• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Vrti se jednako kao i u 5. brzoj, samo se reduktori sporije vrte, pa se ne čuju :)
Zapravo, u 5. nema ni jednog uzubljenog zupčanika u mjenjaču (osim reduktora polje-cesta), tak da vjerojatno taj reduktor tuli, jer mu je ulazna brzina jednaka brzini vrtnje motora.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Baš sam to i ja razmišljao, ali nisam napisao.

Vjerojatno isti taj zvuk ima i u petoj brzoj, ali se ne čuje od drugih stvari
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Vjerojatno isti taj zvuk ima i u petoj brzoj, ali se ne čuje od drugih stvari
Hihihihi, pa to sam i ja napisal
Na Ursusu ako ne zuji nigdje onda se čovjek treba zabrinuti ;)

Uglavnom, to je normalna pojava i ne treba se zbog tog brinuti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač samo ti vrijađaj Usrane hočeš ga po kazni voziti na tehnički (ako ja nebudem mogel )????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zakaj misliš da ih vrijeđam? Tak kak ja pišem je to u praksi.

Tehnički, nije problem ako nemaš drugog rješenja, ali ako imaš nek se neko drugi veseli. Meni još uvjek svira u ušima ona simfonija koju sam slušal kad sam ti ga vračal.
Stavil bi ja i video ako smijem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Čekaj malo da se uglazbe sve melodije.
Probaj sad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
nema dima u brijeg
Znal sam da buš to primjetil, zato sam malo auspuha i uhvatil.
A znaš i da sam ja to videl ;)

Kakav god da mi je to napor bil Usrani je poslužil i junački odradil zadatak koji je stavljen pred njega.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Susjedu odradio kočnice na C-360.
I dalje me iznenađuje kako je to radilo jer sam pakne raširio sa čekičem od pola kile, a bolcnove izbio sa grijanjem i istim tim čekičem.











 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
To je još i dobro kakvo je bilo kod mene na 567, al me paučina ovdje iznenadila..
A što je bio povod za remont?
Očito da ursus ima jake glavne kočione cilindre i cilindre u kočnicama :p
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Radila mu samo desna kočnica. Skretao kod kuće na ćupriju i pukla cijev od kočnice i zabio se u zid.
Zamjenio je cijev, ali se nije dao odšarafiti pipak za odzračivanje i pokidao ga je. Sad zamjenili sve i gas.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ljudi, pomoć!!!
Traktor sa gornjih slika je u pitanju.
Stavljen novi cilindar, pakne i opruge. Doboš ostavljen stari. Sve sam sastavio, odzračio, provozam se dva kilometra i to se sve ugrije. Ne pregrije se, ali dosta vruće bude.
Dignem na dizalicu i dok vrtim kotač osjetim da na jednom mjestu malo zapinje. Pretpostavim da doboš nije ravan. Kupim novi doboš, rastavim sve, zamjenim doboš, sastavim i provozam se i to je vruće isto kao prvi puta. Dok ne odzračim kočnice nitko ne zapinje, kada ih odzračim opet zapinje na jednom mjestu i grije se u vožnji.
Što da mu radim?
 
Na vrh