• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sigurno pašu i ja imam na c-355 takve i iste ima bratić na c-335!

da li imas one kod vuce utege i koliko ih imas i da li sve koristis stalno ili ih skidas pitam zbog trosenja guma?
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
da li imas one kod vuce utege i koliko ih imas i da li sve koristis stalno ili ih skidas pitam zbog trosenja guma?

imam ih 4 i nikad ih ne skidam evo gume su vec na njemu jedno 12 godina i tek su se sad potoršile nisu još do kraja al čemo ih mjenjat!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
imam ih 4 i nikad ih ne skidam evo gume su vec na njemu jedno 12 godina i tek su se sad potoršile nisu još do kraja al čemo ih mjenjat!

znaci na vuci ima 4 komada i na felgama onih 4 polumjeseca oni su 60 kila i ovih 4 kod vuce su 22x4 plus 60= 148 kila imas naprijed.

ja imam kod vuce 6 i ovo na kotacima to ispadne oko 192 kile nece mu bit previse?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
znaci na vuci ima 4 komada i na felgama onih 4 polumjeseca oni su 60 kila i ovih 4 kod vuce su 22x4 plus 60= 148 kila imas naprijed.

ja imam kod vuce 6 i ovo na kotacima to ispadne oko 192 kile nece mu bit previse?
Ostavi utege na kotačima, a ove na osovini stavljaj prema potrebi.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
znaci na vuci ima 4 komada i na felgama onih 4 polumjeseca oni su 60 kila i ovih 4 kod vuce su 22x4 plus 60= 148 kila imas naprijed.

ja imam kod vuce 6 i ovo na kotacima to ispadne oko 192 kile nece mu bit previse?

nikad nije previše mi smo skinuli ove iz kotaca kad smo stavljali nove gume naprijed i bil je jako lagan nije sijačicu mogel nosit niš nismo mogli prikoicu gnoja sve ga je dizalo i opet stavili utege i ko zmaj!
e da imam još ta dva i njih bi stavil!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nikad nije previše mi smo skinuli ove iz kotaca kad smo stavljali nove gume naprijed i bil je jako lagan nije sijačicu mogel nosit niš nismo mogli prikoicu gnoja sve ga je dizalo i opet stavili utege i ko zmaj!
e da imam još ta dva i njih bi stavil!

jel tezi puno na volanu sa tim utezima na felgama?

kakvu to sijacicu imas?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jel tezi puno na volanu sa tim utezima na felgama?

kakvu to sijacicu imas?

razlika na volanu je skoro nikakva!pogledaj na mom profilu imaš album "gospodarstvo" i imaš sliku od sijačice!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
razlika na volanu je skoro nikakva!pogledaj na mom profilu imaš album "gospodarstvo" i imaš sliku od sijačice!

dobro ursonja izgleda jel su mu to prednje gume jos orginal prve ili i koje je godiste?kak to da imas tanjurace 20 diskova vuce on bez brige i 24 ja imam 24 diska oltove i vuce ih ko od sale.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
da li ima za kupit onih rucica za hidrauliku i onu rucicu kaj je za kipu da li cijeli taj komlet ima za kupit drugi ona rucica od hidraulike mi je poderana i pada mi rucica nece stajat na jednom mjestu. Dotezao sam onaj saraf ali onda se tesko radi sa rucicom
Misliš na ovo?
Oko 100 kn, ali ako nije jako poderano dovoljno je samo promjeniti one pločice odispod (kojih nema za kupiti). Pošto toga nema odrežeš od stare obloge od pakne pa koristiš to. Kad se malo razradi, tj prilagodi dobro bude, a ako te smeta od početka možeš malo i namastiti.

59055412.jpg
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
dobro ursonja izgleda jel su mu to prednje gume jos orginal prve ili i koje je godiste?kak to da imas tanjurace 20 diskova vuce on bez brige i 24 ja imam 24 diska oltove i vuce ih ko od sale.

nisu kupljene su prije 12 godina a tu je imal 20 jer je na 28 su otišli ležajevi pa je glupo na 385A zakopčit 20 diskova!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Misliš na ovo?
Oko 100 kn, ali ako nije jako poderano dovoljno je samo promjeniti one pločice odispod (kojih nema za kupiti). Pošto toga nema odrežeš od stare obloge od pakne pa koristiš to. Kad se malo razradi, tj prilagodi dobro bude, a ako te smeta od početka možeš malo i namastiti.

59055412.jpg

jel ima nesto da nemas sliku hehe stvarno imas sliku i odg na sve svaka cast pozzz i hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
jel ima nesto da nemas sliku hehe stvarno imas sliku i odg na sve svaka cast pozzz i hvala!
Kaj se ima, ima se, a kaj se nema jebajga ;)
Ako ti bi bil problem za nabaviti, pitaj. Pošalju ti poštom.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kaj se ima, ima se, a kaj se nema jebajga ;)
Ako ti bi bil problem za nabaviti, pitaj. Pošalju ti poštom.


nisam ni vidio koliko je poderano probat cu slozit ovako kako si ti na slici,pa cu vidjet jel ce sljakat...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
nisam ni vidio koliko je poderano probat cu slozit ovako kako si ti na slici,pa cu vidjet jel ce sljakat...
Inače bi tu trebala biti i opruga, a bez ove dvije matice (metneš onu samoosiguravajuču) ali nije bilo mjesta.
Bilo bi dobro da rastepeš i pobrusiš rub (ako ga ima) kao i ovdje na slici jer ti bu brzo poderalo ferodu ako ga ostaviš.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
planiram radit one valjke kao sto su na sjetvospemacu: to bih stavio u sklopu tanjuraca 24 diska oltove: e sad me zanima da li ce bit to ursusu malo previse za vuc? Jedan valjak je trebao bit kao onaj tkz. jez a drugi bi bio onaj sta ima one ufrkane flahove. to bi trebalo bit sirine negdje 2.30 2.40 zato sta su mi tanjurace siroke oko 2.10
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kako da nastelam spur prednjih kotaca morao sam mjenjat sponu jednu i ona doljnja cijev mi je bila smotana pa sam ju ravnao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
kako da nastelam spur prednjih kotaca morao sam mjenjat sponu jednu i ona doljnja cijev mi je bila smotana pa sam ju ravnao.
Tak da ti prednji kotači budu 1 do 2 cm u hrpu.
Znači prednja strana uža od zadnje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
prednja strana gledajuci sa sjedala na traktoru???
Mene su učili da motorno vozilo u 99% slučajeva ide prema napred.
Valjda su mu zato i nametali toike brzine za napred, a za nazad samo jednu :scratch
Pa zato ja tak i gledam sa sjedala na traktoru ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh