• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ima, blokira se jedno mjesto, a na drugo ide klasični filter koji se mjenja.
 

Prilozi

  • received_1186116151955432.jpeg
    received_1186116151955432.jpeg
    20.2 KB · Pregleda: 29

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Spominje papirnate filtere koje je stavil umjesto sita, ja se sa takvima za ulje nisam susretal.
Nebi se čudil da ih danas ima u ponudi, mada sumnjam za ovakav tip filtera.
Ili mu je neko uvalil od goriva filtere kao zamjenu.
Toga ima u ponudi od kad ima i HMT traktora u ponudi a to kaj ti nisi videl ne znači da nema
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Ma decki sve je to jasno, orginal uloske nemam i to je jedno popodne za cistit kad se mjenja,davno izbaceno, a sad imam one klasicne uloske za gorivo,papir,karton,od cega su vec,ne svida mi se,ne sjeda na prvu kak treba,moram pripasivat svaki put.

Al ovo kaj je milan poslal?!?! Ma to te ja pitam,to si moram stavit i mer bozji

Ima, blokira se jedno mjesto, a na drugo ide klasični filter koji se mjenja.
od kud je ta slika,tj di se to moze kupit?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Toga ima u ponudi od kad ima i HMT traktora u ponudi a to kaj ti nisi videl ne znači da nema
Ja ni jednim slovom nisam rekel da toga nema, rekel sam da se nisam susretal s tim kak ni nisam.
Ako mislimo na isto, u orginalnim loncima pod tlakom se meni takav način filtriranja ne sviđa
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Daj se odluči dal valja il' ne da dečkima velim di ovakvih komada ima il' kak da si naprave sami onaj sistem koji si prije par postova spomenul sa sigurnjakom na pumpi, kojeg sam ja na svojeg složili tam negde 2009/2010 i stavil sliku ovdje 2014, pa je to po tebi bilo nepotrebno jer ipak su sita 50 godina stara puno bolja za filtriranje, iako imaju po knjizi određen interval kad se mijenjaju.
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Majstorska posla...
Nema sanse da skidam karter opet i stavljam sigurnjak na pumpu,umoran sam vec. Nakone generalke je isel jos 2 put po pol jer je semering radilice curil,na kraju maknul stiftove i semering se namestil po radilici sam,vise ne curi. Tak da nije opcije centrifugalni ako treba nekaj dodatno raskapat. Rade ovakav normalni uljni filter uz adaptere.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Daj se odluči dal valja il' ne da dečkima velim di ovakvih komada ima il' kak da si naprave sami onaj sistem koji si prije par postova spomenul sa sigurnjakom na pumpi, kojeg sam ja na svojeg složili tam negde 2009/2010 i stavil sliku ovdje 2014, pa je to po tebi bilo nepotrebno jer ipak su sita 50 godina stara puno bolja za filtriranje, iako imaju po knjizi određen interval kad se mijenjaju.
Po mojem su i danas sita bolja za filtriranje i da su sto godina stara, kak i filter zraka mokri....

Zguglal sam, ima kod Joziča nekaj slično, ako je to to. Valjda je

 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Bravo nek si ti zguglal, ovo je za stavit gore i skinut dole ili još bolje na čavel objesiti :ROFLMAO:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko baš to hoče jer filozofirali smo dosta nek kontaktira ovu firmu..ako nama na lageru a vjerojatno nema svako malo ide "gore".


svi mi se čini da bude ostalo na filozofiranju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Bravo nek si ti zguglal, ovo je za stavit gore i skinut dole ili još bolje na čavel objesiti :ROFLMAO:

Ja za drugo neznam. I ne sramim se toga. Nisam ni rekel da znam pa onda tražil forumsku pomoč preko nekog trečeg....
Kaj se mene tiče sita su (dok su čitava i redovito održavana) vrhunsko filtriranje ulja, kak i centrifugalni filter kojeg mnogi savjetnici skidaju jer ga neznaju popraviti kad se podere. Objašnjenje je da je klasični filter jednostavniji za izmjenu.

A sad ti ljudima reci gde ima pa nek svak napravi onak kak misli da je dobro
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Gdje sam ja to tražio neku pomoć na ovom forumu prek nekog trećeg....
Zvone bu naručil sigurno jedino ako nema njegov dobavljač,al prije da imaju nek ne.Inače tog je bilo u 9mj kad sam zadnji put bil tam u Agroprodaji u ZG,Palić 73 ak se ne varam oko 200kn
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja za drugo neznam. I ne sramim se toga. Nisam ni rekel da znam pa onda tražil forumsku pomoč preko nekog trečeg....
Kaj se mene tiče sita su (dok su čitava i redovito održavana) vrhunsko filtriranje ulja, kak i centrifugalni filter kojeg mnogi savjetnici skidaju jer ga neznaju popraviti kad se podere. Objašnjenje je da je klasični filter jednostavniji za izmjenu.

A sad ti ljudima reci gde ima pa nek svak napravi onak kak misli da je dobro
Obični filter bolje drži pritisak ulja na leru u odnosu na centrifugalni. Inače ja i dalje imam taj centrifugalni.

Ovu redukciju bi stavio na 3511 jer me mrzi 5x godisnje prati filtere..
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Pod kaj mislimo sad na "obicni" filter? Ulozak ili ovaj limeni sa adapterom?
Meni je pritisak cak oke stalno je u zelenom,na leru do minimuma,a u gasu do crvenog,znaci izmedu 2-4bara. Al svaki put kad mjenjam se nasekiram s tim gadanjem,varena osovina u kucistu,paslini na sarwfu,pa slini na oringu kucista. Jer je nekom nekad puklo pa sad ni ja ne silim vise. Trazim jednoatavno i brzo rjesenje,definitivno sam za ovaj adapter i nosac. Ako postoji,neko ga je s razlogom zmislil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Pozdrav narode,
Kočnice na međedu su ispustile dušu, mijenjao sam cilindre ispod pedala, međutim uspio sam dobiti malo lijevu i to kad stisneš svom silom.
Pošto hoću iskoristiti ove minuse planiram raditi remont.
Zanima me koja kombinacija je najdugotrajnija, traktor pravi oko 100 h godišnje?
Pošto radim u Sloveniji zanima me da li je bolji kvalitet dijelova u Evropi ili je ista boranija kao u Bosni? LP
 

Najnoviji postovi

Na vrh