporednik od Zetora jednostavnije i efikasnije !!!!!:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Je, samo se treba malo poigrati kod postavljanja da se onaj cilindar odozgo postavi.
Ili ugraditi raspodjeljivač sile kočenja od novijeg tipa :icon_winkle:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je, samo se treba malo poigrati kod postavljanja da se onaj cilindar odozgo postavi.
Ili ugraditi raspodjeljivač sile kočenja od novijeg tipa :icon_winkle:

Muhaničar malo varenja i rješeno a novi tip još dva lajtunga a i novi tip zna više zezat radi izvoda za zračni ventil . Znaš da ursusov sistem teško naštelat da koči jednako i kad ga dobiješ nakon par dana opet očenaš :icon_axe:
 
Na vrh